Revolut bančni račun

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pa za vsak slučaj preveri, če je na kartici aktivirano “spletno plačevanje”.
Na moji (Banka Celje, ABanka al NKBM - niti ne vem več …) so iz varnostnih razlogov deaktivirali.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Pa za vsak slučaj preveri, če je na kartici aktivirano “spletno plačevanje”.
"Kupujem na internetu" - omogočeno
Meni je na sparkasse prijela 000. Mislim da jabe je pa omenjala neko drugo številko. Vprašanje, če je sploh važno katera je... Sem pa sam moral dodati sparkasse kartico preko web vmesnika, ker preko appa ni prijelo.
Razloži prosim bolj podrobno, ker preko Revout appa sem probal tudi z ženino kartico topupat (od NKBM ima debetno kartico (mislim da od Vise)), ki ima CVV, pa je ob avtentifikaciji zavrnilo transakcijo (ima omogočeno nakupovanje na internetu).
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
"Kupujem na internetu" - omogočeno

Razloži prosim bolj podrobno, ker preko Revout appa sem probal tudi z ženino kartico topupat (od NKBM ima debetno kartico (mislim da od Vise)), ki ima CVV, pa je ob avtentifikaciji zavrnilo transakcijo (ima omogočeno nakupovanje na internetu).

V varnostnih nastavitvah dodaj še kljukico --> Kupujem izven Slovenije
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Na tistem parkomatu na kongresnem Revolut, kolikor vem, nikoli ni delal, enako kot na Petrolovem avtomatu za plačilo goriva.To sta pa tudi edini mesti, kjer mi Revolut v vseh letih do sedaj ni deloval, tako da tam vedno uporabim drugo kartico (recimo N26 deluje). Je pa res, da je že nekaj časa od tega, ko sem Revolut aktivni uporabljal, sedaj mi bolj kot ne služi za backup. Si ziher, da sedaj z debetno deluje?
Revolut redno uporabljam na Petrolovem avtomatu za plačilo goriva. Nikoli težav.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
V varnostnih nastavitvah dodaj še kljukico --> Kupujem izven Slovenije
Tudi to imam.

Kot kaže mi je vendarle uspelo!
Odprl sem Revolut preko Chroma na PC-ju (hvala amacar!). Pri meni je bila finta, da mi ob ročnem vnosu tisto 19 mestno številko kartice zadaj ni pustilo vnesti v celoti, ampak me je vrglo že v naslednje okence (Velja do). Pa sem se postavil nazaj v to okence za vnos številke kartice in na zadnje mesto dodal še manjkajočo številko.
Za CVV pa sem po nasvetu od Jabe probal 123 in je šlo skozi!
Na Revolutu je dodan topup.
Bom videl koliko mi bo Sparkasse zaračunal to transakcijo.
Hvala Jabe in amacarju, ter ostalim za pomoč.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Če imaš še staro predplačniško kartico od Revoluta je to verjetno problem. Namreč predplačniške ne sprejemajo povsod. Nove so prave debetne in delujejo BP.
kako pa vem a je stara al nova.....račun imam 2 leti...kartica je modro-rdeča pač ta njihova revolut z MC znakom desno spodaj....
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
spregledal ali pa falil...obstaja znotraj revoluta opcija, da plačaš brezstično?
sicer imam mdenarnico in ne nucam še revoluta (in dela, nkbm visa), a sprašujem za frenda, ki bi rad imel "samo" revolut. znotraj nfc nastavitev je sicer ena kljukica, da lahko plačaš z aktivno odprto aplikacijo, a ne vem, če je to res to, kar iščem.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Opcija je edino Google Pay ali preko Curve Pay.

Sicer Revolut razvija svojo NFC app znotraj Revolut aplikacije zaradi Huawei telefonov. Ne vem pa, kdaj bo na voljo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
963
113
Obišči stran
No še dodatno glede Sparkasse. Sem klical na banko, imajo precej pritožb glede nedelovanja... Sam sem odstranil kartico, dodal na novo (app in web), izbrisal in na novo namestil m.stik, top-up pa še vedno ne deluje... Sedaj celo Revolut v notifikejšnu napiše, da ne pride do 3DS preverjanja oz. da je le-to napačno.

Počakam na novo kartico, če bo kaj bolje, ker trenutna poteče konec prihodnjega meseca.
 
22. jul 2007
12.789
1.310
113
123
Danes dobil obvestilo, da naročim free Visa kartico, ker bo obstoječa čez 14 dni prenehala delovati.
 

zilakis

Zelenc'
13. jun 2013
3
1
3
Tudi jaz imam Sparkasse. Dobil novo maestro kartico (prejšnja potekla), ista številka kartice kot prejšnja in ne morem več polnit Revoluta. Sem jih kontatiral zakaj ne, če je vse isto in so rekli, da pač njihov sistem ne podpira več te kartice. Sem obupal in polnim preko mastercarda.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
963
113
Obišči stran
Tudi jaz imam Sparkasse. Dobil novo maestro kartico (prejšnja potekla), ista številka kartice kot prejšnja in ne morem več polnit Revoluta. Sem jih kontatiral zakaj ne, če je vse isto in so rekli, da pač njihov sistem ne podpira več te kartice. Sem obupal in polnim preko mastercarda.

Bedaki so. Druge ne morem rečt... Pomoje še edini v SLO, ki imajo maestro in ne mastercard/visa debit. Ampak v AT pa imajo normalno debit mastercard...

Ne vem, a želijo še kaj denarja za plačilno potegnit, ampak drugo leto bodo tako ali tako morali zamenjat vse...
 
  • Všeč mi je
Reactions: frog55

zilakis

Zelenc'
13. jun 2013
3
1
3
Prejel sem novo Revolut kartico. Ker mi je prejšnja delovala v Google Pay in novo ne sprejme več, me zanima, če morda kdo ve, kako se sedaj plačuje z virtualno kartico (hrvaški BIN) preko Google pay brezstično? Nova kartica je aktivirana in ima omogočeno brezstično plačevanje v aplikaciji.