Resničnostni šov Kmetija

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
A mogoče kdo ve, koliko dohodnine plačaš če npr. pri Milijonarju ali pri Batini "zaslužiš" npr. 10.000 EUR.
Pri igrah na srečo plačaš 15% davka, prejemnik je občina, kjer imaš stalno prebivališče.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ker smo že glih pri akotancijah.

če dobiš za nagrado avto v eno letno uporabo moreš tut kej plačat?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Koliko pa je akontacije ? 15% zihr ne, saj bi bil Romster v tem primeru vreden 35.000 EUR ?
evil.gif


Torej mora biti akontacije glede na vrednost avta okrog 40% ?

A je to samo meni čudno,a še komu? Razen seveda, če akontacija ni v omenjenih 40-tih % ???



Noker
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Jaz sem spremljal cel šov, tudi "navijal" za Klemna, do konca. Avto mu privoščim, ampak tale akcija mi je pa mimo. Naj daruje kdor hoče, ampak, je malo bebasta. Pomagajmo mu! Tip ima avto za 35.000 €, vi mu pa hočete pomagat. Pač, naj pomaga, kdor se bo bolje počutil, meni je malo smešno pomagat nekomu, ki ima več kot jaz sam (velja za vsakega posameznika).
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Koliko pa je akontacije ? 15% zihr ne, saj bi bil Romster v tem primeru vreden 35.000 EUR ?
evil.gif


Torej mora biti akontacije glede na vrednost avta okrog 40% ?

A je to samo meni čudno,a še komu? Razen seveda, če akontacija ni v omenjenih 40-tih % ???



Noker

Ne, davek pri igrah na srečo je 15%.
Akontacija dohodnine je precej višja. Mislim, da je taka nova škoda okoli 17-18.000 EUR.
 

milojko

Zelenc'
16. okt 2007
27
0
1
Svaka čast modelu res je faca, ko ga vidim mu stisnem roko ni kej. Sam pa da si ne more zrihtat 5k je pa žalost, ajde da bi bil moten bi še razumu, tkole pa pač ne.

Morš razumet, da Tv osebnosti niso za vse bogovi in oh in sploh. Pač eni živimo realno, drugi pa namišljeno dejtajo z klemnom, janom in bi revčkom tud bajto prepisale pa nevem še kaj vse bi nardile.... Sej če ni druzga u lajfu je tud to dobr, saj kej dogaja.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Kak lahko rečeš, da si ne more 5k zrihtat, če pa si jih bo tako elegantno zrihtal?! Pa še vrnit jih ne bo rabil.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Eni ste pa res malo
stupid-1.gif
(uporabil sem blago besedo).

kmetija ... človek dobi avto .... potem pa naj še ljudje zberejo za akontacijo ???!!
Pa kaj vam je ljudje, saj vem, da je praznični december, ampak to je pa že too much.

Kmetija je bil pač šov ... delali pa niso nič posebnega, to kaj so oni počeli, dela večino slovencev doma na kmetijah. kmet ko si kupi avtomobil mu tudi državljani zbiramo za lizing ? Pa dajte prosim no ...

Če ne more imeti avta ga pač naj vrne ... basta.
Če ga lizingojemalec ne more plačat mu ga vzamejo, nimaš kaj.

Koliko očetov, mater se v Sloveniji se bori z revščino, se trudijo otrokom ustreči kar se da po najboljših močeh, da ga družba zaradi statusa ne bo potisnila na stran. Koliko družin ne bo sedelo pri polno obloženih mizah na toplem ob praznikih? Si zamislite iskrice v očeh otrok, ki se razveselijo malenkosti, pa naj si bo to čokolado ali paket bonbonov ?
A jim kdo pomaga ? Država naredi kaj za njih, čeprav strša plačujeta vse položnice in davke državi in ali kdo za njih kaj naredi, se vsaj kdo spomne na njih ? NIHČE !!

Tukaj bi pa zdaj fantu, ki je dobil avto za nagrado celo plačali akontacijo ... revež ! A mu še registriramo morda vozilo !?
Doma imajo neko turistično kmetijo, kolikor sem bral celo oddajajo postelje, kar pomeni, da denar sploh ni problem oz. takšen velik ne kot zdaj to vseskupaj zgleda.
Ko bodo rabili nov delovni stroj na kmetiji boste tudi denar zbirali ?

Dajte se malo zamislit ljudje.
Nakupite raje nekaj paketov bonbonov in podarite otroku socialno ogroženi družini, ki morda stanuje blizu vas, boste videli kako vam bo hvaležen.

Če sem koga užalil se globoko opravičujem, ni bilo namerno.
Dvigne me pač tako, da nekomu se zbira denar za LUKSUZ (plačilo akontacije), nekateri, ki pa nimajo kruha, na njih se pa ne spomni nihče.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Če ne pa naj vzame posojilo, tistih 5000 €, naj proda avto ter si kupu kaj bolj švoh. Se bo prav tako vozu.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Če ne pa naj vzame posojilo, tistih 5000 €, naj proda avto ter si kupu kaj bolj švoh. Se bo prav tako vozu.

Točno tako .... če bi se odločil za nov avto bi prav tako moral vzeti kredo, kot vsi.
Res mi je tumasto, da zbirate denar za nekoga, ki bo luxus potem pičil.
Ajde, da nekomu kaj zgori, odnese voda ... NE pa za avto .. haloooooo !
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Če ne pa naj vzame posojilo, tistih 5000 €, naj proda avto ter si kupu kaj bolj švoh. Se bo prav tako vozu.

Heh....sam eni ste pa še večji bedaki...

Zakaj sponzor da avto? Saj ga ni plačal POP, tukaj se gre za reklamo! Če ga vozi en xyz te reklame ni več, avta nemore prodat.

Jaz bi se v njegovem primeru zmenil za en cenejši in pač pravtako polepljen avto.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
ksz...
A mogoče kdo ve, koliko dohodnine plačaš če npr. pri Milijonarju ali pri Batini "zaslužiš" npr. 10.000 EUR.
Pri igrah na srečo plačaš 15% davka, prejemnik je občina, kjer imaš stalno prebivališče.

enkrat je en znanec od mojega fotra dobil 35000e pri Zmagotu Batini ... ko je plačal vso sranje državi, mu je ostalo okrog 18000e
crazy1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Iskreno povedano, sem gledala samo zadnje oddaje kmetije. Kaj je s tem avtom in zakaj se sploh zbira denar sem šla brat na 24ur.com Kmetija Forum.
Jah ljudem se je Klemen zasmilil, ker je edini delal na kmetiji, zmagal v vseh dvobojih v času trajanja Kmetije, ampak so ga po krivici predčasno poslali domov.
Zato, ker Biljana ni rabila nobenih dokazovanj niti z delom niti z dvoboji in z lahkoto prišla v finale so forumaši Kmetije glasovali naj vsaj avto dobi Klemen, če že ni prišel v finale.
Ker fant nima denarja za plačilo dohodnine (baje je študent) so mu pripravljeni prostovoljno finančno pomagati, da dobi za svoj trud, ki ga je pokazal na Kmetiji vsaj avto, če ni imel možnosti niti priti v finale,da bi se (morda) dokopal do nagrade 50.000€.
No saj tu bi tudi moral plačati dohodnino in bi mu ostalo nekaj čez 34.000€, sam bi pač dobil toliko manj in je problem rešen.
Če pač nimaš 6.000€ v žepu (no saj so mu potem znižali na 5200€ in nekaj drobiža,) in jih ne moreš plačati v 21 dneh se lahko za nagrado obrišeš pod nosom.
Ne vem zakaj se sploh razburjate kaj ljudje počnejo s svojim denarjem, meni je vseeno, komu ga poklonijo, saj od tega nimam jaz zato ne več ne manj.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Pa saj ta fantina sploh ni tak revček kot ga drugi predstavljate. Kvečjemu je pravi manipulator. Tam na forumu mu pomagajo še dva osebka, to trobijo okoli, TRR in podobno. Imajo doma veliko kmetijo, kolikor mi je znano končal je športni faks, neko izobrazbo očitno ima, kar pomeni da bo prej ali slej tudi nekaj delal, če ne pa je študent, naj gre delat kot vsi. Sicer mu ne rabi, saj imajo toliko zemlje doma, da bo komot zafural kako dejavnost. Povrh vsega je še brihten, kar se kaže na izigravanju po forumih in svojim pridom na kmetiji. Dvomim, da je v real life tak priden dečko, da vsak dan telovadi, nikoli ne lenari, svoje delo opravi vedno zanesljivo..hmmm...Kaj pa če je bilo pretepanje krave res kak fleš? Da se mu ni na hitro vrtgalo, ker je igral mesec in več? Ne vem zakaj eni tako slepo verjamete...
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
No, s študentskim delom bi bolj težko zaslužil za akontacijo v 3 tednih. Po eni strani dam prav, da mu nakažejo še za akontacijo, če so mu že avto izglasovali (gre za drobiž množice). Ker kak pomen bi pa stvar imela, če akontacije res ne bi mogel plačat in avta sploh ne bi dobil?!
Po drugi je pa malo smešno, ampak mene ne boli glava za to kar drugi počnejo s svojim denarjem.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Pa saj SLO ni tako velika ,da ga nekdo ne pozna. Naj nekdo napiše dejansko stanje, ne ugibanja. Če ga pa nihče ne pozna potem je pa ziher Marsovec kateri je prišel zavojevat slovensko nacijo
bonk.gif

Morda samo sam nimam sreče ampak kamorkoli grem v bližnji okolici (radij 300 km ) ni vrag da srečam enega Železnikarja, oz prebivalca naše doline. Prav zato ne razumem kako ga nihče ne pozna osebno.
 

milojko

Zelenc'
16. okt 2007
27
0
1
Noben se klele ne razburja, samo zgražam se nad dejanji, ki jih počno nekateri. Zakaj družinam, ki so na robu propada ne pomagate?? A oni si ne zaslužjo?? A morjo prej na TV pridet, da jih opazite??

No, sej nima veze!
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
ksz.

Koliko pa je star?

Mi je ok, da je dobil avto. Da pa zdaj nabira se denar za akontacijo mi je pa nesramno (neumno vsekakor ne. Ce se clovk znajde, se pac znajde)