Renault Media Nav Toolbox

Andy_P

Pripravnik
19. apr 2018
37
0
6
Jaz ročno vpišem frekvenco ! Ampak to ni odvisno od same naprave , ampak od tistega ki te prometne informacije oddaja !
Ne vem koliko hodiš v tujino, ampak drugje deluje brez problemov , ni potrebno vpisovat ničesar !

Imaš video na Z.S.
Pozdravljen,
bil na Jadranu pri južnih sosedih, pa nimajo TMC, nimam niti tmc datoteke. Sistem je non-stop skeniral FM band
in ni omagal. Ko sem se vračal in ko je dosegel SLO FM band, je po parih sekundah omagal in napisal Nepoznano.

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj TMC datoteka ni nujno potrebna za sprejem informacij..Če pogledaš jih veliko manjka za določene centralno-evropske države, pa tam TMC vseeno normalno deluje. Te datoteke so bile v začetku potrebne samo le za "plačljive" oz premium ponudnike TMC informacij v določeni državi.
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Saj pravim , da ni odvisno od same naprave , ampak od tistega ki te prometne informacije oddaja !

BTW zunaj je Europe Tom Tom 2018.03 če kdo rabi ;) ...
 
Nazadnje urejeno:

Andy_P

Pripravnik
19. apr 2018
37
0
6
Saj TMC datoteka ni nujno potrebna za sprejem informacij..Če pogledaš jih veliko manjka za določene centralno-evropske države, pa tam TMC vseeno normalno deluje. Te datoteke so bile v začetku potrebne samo le za "plačljive" oz premium ponudnike TMC informacij v določeni državi.
Pozdravljen,
no tvoja izjava za moj primer ne drži. Odstranil sem Slovenia_TrafficNav_1.0_100302.tmc iz TMC mape. Sedaj sistem na celem
FM bandu ne najde nič, no preden pa celega preskenira, vsaj 10-krat omaga.

MGPhoto, ali mi lahko odložiš Slovenia_TrafficNav_1.0_110602.tmc, prosim?

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Napisal sem površno. Mislil sem, da za nekatere države ni potrebna, da tmc deluje. Tudi recimo za Avstrijo je ni, pa TMC deluje. Za Slovenijo vem, da mora biti, ker imam tudi sam na navigaciji tmc sprejemnik, pa brez te datoteke ne deluje.
 

clio24v

Zelenc'
25. nov 2011
15
0
1
Pozdravljeni
Zanima me če je možno kje dobiti novejše zemljevide razen na renault media nav services.Imam renault Capturja 2013 z zemljevidi od leta 2012 Q4.
Hvala vam za odgovore.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Je možno vendar žal tukaj zaradi politike foruma ne boš našel navodil in datotek za tovrstno izvedbo, lahko pa najdeš in znanje osvojiš na kakšnem tujem forumu, recimo gpspower...
 

avtoavto9

Zelenc'
21. maj 2017
15
1
1
Se je že komu zgodilo podobno...medianav se prižge, dela normalno, ko se klikne navigacija sledi opozorilno okno, tu se pritisne gumb "se strinjam"...nato pa črn zaslon...radio še vedno špila zgolj zaslon je črn in ne zazna nobenega (slepega) pritiska kjerkoli na zaslonu. Če se pritisne gumb za "off", ze radio ugasne na zaslonu pa se prikaže ura + stopinje desno zgoraj. Če se spet pritisne "on", zopet črn zaslon in radio začne špilat.

Šele, ko se avto izklopi in ponovno vžge medianav spet dela...vendar vsakič, ko se gre v navigacijo...isti problem.

Do tega problema je prišlo "iz nič", prvič se je to zgodilo in je zatem ob ponovnem vžigu zopet delalo, sedaj pa vedno isti problem.

Kakšne ideje?
 

avtoavto9

Zelenc'
21. maj 2017
15
1
1
Naložen imam Medianav Plus v1.3, gre pa za 8.0.5 evolution, do sedaj je delalo vse BP z zadnjimi kartami. En dan na lepem pa tale hrošč...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
če si namestil plus, potem ti je istalacija itak istočasno na usb naredila backup original stanja. Torej predvidevam, da si si modro shranil ta backup, ki ga lahko kadarkoli restoraš nazaj. Če tega nimaš, potem imaš samo eno opcijo in sicer da sedaj upgrejdaš na zadnjo uradno verzijo 9.1.3..Po tej nadgradnji boš najbrž ostal brez vseh zemljevidov, ampak boš imel vsaj spet čisto tovarniško verzijo. V nadaljevanju pa se lahko poslužiš manj progresivne "predelave", ki ti samo zamenja .exe file, in ne dodaja ostale nepotrebne navlake. Dodaš zemljevide preko modificiranegega toolboxa in testiraš delovanje.
 

avtoavto9

Zelenc'
21. maj 2017
15
1
1
Ja imam backup, samo ne bi rad ponavljal zadeve, če bi se le dalo kako drugače.

Je kje kak dober vodič za slednje?
 

avtoavto9

Zelenc'
21. maj 2017
15
1
1
Ja bom počakal, čudno je to, da se je zgodilo na lepem brez kakega posega ipd. Mislil sem na vodič za tvojo manj progresivno predelavo..
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Plus 1.3 ni bil napravljen za 8.0.5 in višje ! Če želiš delat upgrade na višjo verzijo , pojdi v WinCE in pobriši vse s***** , ki ti namesti "plus" , da ne
boš imel pozneje problemov !!
Kar se tiče "Plusa" ni nič čudnega , poglej malo po Italianskih forumih koliko j****** imajo ...
Tisto kar se je tebi zgodilo je , ker novejše verzije imajo naštimano , da ti vsakih 6 mesecev vsiljujejo nove karte za kupit in takrat nastajajo problemi !
Nekaj v vezi z transparenco al nekji takega . S plusom se ne ukvarjam več ...
 

avtoavto9

Zelenc'
21. maj 2017
15
1
1
Ok hvala za info.

Plus sem namestil pred cca 1.5leta, 1 leto je delalo brez problemov, ko sem takrat posodobil na plus in karte iz 15q2 na 16q4. Torej 1 leto brez problema, še slabega pol leta kasneje je šlo tudi vse gladko po posodobitvi iz 16q4 na 17q4/18q1.

Skratka, nobenih težav, razen ta črn zaslon kar na enkrat po 1.5 leta, ki pa mi ga je uspelo popravit dokaj enostavno, sem bil tik pred tem, da bom šel od začetka...in sicer prek Nastavitev -> tovarniške nastavitve (kljukica samo pri navigaciji). To je očitno odpravilo to kar praviš MGPhoto, tako da pričakujem, da se zna ponoviti v prihodnosti, ampak glede na to, da vzame par klikov za odpravo, ni neka ovira zaenkrat.

Je pa res, da če bo še kak hrošč poleg tega, bom šel pa od začetka po varianti od Janch-a. Zaenkrat pa plus dela povsem ok, važno mi je samo, da lahko posodobim karte, točke ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brilliance

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Ja to lahko pričakuješ 2X letno ;) ... Posodabljanje je pa malo mimo pri teh plusih , ker moraš vedno znova vse dodajat , ne moreš samo eno mapo (državo) ...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
MGPhoto, pri Plusu lahko dodajaš tudi po eno državo, samo v vsakem primeru me moti vse ta balast, ki se ti naloži v sistem. Plus je bil zanimiv dokler ni bilo te rešitve z modificiranim toolboxom., ki je res eleganten, ko ga razumeš.
 

Podobne teme