Renault clio V 2018

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Na osi pri pedali je proti prašna gumica v obliki meha (harmonike).
Gumica ima majhno luknjico, da ven pride zrak, ko se stisne. Zato se sliši tisti "ssssssst", ko pritisneš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Tako se slišalo na starem Acentu, ko bi na hitro pritisnil pedalo, ko je avto stal na mestu.
 

vrum

Zelenc'
12. mar 2020
13
2
3
To se pri meni sliši čisto preveč naglas. In med vožnjo vsakič ko zaviram, slišim ta zvok "pfff" ali "pssst" ali "sssst", kakor se vzame. Sem mislil, da se bo "uteklo", pa se očitno ne misli.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
* Tukaj sem se razpisal glede slabo delujoče klime: https://www.alter.si/tema/drugi-druzinski.2672237/page-3
* In pa še zadaj na prtljažnih vratih je začela 'razpadati' kljuka. Začelo se je že ob nakupu novega vozila. Glej sliko.

Sem zaradi klime in ročice na prtljažnih vratih peljal avto na servis, da uredijo na garancijo.

Za klimo so mi povedali, da nisem prvi, ki sem se oglasil, da klima ne dela OK. Software problem in pride (ko pride) posodobitev s strani Renaulta in bo treba sw posodobiti. Bo pa treba priti na servis, ne bo šlo na remote.
Upam, da bo čim prej, ker dejansko ne dela OK, steklo se megli ob dežju.. skratka crap, ne dela dobro.

Kar se tiče pa ročice na prtljažnih vratih, so uredili, vendar spet odstopa, je že vpričo njih na servisu. So rekli, da lahko dajo novo, vendar neke razlike ne bo, ker je dizajn slab in pač slabo narejeno. Torej, pod črto, it's not a bug, it's a feature.

Pa avto ima šele 5000km prevoženih. Si težko predstavljam kaj bo pri 200.000km. :D
No tako, 14 dni je preteklo od kar smo se dogovorili na uradnem servisu, da poizvem kako je glede posodobitve programske opreme za klimo. Sem prejšnji teden napisal email na servis, vmes je bil sicer vikend pa vseeno. V torek sem poslal reminder, danes je četrtek... nekam slabo odzivni so postali. After sales support pri Renualtu tudi zgleda ne špila kot bi moral. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
A misliš, da bo čez 14 dni kaj drugače? Pripravi zivce.
Zgodba bo šla nekako tako. smo postimali sedajj je vse ok. spomladi boš spet pizdil, šel na servis, obljube, popravilo, živci, obljube, sedaj je pa res popravljeno, servis, pizditis, obljube, obljube, znoris, spet popravljeno, jok ali smeh?, Servis, popizditis...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Ne. Sem se danes obrnil kar na renault slovenija, v roku 30min dobil odgovor avtohise za 15. September.
Seveda zelim vse pisno, ze vem zakaj. V kolikor 15.9. ne bo nic, bom postopoma stopnjeval pritisk. Na lep nacin, kregati se ne mislim :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Generik premlad si ocitno, vcasih se moras malo skregat, da kam prides. Pac pozres to, da te bodo obirali do kosti med seboj za zaprtimi vrati ampak dosegel bos marsikaj prej.
Ne razumem teh generacij za mano, nihce se ne bi izpostavljal in postavil zase, skregal. To je nacin zivljenja. Dafak.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Ne, kreganje sem že prerasel. Zdaj samo še karte mečem na mizo. Me bodo imeli poln k prej ali slej, ker jim ne bo všeč vse kar bo sledilo, če me bodo nategovali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hehe prerasel kreganje. Prerastes kreganje, ko nimas argumentov. V tropu volkov se moras postaviti zase. Na tvoje karte se vsak poscije, ker pozicij za zavlacevanje ima vsaka firma dovolj. A ves kam pride tvoj primer? Pustimo 14 dni pa ce se spomnimo, odgovorimo nekaj. Malo bos lajal in glavna administratorka te bo vsake toliko cajta malo pomirila, toliko, da bos mislil, da si in the charge. Dokler zadeva ne zastara.
Bedno vem, ampak podjetja niso karitas.
Tale tvoj stoicizem ne deluje, ampak lej, vsak se mora uciti na svojih napakah. Dobr zrihtaj s kartami :p
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Hehe prerasel kreganje. Prerastes kreganje, ko nimas argumentov. V tropu volkov se moras postaviti zase. Na tvoje karte se vsak poscije, ker pozicij za zavlacevanje ima vsaka firma dovolj. A ves kam pride tvoj primer? Pustimo 14 dni pa ce se spomnimo, odgovorimo nekaj. Malo bos lajal in glavna administratorka te bo vsake toliko cajta malo pomirila, toliko, da bos mislil, da si in the charge. Dokler zadeva ne zastara.
Bedno vem, ampak podjetja niso karitas.
Tale tvoj stoicizem ne deluje, ampak lej, vsak se mora uciti na svojih napakah. Dobr zrihtaj s kartami :p
Če dobro poznaš zakon in greš lepo po postopku (vse pisno, kot Generik dela), se ne rabiš nič kregat. Resda traja malce dlje, ampak se zna doseči kar lepe zadeve.
Je kolega ravno v postopku zaključevanja enoletnega ''reševanja'' napake na njegovem avtomobilu. Kljub temu, da je skoraj obupal, je na moje prigovarjanje spremenil pristop, šel do uvoznika, kjer so ga hoteli z dopisom odvetnika odpikati. No, po še dveh dopisih (brez odvetnika z njegove strani), so odvetnika odstranili iz enačbe in se dogovorili za zelo ustrezno rešitev težave. Je pa žalostno, da se mora človek tako ubadat s tem.

Še tole: zdirat se na tistega za pultom je fajn le folku, ki uživa v poniževanju ostalih. Je treba it do odločevalcev, to se pa da brez zdiranja.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Update glede ureditve klime in ročaja za zapiranje prtljažnika:

- klimo so mi prejšnji teden posodobili sw; vsaj tako so rekli, nimam kje preveriti. Od takrat sem se vozil 3x ali 4x, vsakič je klima delala tako kot mora.
- ročaj za zapiranje prtljažnika je tudi popravljen, so nekaj lepili. Ampak je OK zdaj.

To je to. Se je pa servis hitro odzval, ko sem bil v kontaktu z Renault Slovenija.
Vse štima, tok tok.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Kaj se dogaja z novi Clio V, ni več tce 130 avtomatski menjalnik in dizla na ceniku ? tudi na specifikacijah ni omenjenga ? Ni več edition one (zamenjava i Feel Slovenia) ?

1601541485970.png
 

Priponke

  • NoviClio.pdf
    269,3 KB · Ogledi: 206
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Namesto, da bi ta 49kW motor ukinili, ker je zadeva nevarna za normalno uporabo. Folk še traktorja ne zmore varno prehiteti, sploh ko jih je zdaj jeseni polno na cestah (traktorjev).
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
verjetno imajo kakšne težave z izpusti in bojo sedaj to forsirali (neuspeh zagotovljen)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Volkswagen avtov ni, PSA avtov ni, rabljeni kopnijo še malo pa bomo ko v Kubi.