Renault clio V 2018

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
ta avto kar kliče po 160 konskem 1.3tce

žal bo razen predivjega RS verjetno spet vsega konec pri 90 konjih
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Na volan. Ker pa moraš pritisnit vsakič, ko pohodiš zavoro - če nimaš aktivnega tempomata.

Tisti knof ima 3 funkcije in ga vklopiš enkrat v lajfu. 1. tempomat in omejevalec vgasnjen, ne dela nič na volanu. 2. način tempomata (zelena lučka v armaturki) 3. omejevalec hitrosti (oranžna lučka). Kot je nekdo rekel, ko avto prevzameš v salonu vklopiš na tempomat in voziš. ostalo reguliraš na gumbih na volanu in tistega gumba ne rabiš nič več premikat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Občasno ga pomotoma izklopim, ko čistim vozilo. Moram rečti, da je priročno postavljen, saj ga mimogrede zatipam pri ročici za ročno zavoro. Do sedaj še nikoli nisem pomislil na to, da bi bil nepriročno postavljen, ravno nasprotno ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
V megane 3 je priročen ja, pod naslonom za roke, ko ti desna počiva na naslonu samo prst stegneš in ga vklopiš. V megane 2 je bil pa pod volanom in si moral malo tipati, kje ga ima aktualni clio pa nebi vedel.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Vi si raje lektorja nazaj nabavite, da vam postavi slovnico nazaj kot je nekoč že bila. Jebejo vas popolnoma osnovne zadeve kot je vrsti red besed, rodilnik,...ne samo v tekstu ampak tudi pri naslovih in poudarjenih tekstih. To je osnovna in minimalna higiena, tudi če je revija namenjena takim, ki samo pogledajo fotke in podatke iz tabel. Ne vem, mogoče pa samo jaz delam napačne zaključke in je ravno v tisti reviji enkrat letno, ki jo dobim v roke vse narobe. Tudi razumem, da se človek zmoti, tudi lektor se zmoti, ampak falirana slovnica je v AM rdeča nit, ne sem in tja kakšna napaka.

Glede na to, da imamo za revijo resno lektorsko službo, me prav zanima, kaj si našel. Net je nekaj drugega, ampak v reviji pa ... Daj kake primere, pliz, lahko tudi na ZS.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Tisti knof ima 3 funkcije in ga vklopiš enkrat v lajfu. 1. tempomat in omejevalec vgasnjen, ne dela nič na volanu. 2. način tempomata (zelena lučka v armaturki) 3. omejevalec hitrosti (oranžna lučka). Kot je nekdo rekel, ko avto prevzameš v salonu vklopiš na tempomat in voziš. ostalo reguliraš na gumbih na volanu in tistega gumba ne rabiš nič več premikat.
Jaz pa več uporabljam omejevalnik. V naslejih stalno. Ker ni treba po vsakem bremzanju nazaj prižigat.
Ampak knof se pa navadiš na slepo premikat v 1 dnevu.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Uf, jest se pa nikakor ne morem navadit na omejevalec, sem nekajkrat probal, pa ne gre. Pa še enkrat me je v tako neprijetno situacijo spravil. Dohitim biciklista, pajkičarja, vozi kaki 30-35, se ga spravim prehitevat, pa pride avto nasproti, pritisnem gas, pri 55 se je vse skup vstavlo, ker je bil toliko omejevalec naštiman. vse je šlo OK, ni bili panike, da bi se v nasproti vozeč avto zaletel ali da bi zaradi tega pajkičarja bočno posnel, ampak občutek je bil neprijeten. Malo na knap vse skup, če bi normalno recimo na 65 ali 70 potegnil bi blo lepše, pa potem spet spustil na omejitev. Tak da nekako mi ne gre z tem omejevalcem. Bi blo pa v redu, če bil imel namesto omejevalca, ki ti "gas vzame" kako zvočno opozorilo. Da bi ti pri določeni hitrosti zapiskalo in bi sam gas popustil. Nekaj takega ima megane na tempomatu, ko pritisneš gas in greš nad nastavljeno hitrost ti začne piskat.
 
Nazadnje urejeno:

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Uf, jest se pa nikakor ne morem navadit na omejevalec, sem nekajkrat probal, pa ne gre. Pa še enkrat me je v tako neprijetno situacijo spravil. Dohitim biciklista, pajkičarja, vozi kaki 30-35, se ga spravim prehitevat, pa pride avto nasproti, pritisnem gas, pri 55 se je vse skup vstavlo, ker je bil toliko omejevalec naštiman. vse je šlo OK, ni bili panike, da bi se v nasproti vozeč avto zaletel ali da bi zaradi tega pajkičarja bočno posnel, ampak občutek je bil neprijeten. Malo na knap vse skup, če bi normalno recimo na 65 ali 70 potegnil bi blo lepše, pa potem spet spustil na omejitev. Tak da nekako mi ne gre z tem omejevalcem. Bi blo pa v redu, če bil imel namesto omejevalca, ki ti "gas vzame" kako zvočno opozorilo. Da bi ti pri določeni hitrosti zapiskalo in bi sam gas popustil. Nekaj takega ima megane na tempomatu, ko pritisneš gas in greš nad nastavljeno hitrost ti začne piskat.
Si poskusil pritisniti gas do konca. V skoraj vseh avtomobilih, ki imajo omejevalnik, se v tem primeru omejevalnik izklopi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Če se ne motim se ne zgodi nič, samo trokira, kot blokada obratov. Bom pa še probal.
Kar lepo gas do podna zabi boš čutil tak mali odpor pa še dalje zahodi po moško in se omejevalnik izklopi.
Madona kakšni dedci ste da še gasa ne znate po hodit.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Pa res, je neko stikalo spodaj in vse vkup odklopi. Cool. Dobr da ste mi povedal, da ne bom neveden umrl. No, morda bom sedaj večkrat to uporabljal.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Uf, jest se pa nikakor ne morem navadit na omejevalec, sem nekajkrat probal, pa ne gre. Pa še enkrat me je v tako neprijetno situacijo spravil. Dohitim biciklista, pajkičarja, vozi kaki 30-35, se ga spravim prehitevat, pa pride avto nasproti, pritisnem gas, pri 55 se je vse skup vstavlo, ker je bil toliko omejevalec naštiman. vse je šlo OK, ni bili panike, da bi se v nasproti vozeč avto zaletel ali da bi zaradi tega pajkičarja bočno posnel, ampak občutek je bil neprijeten. Malo na knap vse skup, če bi normalno recimo na 65 ali 70 potegnil bi blo lepše, pa potem spet spustil na omejitev. Tak da nekako mi ne gre z tem omejevalcem. Bi blo pa v redu, če bil imel namesto omejevalca, ki ti "gas vzame" kako zvočno opozorilo. Da bi ti pri določeni hitrosti zapiskalo in bi sam gas popustil. Nekaj takega ima megane na tempomatu, ko pritisneš gas in greš nad nastavljeno hitrost ti začne piskat.
Če bi pohodil gas do konca, bi te omejevalnik spustil čez določeno hitrost. Varnostna funkcija, ima jo vsak avto z omejevalcem.
Piskanja ne maram od nobenega varnostnega sistema. Tiho naj bo in naj dela.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Bo slucajno kaksna moznost dobiti to zs msnj kot 10 jurjev. Al bodo samo telekomvci pa sintalovci se fural v takih, ostali pa za 12-20 jurjev
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Če bi pohodil gas do konca, bi te omejevalnik spustil čez določeno hitrost. Varnostna funkcija, ima jo vsak avto z omejevalcem.
Piskanja ne maram od nobenega varnostnega sistema. Tiho naj bo in naj dela.
Ko smo že ravno pri funkciji ˝gas do konca˝. Ali ve kdo, če je močno in kako, v Cliu IV izklopiti ESP? Gumba za izklop nima, prodajalec pa mi je zatrdil, da se ESP izklopi, če pohodiš gas do konca, kar pa preizkušeno v praksi ne drži.