Reklamacija Intersport

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
KSZ... tale sodni izvedenec bo prej ali slej naletel na sebi enakega in potem poravnal za vse nazaj...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Mene zanima predvsem eno.. kaj za vraga se to prosaja za obutve po tako dragih cenah? Ok imam salomonke, pa recimo, da so ok. Niso presezek. Ampak ko take teme berem, bi pa najraje kupil nekaj za 30eur in 5x pogosteje menjal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ... tale sodni izvedenec bo prej ali slej naletel na sebi enakega in potem poravnal za vse nazaj...

Težka bo, tujega izvedenca ne bo vzel nihče, za tekstil-usnjarstvo pa sta v Sloveniji zgolj dva - omenjeni gospod + ena gospa iz Žirov. Verjetno živita v nekem "nenapadalnem" odnosu, saj si očitno ob takem trgu nista konkurenca. ;)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bolj sem mislil da bo naletel na kakšnega dobro podkovanega (v pravu in zakonodaji) uporabnika, ki bo imel slab dan in ga bo na koncu zmlel na sodišču...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja na sodišču ga lahko "zmelješ" samo s kontra mnenjem. Smo včasih pri cenitvah nepremičnin uporabljali dva cenilca "starosti" cenilcev v MB in se je vsak drugi vnaprej "posračkal" in izjavil, da s ne bo z njima bodel. ;)
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ja, za 150 EUR se bo šel kdo tožarit na sodišče, vložiti nekaj tisoč, da bo mogoče čez nekaj let dobil to nazaj.
Žal je tako, da imamo potrošniki pri nas na papirju veliko pravic, v praksi pa nobenega uporabnega orodja s katerim bi te pravice uveljavljali. Za izdelek ranga nekaj deset ali nekj sto evrov, sodišče ni ravno primerna opcija. Proizvajalci in trgovci pa tako stanje s pridom izkoriščajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
razmisljam na glas: kaj pa ce bi kupec zelel mnenje izvedenca preden gre v reklamacijo, torej poskodovan copat odnese do doticnega izvedenca, brez racuna, brez razlage kje je kupil, ce dobi pozitiven odgovor pa gres v intersport kjer ne morejo dat kontre
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
razmisljam na glas: kaj pa ce bi kupec zelel mnenje izvedenca preden gre v reklamacijo, torej poskodovan copat odnese do doticnega izvedenca, brez racuna, brez razlage kje je kupil, ce dobi pozitiven odgovor pa gres v intersport kjer ne morejo dat kontre

Dobra tale ja. Samo če sploh lahko sam kot fizična oseba stopiš v kontakt z njim, tu mislim brez cekinov ti najbrž ne bo dal nekega nasveta.
Čudi me, da za vse nekako piše enako, preširoka peta, premalo zavezan copat....
Informacijo imam iz SportsDirecta, da z reklamacijami ne komplicirajo.
Bi pa se bilo že morda pred nakupom česarkoli v Intersportu pozanimati, kako rešujejo reklamacije v omenjeni trgovini.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Vprašanje, koliko je cena za takšno mnenje, zraven tega se ve kdo je generalni uvoznik za posamezno firmo, tako, da pozitivnega mnenja ne bi dobil, plačal pa bi strošek pregleda.:eek:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
razmisljam na glas: kaj pa ce bi kupec zelel mnenje izvedenca preden gre v reklamacijo, torej poskodovan copat odnese do doticnega izvedenca, brez racuna, brez razlage kje je kupil, ce dobi pozitiven odgovor pa gres v intersport kjer ne morejo dat kontre
Čisto tako za informacijo, za izvedensko mnenje boš plačal duplo več kot je vrednost čevljev. Za to sem tudi trdno prepričan, da Urankar za prodajalce/uvoznike ta mnenja printa kar po templatu, brez da bi sploh pogledal artikel. Svinjsko ...

Zato pa, če se znajdeš v takšni situaciji, najbolje pozabiti vse skupaj in raje razmišljaj, kako si boš sam od trgovca povrnil ta dnar ...
 
Nazadnje urejeno:

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Ja, za 150 EUR se bo šel kdo tožarit na sodišče, vložiti nekaj tisoč, da bo mogoče čez nekaj let dobil to nazaj.
Žal je tako, da imamo potrošniki pri nas na papirju veliko pravic, v praksi pa nobenega uporabnega orodja s katerim bi te pravice uveljavljali. Za izdelek ranga nekaj deset ali nekj sto evrov, sodišče ni ravno primerna opcija. Proizvajalci in trgovci pa tako stanje s pridom izkoriščajo.

Najti se mora en tak (gre za cca 100€)
https://www.zurnal24.si/zdravje/za-pravico-do-zdravljenja-bo-sel-do-konca-312531
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Reklamacija v Intersportu,
Dne 24.06.18 sem v Intersportu BTC kupil tekaške copate Mizuno Wave sky z ceno 143 eura, katere so se mi po 5 tekih oziroma po približno 35 km takole natrgale. Copate sem reklamiral 08.07.18, ker do 06.08.18 nisem prejel nobenega odgovora sem jih poklical in so mi rekli, da je reklamacija bila rešena 19.07.18 samo so me pozabili obvestiti čeprav so imeli moj naslov in mobi številko. Lepši del pa je bil odgovor o nepriznanju reklamacije od pooblaščen...ega izvedenca g. Jožeta Urankarja , ker naj bi odrgnil copat zaradi drgnjenja copat ob copat ali slabega zavezovanja copatov. Glede na to, da tečem že več kot 40 let in se ukvarjam poleg tega tudi z ostalimi športi in prvič sploh reklamiram katerekoli copate mi bi bilo lahko to smešno, če ne bil samo besen. Zatem sem se obrnil na upravo Intersporta do g. Klemena Udoviča, ki je bil sicer zelo prijazen in pa na uvoznika Sport agent v Trzinu. Eni in drugi so odgovorili z tem, da oni upoštevajo izključno mnenje izvedenca. Rezime vsega tega je z moje strani, da seveda ne bom več kupoval copatov oziroma drugih izdelkov v Intersport, temveč le koristil možnost pomere copatov in jih pač naročal preko spleta. Glede na to, da nisem osamljen primer v temu vam prilagam dva linka na katerih si lahko preberete odzive na izvedenca :
https://www.alter.si/…/intersport-tezave-z-reklamac…/page-6…
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php…
Vsem toplo priporočam, da torej ne kupujete v Intersportu oziroma, če že kupite, da imate več sreče
1f642.png
:)
Prikaži več
Poglej priponko 23341
Škoda da nisi Intersport preprosto zavrnil nazaj,da te niso obvestili v zakonsko določenem roku 8 dni in da boš iz tega naslova uveljavljal zakonsko določene pravice. PIKA!!
Sicer pa to še vedno lahko urediš ampak samo s pomočjo TIRS-a. Preprosto jih prijavi. Priloži vso korespodenco.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Nič neb dosegel, trgovino bi pa inšpektor po vsej verjetnosti samo opozoril na napako in to je vse.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Kaj pa kupujete škart robo na akcijah pri naših trgovcih.
Jaz kupim v hoferju brez kartice zvestobe in po redni ceni 20€, pa se vsaki čevlji so mi eno sezono zdržal. Pa res svedram in sepam v njih.
Malo sarkazma da se ne boste pistolil
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
sem kupil za mulca Salamonke, ki so po dveh (2 dni) dneh nošenja, recimo max 4 ure uporabe spredaj po šivu razpadle, in pa odlepila se je guma, ki je čez konico spredaj. Ista razlaga, zavrnjena reklamacija. Sem doma sam potem zašil in konice zalepil z neostikom, pa jih je potem še kake pol leta nosil. Tako, da očitno je bilo nekaj narobe z izdelavo. Po tem sem mu kupil kar nekaj čevljev iz hoferja za 10-15€ pa noben ni razpadel tako hitro,...

Pa jih je uporabljal na terenu primernem za te čevlje? Sam imam zdaj že druge SpeedCross in so obojne več kot odlične. Prve sem kupil v Hervisu in nosil več kot tri leta dokler nisem podplata dovolj zlizal, da niso bile več primerne za športanje, druge sem lani kupil na 21run.com in so prav brez vsakršnih pomanjkljivosti. Sem pa vmes za 16€ naročil tudi kitajske SpeedCross, ker me zanimala izdelava in primerjava kvalitete in tam pa se mi je točno na konici odlepil podlat po prvem nošenju. Potem sem jih zalepil, dvakrat obul in vrgel v smeti, ker sem jih čez zimo pustil na balkonu in je zaradi mraza popokala guma na podplatu.