REGRES 2013

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
(3) Zaposlenim, ki so v letu 2013 v mesecu pred izplačilom regresa za letni dopust uvrščeni v 40. in nižje plačne razrede, se ne glede na določbe zakona, ki ureja delovna razmerja, Kolektivne pogodbe za javni sektor in kolektivnih pogodb dejavnosti in poklicev, za leto 2013 izplača regres za letni dopust upoštevaje uvrstitev v plačni razred v mesecu pred izplačilom regresa.
(4) Zaposlenim, ki so v letu 2013 v mesecu pred izplačilom regresa, uvrščeni:
– do vključno 13. plačnega razreda se izplača regres v znesku 692 eurov,
– od 14. do vključno 30. plačnega razreda se izplača regres v znesku 484,40 eurov in
– od 31. do vključno 40. plačnega razreda se izplača regres v znesku 346 eurov.
(5) Zaposlenim, ki so v letu 2013 v mesecu pred izplačilom regresa za letni dopust uvrščeni v 41. ali višji plačni razred, se ne glede na določbe zakona, ki ureja delovna razmerja, Kolektivne pogodbe za javni sektor in kolektivnih pogodb dejavnosti in poklicev, za leto 2013 ne izplača regres za letni dopust.
(6) Regres za letni dopust se zaposlenim izplača pri plači za mesec maj 2013.
(7) Plačni razred za določitev višine regresa zaposlenim iz tega člena je plačni razred, v katerega je uvrščen zaposleni na zadnji dan v mesecu pred mesecem izplačila regresa. Če zaposleni na ta dan še ni pridobil pravice do plače v skladu s plačnim razredom, v katerega je uvrščen, je plačni razred za določitev višine regresa plačni razred, v skladu s katerim je zaposleni prejel plačo za mesec pred mesecem izplačila regresa. Za zaposlene, ki jim do uveljavitve tega zakona niso bila odpravljena oziroma izplačana nesorazmerja v osnovnih plačah, je plačni razred za določitev višine regresa najbližji plačni razred, ki ustreza osnovni plači, ki jo je javni uslužbenec prejel za mesec pred mesecem izplačila regresa.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
regresa 692 € (verjetno) NI DOBIL NIHČE.
Zakaj?? Ker gre za nateg!!!!!!!!!
Minimalna plača v RS je 783€ bruto. Za 13 PR je pa predvidenih 701€. Torej komu so izplačali polni regres, če po zakonu ne morejo imeti manj kot 783€ bruto??? Polni regres pa pripada tem, ki dobijo manj kot 701€?????????
Še nekaj, razlika od lani, ki jo dobijo tisti z večjimi dohodki je dobljena na račun tistih z najnižjimi dohodki.
PR14-PR19 so lani dobili 657€, letos 484€..torej dobrih 170€ MANJ!!!!!!! BRUTO!!!!
Tisti z največjimi dohodki do PR 40, ki še dobijo, so lansko leto dobili164€ letos pa 346 €. Torej 180€ VEČ!!!!(pa še razliko od lanskega leta)
Še enkrat, tisti z najnižjimi plačami so dobili 170€ MANJ regresa, tisti z največjimi (ki še dobijo) pa 180 VEČ regresa + lanska razlika
Nauk te zgodbe je, da je bil spet folk z najmanjšimi dohodki NATEGNJEN (enkrat več)
Če nimam pravih podatkov, me popravite!!!!!!
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
nam sploh še regresa niso omenili.
vsak, ki ima visoko plačo, bi morali dajati manj regresa ali celo nič.
 
Nazadnje urejeno:

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Sploh ne vem, komu na čast še delijo ljudi z temi nerazumnimi izplačili. Naj raje izplačujejo dostojne plače za dostojno opravljeno delo, pa ne bom rabil nobenih drugih izplačil. Tako se nekdo bolj trudi pri delu, potem je pa udarjen z razpredelnico, enako je pri pokojninah.
Sej upok. nič ne proizvajajo, zato jih ni treba deliti z tem, da enim dajo na lepe oči skoraj 400€, drugim pa manj ali celo nič.Z tem " regresom" jim enostavno povečajo pokojnino za 10%, nezasluženo in ne vplačano. Za te stvari imamo soc. transferje.
Ja, vladar se najbolj obnese, če skrega podložnike med sabo in ima mir.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
regresa 692 € (verjetno) NI DOBIL NIHČE.
Zakaj?? Ker gre za nateg!!!!!!!!!
Minimalna plača v RS je 783€ bruto. Za 13 PR je pa predvidenih 701€. Torej komu so izplačali polni regres, če po zakonu ne morejo imeti manj kot 783€ bruto??? Polni regres pa pripada tem, ki dobijo manj kot 701€?????????
Še nekaj, razlika od lani, ki jo dobijo tisti z večjimi dohodki je dobljena na račun tistih z najnižjimi dohodki.
PR14-PR19 so lani dobili 657€, letos 484€..torej dobrih 170€ MANJ!!!!!!! BRUTO!!!!
Tisti z največjimi dohodki do PR 40, ki še dobijo, so lansko leto dobili164€ letos pa 346 €. Torej 180€ VEČ!!!!(pa še razliko od lanskega leta)
Še enkrat, tisti z najnižjimi plačami so dobili 170€ MANJ regresa, tisti z največjimi (ki še dobijo) pa 180 VEČ regresa + lanska razlika
Nauk te zgodbe je, da je bil spet folk z najmanjšimi dohodki NATEGNJEN (enkrat več)
Če nimam pravih podatkov, me popravite!!!!!!

Pri tem, da je plačilnih razredov 64, je 40. plačilni razred še daleč od najvišjih plač. Razliko od lani je pa prisodilo sodišče.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik tdi pravi:

Ja, vladar se najbolj obnese, če skrega podložnike med sabo in ima mir.

To je stara taktika vladanja. Samo ta taktika se je zmeraj hudo končala.
Sicer pa, namen tega izračuna je, da folk vidi, da vzamejo tistim, ki imajo najmanj in dajo tistim , ki imajo največ. Oziroma izplačajo sebi.
Še malo več izračuna:
do PR 13..........pod minimalno plačo (ne vem, kdo bi ga lahko dobil)
PR14-PR19.... letos manj 173 €
PR20-PR26... letos manj 8,65 €
PR27-PR30.... letos več 155,7 €
PR31-PR33.....letos več 17,3 €
PR34-PR39.....letos več 181,65 €
PR40................letos več 346 €

Vsaka vam čast vlada, sindikati.........
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:

Pri tem, da je plačilnih razredov 64, je 40. plačilni razred še daleč od najvišjih plač. Razliko od lani je pa prisodilo sodišče.

glej, napisal sem samo do tistega PR, kateri letos dobijo regres. Nad PR41 do PR65, je pa edino pravilno, da ga ne dobijo.
Regres je namenjen počitnicam in počitnice si te sigurn lahko plačajo brez regresa.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
ksz

da se malo prislinim v temo o regresu ker imam eno vprašanje.

letos sem prvič redno zaposlen (ni JU ampak privatno podjetje) in o teh zadevah nimam veliko pojma. Ta mesec smo v službi dobili izplačilo majske plače ter regres. Pri pregledu plače sem opazil da je bruto znesek enak kot prejšnje mesece, vendar je neto znesek plače nižji za 10 %. Po zanimanju pri odgovornih sem dobil odgovor, da sem zaradi izplačila regresa padel v višji plačilni razred in da je zaradi tega neto plača nižja.

zanima me, ali je ta praksa normalna.
lp
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Jap je normalno. Davčna osnovna se ti je povišala saj so ti sešteli redno plačo in regres ter verjetno v enem znesku izplačali oboje skupaj.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
To je vedno problem, ko sta plača in regres izplačana skupaj, saj s skupnim brutom padeš v višji davčni razred in je posledično več davka. Je pa to normalno ja...pa vesel bodi da je regres
evil.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.039
488
83
Verjetno boš ob poračunu dohodnine dobil nekaj nazaj. Meni regres nakažejo posebej, zato med letom plačam manj davka, moram pa potem pri dohodnini doplačati.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Zakaj bi dobival nazal..skupaj je dobil tak bruto (plača+regres) in od tega bruta gre toliko davka. Nam vedno nakažejo regres in plačo skupaj pa moram na koncu vedno nekaj malega doplačati.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.039
488
83
Odvisno kako padeš v razrede. Z mesečno plačo (+regresom) si lahko v višjem razredu, s celoletno pa ne.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:

Ja, vladar se najbolj obnese, če skrega podložnike med sabo in ima mir.

To je stara taktika vladanja. Samo ta taktika se je zmeraj hudo končala.
Sicer pa, namen tega izračuna je, da folk vidi, da vzamejo tistim, ki imajo najmanj in dajo tistim , ki imajo največ. Oziroma izplačajo sebi.
Še malo več izračuna:
do PR 13..........pod minimalno plačo (ne vem, kdo bi ga lahko dobil)
PR14-PR19.... letos manj 173 €
PR20-PR26... letos manj 8,65 €
PR27-PR30.... letos več 155,7 €
PR31-PR33.....letos več 17,3 €
PR34-PR39.....letos več 181,65 €
PR40................letos več 346 €

Vsaka vam čast vlada, sindikati.........

V katerem PR pa misliš da so sindikalisti? Vsa ostala vprašanja so potem samo retorična
bonk.gif
 

dbill

Zelenc'
19. sep 2007
22
0
1
Dragi lanos Glede zaposlenih v javnem sektorju imaš zgleda slabo mnenje. Naj ti samo napišem, da jih je pod 13. plačilnim razredom zaposlenih 13512!! Ni tak malo... in da verjemi, da ti ne namenijo regresa za letni dopust oziroma počitnice. Niso v javnem sektorju zaposleni samo uradniki.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To je pa relikt Bajuka, njegov masterwork... Do takrat sem bil z dohodnino vedno uravnotežen, po tem pa vedno doplačujem, ker tudi na letni ravni prebijem mejo....
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
To je pa relikt Bajuka, njegov masterwork... Do takrat sem bil z dohodnino vedno uravnotežen, po tem pa vedno doplačujem, ker tudi na letni ravni prebijem mejo....

Torej vsako leto državi vrneš brezobrestni kredit. Ni mi pa jasno kaj ima Bajuk skupnega s tem. Razlaga?