Regres

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.770
262
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Obveznosti delodajalca oz. pravice zaposlenega zastarajo v 5 letih (iz glave).

To me je zanimalo. V našem primeru se je v zadnjih dveh letih nabralo kar nekaj stvari, ki niso v skladu z zakonom. Zato je dobro vedeti take stvari, saj nikoli ne veš kdaj ti pridejo prav.

Da bi prišli iz besed k dejanjem in ne samo do vprašanj na forumu, ker če se ne motim je to že tvoja druga tema glede nepravilnosti pri zaposlovanju:

Odvetniki danes svetujejo brezplačno
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
glede na to, da je to manjše družinsko podjetje, se bo najbolje pogovoriti z šefom . mogoče je samo "pozabil" na regres, plačo. potne stroške.Nekak mu je potrebno razložiti, da tako pač ne gre.mogče pogovor z računovosjo vkolikor jo/ga imate , da vidite ali spljoh ima podjetje denar
Lahko ga sicer prijavite, mu morebiti še davkarijo na vrat spustite ipd.
Na koncu bo tako, da boste na plačilnem listu imeli vse ( regres, božicnica, potni stroški itd ) cifra izplačila pa bo vedno enaka. Marsikatero podjetje ( pa ne samo družinsko, tudi taka z nekaj 100 zaposlenimi ) tako delajo
žal Slovenistan
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Res je, to je že moja druga tema glede nepravilnosti v zaposlovanju. Med tem časom so se določene stvari spremenila. Podjetje je nekako zlezlo iz dreka in vsak dan so rezultati boljši. Baje da se naš dolg do tujega dobavitelja kar uspešno sanira. Razlika med danes in takrat je v tem, da danes ni več strahu, da bo šlo podjetje cugrunt. Je pa slaba volja, ker smo na tej poti zaposleni zadnja rupa na sviralu. Mogoče regres dobimo, saj še ni konec leta. Vprašanje sem sprožil v naprej, da se informiram.
Je pa res, da nihče starega ne upa postaviti pred dejstvo. Vsak ima svoje razloge. Starejši zato, ker imajo super plačo, mlajši pa zato, ker ne upajo. Sam osebno pa sem mnenja, zakaj hudiča bi se samo jaz osebno izpostavljal, drugi pa bi se skrivali za mano. V življenju sem zaradi podobnih stvari že popušil, zato sem sedaj malce bolj previden. Malo bolj tehtam pluse in minuse. Bomo videli kaj bo.
 
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
sicer ne vem kaj je to za vas super plača, ampak če so res super iebeš regres. se bil v podjetju, ko so potni stroški zamujali po dva meseca. regres in vse ostalo je bilo samo na papirju. ampak calunga je bila taka kot semo se dogovorili,. vedno. prikazano pa vse živo. pogoji dela so bili super in noben se ni sekiral. Potem pa je 1x prišla davčna. so plačali kazen in vse porihtali.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Napisal sem, da ima nekaj starejših super plačo. Moja plača ni super, pa tudi slaba ni. To pa ne pomeni, da se me sedaj lahko jebe in goljufa. Če podjetje deluje pozitivno in posel raste in če zaposleni ne dobimo regresa, ki nam po zakonu pripada, je to zame neke vrste kraja ali goljufija. Trenutno, kot izgleda, zaposleni kreditiramo šefa, saj nam je dolžan kar precej €. Jbg
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Jebiga, bodi srečen da imaš šiht.

Če, bi pa boljšega lahko dobil bi pa že zadnjič, ko si temo odpiral šel stran.

Torej, sklepam da če te ni bi goljufal bi bil na zavodu...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Jebiga, bodi srečen da imaš šiht.

Če, bi pa boljšega lahko dobil bi pa že zadnjič, ko si temo odpiral šel stran.

Torej, sklepam da če te ni bi goljufal bi bil na zavodu...

Mene zavod ne skrbi, ker si znam poiskati službo.
Temo pa sem odprl zaradi točno določenega vprašanja: Regres
Dobil sem odgovore, za katera se zahvaljujem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pameten delodajalec bi pogledal letni strošek za plače in vkalkuliral vsa zakonsko predvidena izplačila (tudi regres), zase ohranil enak strošek (preko nekoliko nižjih plač), za delavca enake prejemke, pa še po zakonu bi bilo. To se da narediti, če plače niso na minimumu. Vse te naše fore z regresi so na nek način res bedaste, ampak take so in ni se jih tako težko držati, če je malo razuma. Težava je, da družinske firme niso prerasle, da so še drugi zaposleni in ne moreš delati kar po domače.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Pameten delodajalec bi pogledal letni strošek za plače in vkalkuliral vsa zakonsko predvidena izplačila (tudi regres), zase ohranil enak strošek (preko nekoliko nižjih plač), za delavca enake prejemke, pa še po zakonu bi bilo. To se da narediti, če plače niso na minimumu. Vse te naše fore z regresi so na nek način res bedaste, ampak take so in ni se jih tako težko držati, če je malo razuma. Težava je, da družinske firme niso prerasle, da so še drugi zaposleni in ne moreš delati kar po domače.

Tukaj je resnično najbolj moteče ta ignoranca s strani šefa. Ni problema, če kasni plača, regres, stroški... Samo ljudem je to potrebno povedati in bodo pač potrpeli. Ne moreš pa se delati francoza, kot da nič ni. Če pa kdo vpraša glede denarja, je pa nesramen in aroganten. Takle mamo
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
. Če podjetje deluje pozitivno in posel raste in če zaposleni ne dobimo regresa, ki nam po zakonu pripada, je to zame neke vrste kraja ali goljufija.
Anonimna prijava na delovno inšpekcijo. Po telefonskem odzivniku ali preko maila. Če si podpisan, te obveščajo o postopku, vem pa, da je precej lažje anonimno. Pogledajo pa vsak primer, vsako prijavo, točno napiši, za kaj gre.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
. Če podjetje deluje pozitivno in posel raste in če zaposleni ne dobimo regresa, ki nam po zakonu pripada, je to zame neke vrste kraja ali goljufija.
Anonimna prijava na delovno inšpekcijo. Po telefonskem odzivniku ali preko maila. Če si podpisan, te obveščajo o postopku, vem pa, da je precej lažje anonimno. Pogledajo pa vsak primer, vsako prijavo, točno napiši, za kaj gre.

Hvala mami, ampak zaenkrat ne. Mogoče kdaj, če bo res potrebno in ne bo šlo drugače. Vseeno hvala za info.
wink-1.gif