Razlika v hitrosti klicanju

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Ali morda kdo zna razložiti zakaj je hitrost klicev različna v tej situaciji?

Imam tri telefone, vsi trije so novejši iPhone-i, zadnja verzija iOS.
Telefon 1 in 2 sta pri operaterju T2, telefon 3 pa je pri Telekomu.

Zakaj se klic med telefonom 1 in 3 izvede praktično v isti sekundi (ok, ne več kot dveh sekundah), pa sta pri različnih operaterjih, medtem kot se klic med telefonom 1 in 2, ki sta pri istem operaterju klic izvaja nekaj sekund (recimo nekje 5-6 sekund preden začne zvoniti)?

Vklop VoLTE in Wifi Calling funkcije na vseh treh telefonih ni vplival na hitrost klicanja.

V čem je "štos" da je tako?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ker razumem, da gre za različne telefone bi malo zamenjal kartice med njimi in potem mogoče potegnil kakšen sklep.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Tretjega, tistega na Telekomu moram dobit v roke, potem bom lahko kaj več ugotovil. Me je pa zanimalo, če bi kdo že takoj vedel kaj je lahko vzrok...
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Ista lokacija ja.

Bistvene razlike sem opisal, vse ostalo je enako. Razen, če obstaja kakšna funkcija in nastavitev v telefonih za katero ne vem. Zato pa pišem tukaj za razlago.

Preverim naslednjič z menjavo SIM kartice med telefoni, da vidim, če je stvar res vezana na SIM kartico/operaterja, ali pa na telefon.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Se pravi imaš težave z klici med številkami, ki stra v T-2 omrežju? Si prijavil napako na 064 064 064?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ni pravilo. Mi imamo dve v daljavi in je odvisno, kako se gibljem okrog hiše, tako preklaplja.
Kupil sem hišni repetitor in zunanjo anteno usmeril proti mestu, ker je to bilo nadležno.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Pri meni tudi T-2 rabi par sekund preden poveže številke oz. začne klicati
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
More biti nekaj narobe, če gre klic T-2 -> TS prej, kot pa T-2 -> T-2?

Tako je kot si napisal.

Ne nisem še ničesar prijavil na T2, ker sem najprej pomislil, da je vzrok v nastavitvah telefonov, ker je Telekomova SIM takrat prvič dobila iPhone (nov telefon, zato sem tudi izvajal testni klic in bil presenečen nad hitrostjo povezave). Nekaj tednov kasneje pa sem naredil testni klic T2 -> T2, spet na novem iPhone, ampak je delovalo vse precej počasneje (hitrost kot sem jo navajen, se pravi od pritiska na klic do zvonenja).

Na katero postajo točno je bila ob testnem klicu (iz T2 na Telekom) povezana ta T2 SIM težko rečem, ponavadi je na tej lokaciji povezana kar na postajo T2, zelo redko na Telekom. Bom pa ob priliki preveril in naredil klice istočasno iz vseh treh številk. Za zdaj še ni bilo te prilike.

Vse tri številke so 041, torej so oz. so bile nekoč Telekomove, ampak to res dolgo nazaj...če to igra kakšno vlogo.

Kot pravim, prvotno sem mislil, da je vzrok za to v iPhone nastavitvah ali kakšni novi funkcionalnosti, ki je še ne poznam.


Ravnokar sem naredil testne klice iz T2 -> T2 SIM kartico.

Čas trajanja do zvonenja:
- ko sta obe T2 SIM kartici na T2 omrežju je 7-8 sekund
- ko je ena SIM na T2 omrežju, druga pa gostuje na Mobitel, traja 8-10 sekund (obe T2 SIM kartici)
- ko obe T2 SIM gostujeta na Mobitel omrežju, pa traja kar 11-12 sekund.

Sem naredil test na daljavo, klic iz T2 SIM kartice na Mobitel je sedaj trajal najpogosteje 4-6 sekund. Ene dvakrat je šel test do 8 sekund, drugače pa večinoma okoli 5 sekund.

Ampak to še vedno ni tista hitrost o kateri sem prvotno pisal, ko sem imel aparata en zraven drugega in je klic padel skozi v ene 3-4 sekundah. To so občutne razlike.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Na mobilni je T2 v hurcu. Prej sem 7 eur doplačeval za oranžni midi, zdej sem šel na A1 midi mio za 10 eur. Razlika v kvaliteti govora z volte in brez je občutna, da ne govorimo o neomejeno date, tam ti pa 20 giga dajo v gostovanju pri telekomu. V se bi še šlo, če bi vsaj imeli svojo mrežo porihtano in razvito, tako imam pa do prvega t2 oddajnika 40 km. Vglavnem podn. Vlagajo nič in še enkrat nič