Razlaga izpisa iz zemljiške knjige

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hejj.... po vsem, kar si napisal in glede na vse odgovore, ti iz srca priporočam, da od te zadeve odstopiš. Je še ena varianta, ki jo je nekdo že napisal tukaj. Počakaj, da bo prodajalo sodišče. V tem primeru bo vse OK in se bodo oni j... z dolgovi.
Glejjj... vse te zadeve, ki jih mora prodajalec ali ti pridobiti glede hipotek, zemljiškega dolga..... te bodo stale en kup živcev in denarja na koncu bo pa minilo nekaj let, ti boš pa še zmeraj brez stanovanja. Ali bo pa na naslovnici Slovenskih novic velik naslov. "Kupil in plačal sem stanovanje, zdaj me pa vun mečejo zaradi dolga prodajalca".
Ne rečem, da ne bi mogel urediti, samo glede na to, da nimaš nekega znanja pri prodaju nepremičnin, še posebej v tem primeru, se lahko zelo opečeš. Agenciji ne verjami preveč. Njihov cilj je samo prodati in kasirati.
Poznam primer, ko je bilo za stanovanje dana ara. Kasneje kupec ugotovi, da stanovanje ni zavedeno v Gurs. Torej pravno ne obstaja. Zavesti v Gurs, ga ni bilo mogoče, ker so bili "skupni prostori". Ostali stanovalci niso vedeli, da je eden od njih na hitro preuredil v (slabo) stanovanje in hitr kupca najdu. Seveda, se je kupec potem premislil. "prodajalcu "ara ostala.... vsaj ena, ker se ne ve, kolk ar je na takšen način neukim strankam pobral.
Zdaj pa delaj kar hočeš. Denar je tvoj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Aja kaj zadeva je že izvršbi, je že razpisana kakšna dražba? Nisem bral vsega....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dolga na nepremičnini je 45k, zemljiški dolg pa je verjetno fake, pač "zavarovanje", zemljiško pismo pa ima sam.

Zemljiški dolg je sicer bil ukinjen s spremembo zakonodaje, vendar seveda to ne velja za obstoječe.

Kot sem ti že napisal, model se naj pojavi z ustrezno papirologijo, ki bo izkazovala upravičenje izbrisov, šele potem se bosta pogovarjala.

Če je "resen" prodajalec, bo zemljiški dolg skinil sam, ob sklenitvi pogodbe pa morebiti tako zaznamba vrstnega reda, da se lahko v miru uredi davkarija in ostalo, tebe pa se zavaruje pred morebitnimi vpadi novih upnikov
smile-1.gif


So pa to kar resne in konkretne zadeve, po moje po forumu zbirat podatke in nato priti "pameten" k posredniku ali na pogajanja, ko učiš druge, ni ravno ...

No, je alternativna metoda.

Naj se s tem ubadajo tisti, katere plačuješ oziroma bodo pokasirali.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče je fajn če se teoretiki in praktiki postavimo na realna tla; če bi prodajalec imel denar za plačilo hipotek, bi jih verjetno poplačal in stanovanja sploh nebi prodajal - a ne? Torej je poplačilo hipotek na strani kupca - tako ali drugače, iz te godlje je treba prit samo "živ in zdrav", kar je povsem možno, presega pa brezplačno svetovanje po forumih.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
glede na to, da so med "plačanci" tudi šalabajzarji, ti tudi jaz predlagam, da prste stran od takega stanovanja.

Razen, če ti tak kup denarja "ostaja" in ga reskiraš...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
V večini šalabajzerji, ker večinoma sami ne vedo kaj prodajajo ... je treba imeti res nekoga zaupanja vrednega.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Menim, da tisti, ki ne bo uspel biti poplačan, npr na zemljiški dolg tega pisma ne bo vrnil, razen, če je fiktivno v organizaciji samega dolžnika, da mu ostali upniki ne bi še tega pobrali. Vprašanje so tudi vsi pripadki in zam.obresti na te hipoteke. Tako čez palec prištej najprej za vsako leto 15% gor in če je hipoteka 5 let , ker gre za obresti na obresti so lahko teli prvi dvoji zneski že dvojni in potem čez vrednost stanovanja.

Vsekakor sam bolj perferiram notarja , ker potem tudi pravno vse uredi, česar notar ali pravnik sam ne moreta brez notarja in pa ja, ne delajte nič na svojo roko, predvsem mislim na plačila, dokler ni vse jasno v nulo nulo.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Nič ne bomo delali na scojo pest. Vse preko notarja. Denarja ne bomo dajal dokler ne vidimo vseh dokumentov.

Agent je rekel da bo preveril za zemljiškim pismom ori kupcu. Meni sploh ni jasno kako lahko prodaja stanovanje, če je nekaj dolžan in je gor hipoteka. Agent je rekel, da se iz kupnine poplačujejo dolgovi in bi prodaja trajala malo dlje. Okoli 2 meseca pravi. Torej to ste meli prav, da bi trajalo.
Je banka dala lastniku nek čas, da ga sam poiskusi prodat in plača stroške? Agent se je namreč zagovoril, da se že malo mudi. Verjetno bo banka vzela stvar v svoje roke?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Ja saj zadeva je jasna, sem napisal gori postopek, če pa ti je rekel agent da se bo z kupnino poplačal dolg pa si lepo pridobite (vaš strokovnjak) izjave upnikov ter stanje dolga na ta in ta dan ter se dogovoriš da prodajalcu plačaš sorazmerno torej kupnina minus dolg. Potem v miru poplačaš dolg ter urediš izbris hipotek. Hipoteka ni ovira za prenos lastništva nepremičnine. Saj ti to to tvoj strokovnjak vse razložil in izvedel. To je čist standardna situacija ko ima nekdo hipoteko in prodaja nepremičnino pač kaj je tukaj gori zemljiški dolg ampak če ima človek pismo v roki tudi nič narobe. Če se je zaščitil je to njegova stvar ne tvoja/naša.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Aja... pa druga zadeva je tudi... če VEŠ da bo zadeva prišla na dražbo raje kupi preko dražji kajti dražje kot zdaj sigurno ne boš kupil... pa še nekaj se zavedaj, tudi če se ta prodajalec potem pospravi v osebni stečaj se zavedaj da obstajajo določeni zakonsko prepisani roki v katerih upniki lahko spodbijajo pravne posle. Ne pravim ti da boš spušil ampak zna biti zelo neprijetno in mukotrpno na sodiščih dokazovat da ni šlo pri prodaji nepremičnin za fiktiven posel in da si res ti kupil to stanovanje da ga nisi zgolj parkiral.... skratka razmisli, to sranje ti pri dražbi načeloma odpade, so pa tam zopet druga sranja
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Jasno, kako pa bi bilo da bi za tistih nekaj 10€ ki jih kasira za overitev podpisa tudi odgovarjal za vsebino tvojih pogodb? Lahko pa daš listine sestavit notarju, tam pa je drugače, v tem primeru pa notar sam preveri stvari.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Sam sem kupil stanovanje kje je bila gor že hipoteka (izvšrba) in 2x ZK dolg. Šli smo k notarju, prej nisem plačal nič, je vložil zaznambo za lastninsko pravico, dobil sem stanje izvršbe, in prodajalci so prinesli ZK pisma in notar je naredil izbris. Stanje izvršbe je bila v mojem primeru ara in sem jo plačal ko je bil vložen izbris ZK pisem. To je to. Večina teh pisem je tako ali tako fiktivnih...to je dejstvo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Bravo. Samo nekaj bi te popravil ker veliko krat pri teh ZK dolgovih zasledim to frazo o fiktivnosti... nobeno zemljiško pismo ni fiktivno, je pač instrument ki se lahko uporabi ali pa ne, nihče te ne sili oz. noben zakon ne predpisuje da se mora zadeva po ustanovitvi kakorkoli vnovčit.... Mislil si verjetno rečt da je večina pisem oz. ZK dolgov ustanovljenih na "zalogo", se pravi ljudje so jih ustanavljali bodisi če bi zadevo kdaj potrebovali za kakšno posojilo bodisi iz previdnosti
smile-1.gif
Je pa dejstvo da je ta ZK dolg oz. pismo pri nas bolj ali manj neuporabno ker ljudje tega ne poznajo, banke pa (vsaj koliko mi je znano) nočejo poslovati s tem, se raje držijo standarda in ustanavljajo hipoteke. Sem pa enkrat nekje bral da pa so ti zemljiški dolgovi v Nemčiji, Švici standard in da je tam menda ravno kontra da ni toliko hipotek...
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Če koga zanima epilog zgodbe.
Po prosjačenju, da agent pokaže zemljiško pismo, za katerega je zatrjeval da ga prodajalec ima in da ga lahko vidimo po podpisu pogodbe, smo odnehali. Ne da se nam kar naprej vstrajati pri stvareh, ki bi jih morali sami pokazati.
Včeraj bili na ogedu enega stanovanja in danes gremo nanj postaviti aro. Po enem letu iskanja smo le našli stanovanje v katerega se samo vseliš, brez dodatnih stroškov in dela.
Cena je bila pa tudi realna. 60 kvadratov za 61k. Stanovanje v celoti obnovljeno (2015), bloku pa manjka samo še nova fasada, lani je namreč bila zamenjana tudi kritina. 3 nadstropje + dva dvigala.
Lokacija CE, Hudinja (ni ravno center mesta, je pa oddaljen 15min hoje).

Hvala vsem za odgovore!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Ponavadi vztrajajo predvsem agenti, ki zastopajo prodajalca. To je že en tak primer, ko so pripravljeni iti čez trupla, samo da se posel zaključi in poberejo provizijo.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Jp, tile agenti so tako poslinjeni, še svojo mamo bi prodali zraven. Sladki pa tako, kot bi jim ne vem kaj naredil.
Eno vprašanje, kaj je s položnicami. Kako se prepišejo položnice na novega lastnika in kaj vse potrebujem? Morata biti prisotna stari in novi lastnik ali kako?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ponavadi je dovolj pogodba, nekateri hočejo izrecno še podpis prodajalca, da prepusti priključek
fajn je to že vnest v pogodbo in imaš mir