Ramen v Ljubljani

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.274
113
Torej ramen (a' la ramen?) dopoldne. Zdele že 1 h iščem, kaj in kako v Ljubljani.
Hint, tip, advise, nasvet, izkušnje dobrodošele.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Če iščeš ed (juho), ga imajo 2x na teden v Sato bento (Ledina center spodaj).
Meni je tako - tako. Nikakor ni presežek.
Ampak sem zahtevna stranka.

Če iščeš ramen rezance (instant, za skuhati) jih imajo v azijskih trgovinah, pa v večjih trgovskih centrih.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da postaneš ramen mojster, je potrebno kakih 10 let vajeništva. Vsaj tako sem videl v enem dokumentarcu.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Dokler je ramen by maru se delu, je bil tam najbolsi v lj. Trenutno mislm da ma samo tokyo piknik stalno ramen in ni slab.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.274
113
Rezime:
Bil v Sato Bento, Ledina center. Naročil Ramen, ki naj bi bila tradicionalna japonska jed z rezanci.
Juha
Neglede, da človek nekaj ni probal, ga lahko stvar spomni na to nikoli probano stvar. Juha, kot da bi notri prali šufece. Vonj, okus, barva. Mrzča juha.
Toppings
Vsa zelenjava je bila v lekarniških količinah. Nobena nek specifičen okus češ, o to je pa nekaj novega.
Meso
TO je meso! Mislim okus. To pa bi bila pečenka! Moja 3 letna vnukinja poje več mesa za zajtrk.
Rezanci
No, to je bil pa višek 'priredbe'. Barilla Capellini št1. Špageti!!
Je to ramen izvedba v Ljubljani?
Odsvetujem Ramen v Sato Bento. To je moja ocena/mnenej.

Grem nazaj na Švicarsko juho z mesnimi kroglicami. Extra dodatek Pečjakova ribana kaša.

p.s. naslednje mesto Lucky Cat, center Rudnik.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Update: bil pred poletjem dvakrat na ramnu v lokalu DSUSHI (je pod stopnicami) v Ledina centru.
Jedel enkrat ramen z lososom in enkrat z mesom.
Moram pohvalit lastnika (zgleda en štajerc), da naredi dober ramen.
Tudi sush zvitke ima dobre!
 
  • Všeč mi je
Reactions: barvica