Na katerem hribčku v Ljubljani in okolici je dobra hrana?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Eno družbo nameravam za roj.dan peljat na en hribček jest (taka je tradicija) in zanima me če mi kaj predlagate? Mora pa biti bolj griček, ne taprav hrib - v stilu Orle, Katarina, Šmarna gora.. :)

Hvala za nasvet!
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Ljubljanski grad greš lahko z vzpenjačo, tudi peš ni daleč.

Gostilna Rožnik je enostavna pot. Lahko pa po minuti obrneš in greste do Čada.

Dobenski hram če začneš pri gradu Jable.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
201
43
Ljubljanski grad greš lahko z vzpenjačo, tudi peš ni daleč.

Gostilna Rožnik je enostavna pot. Lahko pa po minuti obrneš in greste do Čada.

Dobenski hram če začneš pri gradu Jable.
Rožnik sploh nima hrane več, kolikor sem slišal... najemnik je odšel, zadeva propada.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Pod Šmarno goro v Tacnu imaš vrhunsko gostilno Pri Koširju, vse v superlativih, cene dobre, edino, kar je minus je, da je ob nedeljah zelo težko prostor dobiti .
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Imaš še janče, rašica, dobeno, pr mehačku, katarina nad ljubljano (celo tri oštarije, meni najbolje pr'jur), osovnik, krim, mengeška koča...ubistvu je povsod ok, lakota je najbolš kuharca.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Imaš še janče, rašica, dobeno, pr mehačku, katarina nad ljubljano (celo tri oštarije, meni najbolje pr'jur), osovnik, krim, mengeška koča...ubistvu je povsod ok, lakota je najbolš kuharca.

Na jančah imajo super pice, sploh glede na to da je planinska koča. Lep razgled, stvari za tamale, ampak ja, si pa v planinski koči, pač vse je bolj po domače.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Najboljša hrana je po tistih planinskih domovih do katerih moraš priti peš. Če dobiš samo topel kruh imaš občutek kot da ješ najboljšo potico na svetu. Svež zrak pa malo utrujen pa je to to.