Predbožična Ljubljana...?

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
viš, taka jajca mene razpizdijo:
"V letošnjem prazničnem decembru v Ljubljani Mestna občina uvaja novost, s katero želijo spodbuditi trajnostne načine prihoda obiskovalcev v praznično okrašeno Ljubljano ter...."
nej mi en pliz pove, kwa je trajnostnega u tem?
a to sploh kdo zares prebere al se to kr neki piše sam da je?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Pa od te trajnosti maš vsaj za pir pršparan, od vsega ostalga trajnostnega bulšita maš pa sam stroške.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BLABLABLA

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
in videli ljudi, ki so uživali ob južnjaški muziki (čeprav ni bili več gužve) in sem mnenja, da če veliko ljudi uživa ob neki muziki, naj jo vrtijo in naj ljudje uživajo..
To ni prav, ker ne spada v kontekst božiča, ne novega leta. Sploh pa ni to del naše kulture. Uživala pa je samo južna "nebodigatreba" (sem hotel nekaj hujšega napisat). Prej ko se bomo sprijaznili s tem prej nas bodo kulturno pohodli, fizično potolkli, ter tako ali drugače podredili sebi. Sem absolutno proti temu!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
To ni prav, ker ne spada v kontekst božiča, ne novega leta. Sploh pa ni to del naše kulture. Uživala pa je samo južna "nebodigatreba" (sem hotel nekaj hujšega napisat). Prej ko se bomo sprijaznili s tem prej nas bodo kulturno pohodli, fizično potolkli, ter tako ali drugače podredili sebi. Sem absolutno proti temu!
A Beatle pa lohk poslušam v centru LJ, al te tud ta kultura matra? Sva bla dva dni nazaj prvič letos, kot sva vsako leto, ker je vedno kar nekaj dobrih koncertov. Vrhunski koncert The beatles tribute, priporočam, dons greš lohk v Mursko na lučke pa Help koncert. Še ene par jih je napovedanih v Ljubljani, zdej bova celo za rundo prišparala, ker bo avtobus gratis. Čebule nisem opazil, trubačev tokrat ni bilo, tko da je splošni vtis zelo zadovoljiv. Je pa Ljubljana veliko boljša kot pred 20 leti, parkirat se da direkt v centru za zelo normalen denar, ulice so čiste, ni svinjaka v strogem centru ni prometa, mestne vpadnice so manj zabite kot v preteklosti. Pa sem takrat v Ljubljani živel, dons sam delam tukaj. Tako da je šla Ljubljana tako ali drugače na bolje, ker Zokiju kljub vsem njegovim fintam ni vseeno za mesto.
Počas boš pa mogu nehat bit prestrašen, ker eni trubači pa res ne ogrožajo kulture, jo marsikaj drugega bolj.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: BuDi, 9999 in bizi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Greva pa jutri v Koper na kuhanca. Tako da ti poročam, kako je tam, če kaj po čebuli smrdi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
To ni prav, ker ne spada v kontekst božiča, ne novega leta. Sploh pa ni to del naše kulture. Uživala pa je samo južna "nebodigatreba" (sem hotel nekaj hujšega napisat). Prej ko se bomo sprijaznili s tem prej nas bodo kulturno pohodli, fizično potolkli, ter tako ali drugače podredili sebi. Sem absolutno proti temu!
Je napisal nekdo, ki so mu medtem ko ga skrbi ohranjanje slovenske kulture prodali haloween, valentinovo, black friday, springbreak, božička in samo nesposobnosti slovenske izpostave amchama se lahko zahvali da četrtega julija še ne je purana.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Glede muzike: ko smo prišli do prešernovega, so res trubači sekali.. Ampak so imeli kar množico okoli sebe, tak da če so pritegnili kar dosti ljudi, bo že ok.. Pa ravno so sekali Đurđev dan, ki mi je ena boljših štiklov trubačev (pa n Sem pa pristaš, da vidiš ljudi, kako se imajo fajn na trgih in uživajo... ;)
Vsaka glasba pritegne nekaj ljudi, ki uživajo ob njej. Ampak nas je še ogromno, ki bi tudi radi uživali v glasbi na Prešercu pa nikoli ne dobimo tega veselja. Ta čefurski cigu migu se je res totalno povsod razpasel. 30 let in več nazaj so to poslušali izključno polpismeni seljaki v samskih domovih, ki so se jim še njihovi bolj normalni zemoti posmehovali. . Danes pa zgleda, da že vsaj pol slovenije polpismenih seljakov. :valjamse: Kdo drug bi sicer volil Goloba in Jankoviča...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Kako pa je kaj vzdušje v Ljubljani te dni? V naših koncih se je precej popravila klientela. V službi že vsi bosanci ipd spokali prema jugu, sošolce od otrok so tudi že starši čakali z kufri pred šolo, veliko se jih je pohvalilo, da baka u Beogradu že kupiLa odojka, vrtci prazni, brez enega od doL.
In enako temu se pozna v središčih, trgovinah, sejmih....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Kako pa je kaj vzdušje v Ljubljani te dni? V naših koncih se je precej popravila klientela. V službi že vsi bosanci ipd spokali prema jugu, sošolce od otrok so tudi že starši čakali z kufri pred šolo, veliko se jih je pohvalilo, da baka u Beogradu že kupiLa odojka, vrtci prazni, brez enega od doL.
In enako temu se pozna v središčih, trgovinah, sejmih....
Da ne boš v prihodnosti pestval kakega bosanskega deteta.....
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Kako pa je kaj vzdušje v Ljubljani te dni? V naših koncih se je precej popravila klientela. V službi že vsi bosanci ipd spokali prema jugu, sošolce od otrok so tudi že starši čakali z kufri pred šolo, veliko se jih je pohvalilo, da baka u Beogradu že kupiLa odojka, vrtci prazni, brez enega od doL.
In enako temu se pozna v središčih, trgovinah, sejmih....
Kontra vzdušju v MB.

Še nekaj dni in se ukinejo vizumi za Kosovarje + letalska linija Priština - Brnik se je že povečala iz 1x na 3x tedensko.
Gp aviation, jedna od dvije kosovske kompanije povećava letove iz Prištine za Ljubljanu sa jednog na tri tjedno, ponedjeljkom, srijedom i petkom od 18.12. Letovi će se operirati sa Boeingom 737-400.
 
Nazadnje urejeno: