Predbožična Ljubljana...?

22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Decembra jaz z avtom ne grem v center. Alternativa (kot že rečeno) je avtobus, naložiš aplikacijo Urbana (od LPPja) na en telefon, napolniš dobroimetje in gasa. Lahko plačaš tudi za več potnikov, plačilo velja 90 minut in neomejeno število prestopov v tem času. Aplikacija ti pomaga pri načrtovanju poti in pokaže pot in avtobuse, ki vozijo do cilja.
Tudi brez Urbane gre po novem.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.278
1.952
113
Jaz sem bil tam, in lahko rečem, da tole razen lučk nima nič z besedo Predbožična.

Skratka, vonj po ćevapih, ter razbijanje srbskih trubačev na Tromostovju, južna klientela, pač meni nima nič z predbožičnim časom. Tako sem odšel iz prizorišča razočaran, nad okolico, dogajanjem, in tem kam smo kot država prišli.
Guča v malem
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Sicer pa sem bil lani na ogledu Vojnika pri Celju. Lepo, bolj lokalno obarvano.
Letos me po božiču vlece v zagreb (mogoce naslednji dan beograd/sarajevo,reka, opatija?)
Podnevi zivalski vrt , zvecer lucke.
Lahko kdo se Zagreb napiše/linka program med božičem in NY in traso ki jo je treba pregledati?
Ter seveda kje pustiti avto.
Glih 10km ne bi pesacil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Govoriva med koncertom v Stožicah, drugače so Stožice manj obiskan P+R. Največja gužva je na Dolgem mostu.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Tudi brez Urbane gre po novem.
Ja, samo se plača vsaka fura posebej, ni možno neomejeno prestopanje znotraj 90 minut. Glede na to, da je aplikacija zastonj, polnjenje direktno iz kartice brez dodatnih stroškov, ni ravno veliko za razmišljat.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Sicer pa sem bil lani na ogledu Vojnika pri Celju. Lepo, bolj lokalno obarvano.
Letos me po božiču vlece v zagreb (mogoce naslednji dan beograd/sarajevo,reka, opatija?)
Podnevi zivalski vrt , zvecer lucke.
Lahko kdo se Zagreb napiše/linka program med božičem in NY in traso ki jo je treba pregledati?
Ter seveda kje pustiti avto.
Glih 10km ne bi pesacil.
Parkiraš na Velesajmu (vzhodno parkirišče), zraven po Dubrovniški aveniji vozijo tramvaji (karte kupiš in plačaš z aplikacijo MojZET), ujameš številko 14 v smeri Mihaljevac in izstopiš na Trgu bana Josipa Jelačića. Tam si precej na sredini vsega, potem je pa samo odvisno od tega, koliko se ti da hodit naokrog. V Zagrebu je vse skupaj precej razvlečeno naokrog v vse možne smeri.
Zemljevid
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Hanzi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Je mogoče bil kdo na "Mastercard pravljična vasica" na Novem trgu v LJ, kjer kuhajo dobre gostilne iz Slo? Je vredu ponudba z dokaj normalnimi cenami?

In pa če še vedno velja, da imaš brezplačen bus prevoz z vstopnico za areno stožice? Saj najdem nekaj na netu, da je tako, ampak so prispevki stari par let.. Torej to še vedno velja?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Vsaj nekoc je veljalo, da je kuhanc v lj vse prej kot vino. Mi smo ga enkrat s seboj v termovkah prinesli....cist po gorenjsko..pa ni problem dat e evre za kuhanca, se mimpa zdi trapasto dat tri evre ,za "kuhanca".
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Včeri prot večeru po sili razmer mogu it za kratek cajt u center.
:valjamse::bonk:
a to folk resno gre u ta skret prostovoljno in pri polni zavesti?
sirijusli?
pa hype okol lučk? pa kwa krucefiks, a ma res že 90% folka posebne potrebe?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.947
-1.469
63
Včeri prot večeru po sili razmer mogu it za kratek cajt u center.
:valjamse::bonk:
a to folk resno gre u ta skret prostovoljno in pri polni zavesti?
sirijusli?
pa hype okol lučk? pa kwa krucefiks, a ma res že 90% folka posebne potrebe?
Včeraj sem bil v city parku, ker je hčera kupovala neke stvari in sva zavila še v Primark. Folk, masa njih, pri polni zavesti zapravlja za stvari, ki jih ne rabi. Ni važno al je kuhanček, "kuhanček", kitajska jajca, december je idealen za limanice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sixpower

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Včeri prot večeru po sili razmer mogu it za kratek cajt u center.
:valjamse::bonk:
a to folk resno gre u ta skret prostovoljno in pri polni zavesti?
sirijusli?
pa hype okol lučk? pa kwa krucefiks, a ma res že 90% folka posebne potrebe?
Zanimivo, kako ste na Alterju zbrani sami prefinjeni esteti. Večini ljudi so lučke, dogajanje in atmosfera pač všeč.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Da poročam naše izkušnje iz LJ ulic...

Bili v soboto, prehodili od Prešernovega trga do novega trga, potem čez Ljubljanico in mimo mestnega trga do tržnice, potem spet čez ljubljanico in nazaj do prešernovega trga.. Gužva kar precejšnja.. V Mb ni niti približno toliko ljudi, se pozna, da je LJ glavno mesto...

Glede okrasitve pač kaj komu paše - nevem, mogoče smo pričakovali kaj več, ampak nismo bili ravno razočarani.. ;) Smo se imeli fajn... ;)

Glede muzike: ko smo prišli do prešernovega, so res trubači sekali.. Ampak so imeli kar množico okoli sebe, tak da če so pritegnili kar dosti ljudi, bo že ok.. Pa ravno so sekali Đurđev dan, ki mi je ena boljših štiklov trubačev (pa nisem nek fan te muzike), tak da me ni motilo... ;) Po koncertu okoli 23:30 smo se še vrnili na prešernov trg in videli ljudi, ki so uživali ob južnjaški muziki (čeprav ni bili več gužve) in sem mnenja, da če veliko ljudi uživa ob neki muziki, naj jo vrtijo in naj ljudje uživajo.. Zdaj če ni v duhu božiča, pač jebi ga, ampak osebno raje vidim, da veliko ljudi uživa ob neki muziki (da se ljudi poveselijo) kot pa da vrtijo božične in ljudje samo prepešačijo mimo in je vzdušje bolj turobno.. Pa kot sem že omenil, nisem nek fan južnjaške muzike.. ;) Sem pa pristaš, da vidiš ljudi, kako se imajo fajn na trgih in uživajo... ;)

Glede "Mastercard pravljične vasice" na Novem trgu pa hrano ponuja samo "Hiša Polonka" - sam sem mislil, da je več ponudnikov hrane na tem trgu.. Drugače je ponudbe hrane na ulicah kar dosti (večina čevapi, burgeri, itd), na tržnici pa ni bilo nič ponudnikov hrane..

Glede arene stožice je bus št. 20 peljal iz centra do stožic in še vedno je tak, da samo pokažeš karto od eventima in se pelješ brezplačno.. Če mogoče kdo ne ve, tudi po koncertu so organizirani avtobusni prevozi, čeprav jih razpored na LPP ne kaže. Mi je en šofer povedal, da če je v stožicah kaka prireditev, LPP organizira par avtobusov, ki so namenjeni samo za prevoz ljudi iz dogodka do centra (oz. bo Bavarske, kjerkoli pač to je)... ;) In ti avtobusi počakajo do konca prireditve, tak da nimajo neke ure, ampak peljejo po koncu dogodka.

To je to iz moje strani.. Ponovno hvala lepa vsem za pomoč.. ;) So bili odgovori zelo koristni.. ;)