Računalnik se zažene šele, ko se segreje

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Doma imam komp, ki se boota šele, ko se segreje. Ko ga prvič vklopim se vse zažene (ventilator na procesorju, grafični, disk se zažene, miška ''zasveti''...), ne pride pa sploh do nobenega piska, ekran se ne vklopi, pa tipkovnica je neodzivna (ne vklopijo se num lock, caps lock lučke...) Tudi če ga še enkrat prižgem ali resetiram se ne zgodi nič.

Čez kakih 5-10 min pa ga resetiram in se zažene brez problema. Vse potem tudi deluje normalno, burnin test gre skozi, igre delujejo...

Probal sem menjat napajalnik, tipkovnico (tudi usb tipkovnico), miško, grafično, izklopil vgrajeno zvočno in mrežno, skratka vse kar mi je padlo na pamet, pa nič... Tudi noben kondenzator ni napihnjen.

Kaka ideja?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Meni se na drugem računalniku tudi to dogaja. Ko se hladen zažene, se vse skupaj ustavi po štetju RAMov, nato niti reset tipka več ne prime. Ko ga pa čez par minut izklopim/vklopim pa dela normalno dalje.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sem probal zdaj in isto...

Sej ok, pač malo počakam in je, samo sem nameraval novega kupit in tega prodat. Kak pa naj prodam komu komp, ki se 5 min ne prižge
tongue-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Iste probleme sem jaz imel, malo preglej teme, ko smo govorili o tem in res je bila plata, kupim novo in vse dela, kljub temu, da se na prejsnji ni nikjer videla kaksna napihnjenost kondenzadorja ali kaka druga poskodba.