[Prenosnik] Ne dela tipkovnica

KendrickLamar

Pripravnik
17. dec 2013
43
0
6
Lepo pozdravljeni. Imam nek vsaj meni se zdi velik problem. Situacija pa je taka. Pri prenosnem računalniku Toshiba mi od včeraj naprej ne dela tipkovnica oziroma tipkovnica dela kajti zelena lučka pri num locku je prižgana problem pa je v tem, ker ne morem prav nič ker imam svoj račun pod geslom in ne morem vpisati gesla in tako pridti do namizja da bi preveril kaj je narobe pod nastavitvami. Zakaj gre tipke delujejo vendar ne piše številk za geslo ko pa pritisnem tipko kaps Lock pa mi kar od enkrat napiše 5-6 številk kljub temu da ima geslo zgolj 4 številke? Kaj bi lahko bilo pri Caps locku ko ga stisnem začne spuščati tudi zvok spusti mahjen pisk. Najprej sem mislil da se je ena izmed tipk na tipkovnici zagozdila in da zazna tako več tipk vendar vsaj na uč izgleda vse normalno tako, da se tipke niso zagozdile? Torej kaj bi lahko bilo? Baterija? Vendar ne verjamem kajti ostalo dela vse normalno samo tipke mi nagajajo? Garancija je potekla tako, da se lahko zanesem samo na vašo pomoč. Kaj predlagate? Kaj bi lahko bilo?

Hvala za odgovore.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Najprej najdi drugo zunanjo tastaturo s priključkom USB. Če bo z njo vse v redu delalo, potem nesi na servis in jim razloži kaj in kako ne dela, pa ti bojo povedali koliko stane tastatura!
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Lahko pa poizkusiš še nekaj drugega - vsaj meni je pomagalo, ko se je na podoben način skegljalo mojemu prenosniku in USB tipkovnica ni pomagala: Ugasni prenosnik, vzemi ven baterijo - pa ne samo za 10 sekund ampak malo več, ponovno prižgi prenosnik, pojdi v BIOS in mu zadaj Load setup defaults - se bo restartal, vsaj pri meni je čudežno začelo vse normalno delovati.
Stane te nič ne. škode pa tudi ne more biti.
Vsaj meni se zdi da tipkovnica tako drastično ne more crkniti kar čez noč - ali bi crknila popolnoma ali pa jo nekaj programskega/BIOS jebe.
LPM
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če so polkna in ti rata vtipkat OSD v Run (On Screen Keyboard), lahko malenkosti urejaš kar s kliki miške.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Saj lahko uporabljaš OSK tudi pri logon screenu - do tja pa lahko pride; samo pod opcije gre in izbere OSK opcijo.
LPM