Računalnik izgubi internet povezavo

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Pozdravljeni,

V mreži je cca. 15 računalnikov različnih verzij Win, vsi so preko LAN mrežne opreme in modema na internetu. Pred cca. 6 meseci sem postavil en računalnik z win7 v mrežo samo za namene dostopa do interneta in e-pošte in je ta čas normalno deloval. Računalnik uporabljata samo dve osebi, ki ga uporabljata za dostop do maila in interneta.

Pred cca. 14 dnevi pa se mu je začelo dogajati, da izgublja internet; po zagonu cca. 5 minut normalno deluje, da se browsat, delat speed teste, po cca. 5 min pa internet promet zamre in vse spletne strani vrti samo v prazno oz. javi, da ni povezave (isto v treh browserjih).
Preveril sem že:
- interna mreža normalno deluje (torej ni težave v mrežni kartici)
- računalniki, ki so vezani na isti switch težav z internetom nimajo, prav tako nima teh težav noben drug računalnik
- vsi računalniki imajo isti antivirusni program Eset, ta je legalen in osvežen
- firewall sem začasno izklopil, ni razlike
- ...

Enostavno več ne vem kaj naj še gledam oz. kaj naj ponovno namestim, da testiram oz. identificiram razlog napake.

Vnaprej hvala za predloge!


Lep pozdrav,
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Meni se je zgodilo isto na Win7. V lastnostih omrežne povezave se je nas.ral nek mikrošitov driver, vezan na Win10, ki sem ga moral (dvakrat) odstraniti. Točnega naziva se ne spomnim več. (TAP adapter???)
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Moja napaka - Win je še XP.
Pregledal sem vse lastnosti, vključno z driverji kartice, pa nisem našel nič posebnega.

Internet prometa ne spusti skozi tudi, če izberem "popravi" povezavo.
Pri "onemogoči/omogoči" kartico nekaj prometa sicer gre skoz, vendar dela kot "crknjen konj", malo ja, malo ne, še slabše, ko bi bil na telefonskem modemu.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
Citat:

- vsi računalniki imajo isti antivirusni program Eset, ta je legalen in osvežen
Uporabi raje bitdefender free ali panda cloud.

Če ti no, potem disablaj integrirano nic in dodaj zunanjo.

Win. defender si izklopil ?
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:

- vsi računalniki imajo isti antivirusni program Eset, ta je legalen in osvežen
Uporabi raje bitdefender free ali panda cloud.

Če ti no, potem disablaj integrirano nic in dodaj zunanjo.

Win. defender si izklopil ?

Win defenderja na racunalniku ni (Win XP) oz. ga nisem nasel.
Mislim, da z mrezno kartico ni nic narobe, saj racunalnik v interni mrezi normalno deluje.
Nekaj se moralo gor namestiti pa ne najdem
frown-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Da slučajno eden pin UTP konektorja ne izgublja stik. Meni je tako občasno delalo in sem doktorate delal
bonk.gif
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
menjal sem kabel
namestil in zagnal ccleaner
namestil in zagnal malwarebytes
osvežil driver mrežne kartice

Po zagonu internet dela cca 10 min, potem crkne, interna mreža normalno dela naprej... Enostavno ne vem več kam naj še gledam...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Mogoče so težave pri dodeljevanju IP naslovov.
Katero matično ploščo ima računalnik?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Si resetiral modem oz. router? Jaz sem imel podoben problem po flashanju routerja. Nekako mi je zaznal da sta dve napravi z istim IP-jem in je bilo podobno (to sem izvedel na routerju preko loga). na kar sem moral izklopiti router, dokler naslednji dan nisem dobil novi dinamični IP od ISP-ja.
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Odstranil sem ESET in zdaj zadeva že 3 ure normalno dela. Že prej sem ga večkrat samo diseblal, pa očitno ni bilo dovolj.
Seveda bom testiral kak dan ali dva brez, nato namestil ponovno in če se napaka ponovi, vem kaj je krivo.

Zaenkrat hvala vsem za nasvete.