Internetna povezava se konstantno prekinja

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Torej kot je napisano v naslovu mi računalnik stalno prekinja povezavo in sicer po prenesenih cca 100 mega podatkov, potem se prenos podatkov ustavi in pokaže se rumen trikotnik in napiše omejena povezava nato je potrebno ročno prekinit povezavo in ponovno vzpostavit povezavo in deluje zopet samo cca 100 do 200 mega in tako do onemoglosti.

Računalnik je nov Medion erazer z windows 8, internet od Telemacha s svojim modemom nato gre na ruter Linksys WRT 160 NL z zadnjim dd-wrt FW. Na ruter so priklopljeni do štirje računalniki, tiskalnik in še občasno kakšen telefon in noben med njimi nima težav.

Dejavnosti, ki sem jih do sedaj izvajal:

-preveril vse meni poznane nastavitve v računalniku in ruterju in so ok,
-povezal računalnik direkt iz modema s kablom in internet deluje bp
-povezal računalnik s kablom iz ruterja in deluje bp. Torej povezavo z internetom prekinja samo wireles.
-zresetiral ruter 30/30/30 nato naložil zadnji dd-wrt. Rezultat enak, na kabel deluje internet, wireles prekinja samo na medion eraser ostali računalniki ne prekinjajo.
-ponovno zrestiral in naložil original Linksys firmware. Rezultat enak. Samo Medion prekinja.
-priklopil star ruter wrt 54 gl tomato firmware. Popolnoma enak rezultat, samo Medion prekinja.
-odinštaliral protivirusni program in izklopil požarni zid. Enako.
-odnesel Medion računalnik do dveh prijateljev in se priklopil na njun net. In glej ga zlomka, vse deluje bp in popolnoma nič ne prekinja.

Se pravi, da ni težava v Medion računalniku temveč v mojem ruterju. Ni mi pa jasno kako, da vse ostale naprave povezane na omenjeni ruter delujejo brez problema.

Ima morda kdo kakšno idejo kaj ni v redu.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Driverji za wlan mrežno kartico? Včasih se zgodi, da se določeni chipseti ne razumejo najbolje.
Poizkusi tudi s kakšnim linux live CDjem, da vidiš če je tudi tam na wifiju enako. Če je tam OK, potem znajo biti res driverji krivi.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Vmes sem naložil windows 8.1 in mislim, da je tudi driverje posodobilo.
Oziroma mi pokaže, da so naloženi najnovejši.
Z Linux live cd sem pa že poskusil samo mi ne deluje wireles samo na kabel.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Ravnokar pregledujem in piše razlog napake Dinamična izmenjava ključev ni uspela v nastavljenem času.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Imaš WPA-TKIP wireless zaščito? Spremeni na WPA2-PSK. Pa po potrebi podaljšaj tisti interval za menjavo ključa (privzeto je mislim da tak 1 ura).
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Evo napaka je najdena.
Ko izklopim zaščito mi wi-fi deluje pri vklopljeni zaščiti pa zopet ustavi na 100 mega.
Zaščito imam pa WPA2-TKIP nastavljeno na 3600 s.
Enkripcijo mi ponudi samo TKIP in AES.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Evo deluje.
cheer.gif


Zdaj sem nastavil na WPA2-Personal in algoritem kodiranja TKIP+AES in čas sem povečal na 36000 s.
Se pravi napaka je bila ker je bil izbran samo TKIP algoritem kodiranja.

Najlepša hvala za pomoč.
Zvezdice sledijo.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Potem pa nastavi na WPA2-PSK in izberi AES.
Za info: WPA je vedno PSK, tako WPA1 kot WPA2.

PSK = Pre Shared Key , torej po domače "wifi geslo", ki ga vtipkaš

(razen če imaš enterprise setup, samo ga v tej temi noben nima)