Povezava Wireless - Wireless Router?

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Nasploh je "modrost" taka: Na Sinope izklopiš WLAN in na isto polico daš "pravi" WLAN ruter. Potem pa še drugega v halo.
Dejmo to "modrost" še malo razširiti. Modem naj bo SAMO modem in router naj bo router, žični in/ali brezžični.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja pozarne stene naj se nebi prebijalo...sepravi varianta bi bla dva prava routerja, en v pisarni drug v hali, ali pa preboj stene in modem v pisarni povezat z routerjem v hali.

Se nekaj me zanima...glede na to, da sedaj z sinope modemom/routerjem iz pisarne dobim wifi signal tudi v halo (par metrov), koiko bi se signal izboljsal s pametnim routerjem?

LP
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Dosti. Ker ta Sinope ima slab signal.
Recimo Sinope mi je nadstropje nižje prekinjal povezavo, TP-Link WR841ND pa ima na istem mestu 2, včasih 3 črtice signala, jasno brez prekinitev.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Seveda bi. Samo si pa z usmerjeno anteno zelo zmanjšaš območje uporabnega signala.
No, pri routerjih z 2 ali več antenami to ni problem, če eno anteno zamenjaš z usmerjeno.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.729
374
83
Hej vsem.

Moram vam povedat, da sem rešil problem, in sicer s Sitecom Wireless Range Extender 300N WL-330 (http://www.sitecom.com/wireless-range-extender-300n/p/714). Zaenkrat deluje vredu, preprost za namestitev s KATERIMKOLI brezžičnim routerjem, saj se brezžično poveže na KATEROKOLI brezžičmo omrežje in ojača signal ter ga naprej oddaja brezžično!

Tako imam povezana Siol brezžični router in ta wireless extender in vse deluje vredu.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Super, hvala, da si dal povratno informacijo, ne kot nekateri, ki dobijo tri strani nasvetov in potem niso niti toliko, da bi blagovolili napisati, kako so problem rešili.
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Super, hvala, da si dal povratno informacijo, ne kot nekateri, ki dobijo tri strani nasvetov in potem niso niti toliko, da bi blagovolili napisati, kako so problem rešili.

zmaga.gif