Težava pri dostopu na internet preko mobitela

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Situacija: računalnik z Windows XP, Windows Phone telefon na katerem vključim deljenje interneta in tako ustvarim WiFi dostopno točko z WPA2 kodo.
Preko nje delajo vsi računalniki, tudi Android telefon se priklopi preko nje brez težav. Ta računalnik pa se poveže z njo, ampak internet ne deluje. Kakor hitro izključim WPA2 kodo deluje bp. To se mi je začelo pojavljati po tistem, ko sem se poizkušal povezati preko dostopne točke od Iphone-a. Ni delovalo in od takrat naprej imam to težavo. Ne vem pa, če je to povezano. Sem v nastavitvah Wifi od računalnika to dostopno točko tudi zbrisal (ker sem imel prej drugo kodo) in je situacija še vedno enaka.
Ima morda kdo kakšen nasvet kako to rešit?
 
Nazadnje urejeno:

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
To (točno to) je prej delalo?

Ker precej starih gonilnikov (na Windows XP) ne podpirajo WPA2.
Si probal "star" WPA nastaviti na mreži?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
To (točno to) je prej delalo?

Ker precej starih gonilnikov (na Windows XP) ne podpirajo WPA2.
Si probal "star" WPA nastaviti na mreži?
Khm, možno da je to to. Ker doma imam na W-lan-u zgolj WPA nastavljen in ne WPA2. Na telefonu pa imam tudi zgolj možnost nič ali WPA2. Bentiš ej.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
A to preko Windows update?
Ker to imam vse posodobljeno.

Moraš na spletno stran proizvajalca računalnika in tam pogledati za posodobitve.
Bom preveril, čeprav dvomim, da bo kaj. Gre se namreč za A860 od DELL-a, kateri je bil v akciji pri Siolu za 1 EUR. Torej stara zadeva že, gor je bila Vista, če se spomnim prav in vem, da je bilo kar nekaj dela, da sem zložil skupaj gonilnike za XP, ker jih uradno ni bilo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Evo, rešeno, hvala. Sem zamenjal 5 let star gonilnik z 2 leti starim
grin1.gif
in zadeva dela bp.
Hvala še enkrat
nahrung002.gif
.