Proxy strežnik pri mobilni dostopni točki

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Pozdrav,

Odpiram ločeno temo, ker se mi zdi, da zna biti koristna. Torej, imam WIFI kamero na katero sem na starem phonu z uporabo Tiny monitor Pro povezoval preko WIFI in mobilnega omrežja. Menjal telefon, na novo skonfiguriral zadeve. Problem, ki sem ga ravnokar rešil, je bil, da sem se na kamero lahko konektal samo preko WIFI, čez mobile internet zadeva ni delovala.

Glede na Mviper- jevo ugotovitev v temi o S3 je potrebno v nastavitvah mobilne dostopne točke pobrisati nastavitve proxy strežnika. Sedaj zadeva deluje BP.

Par podvprašanj:
Zakaj je definiran proxy v nastavitvah?
Kaj je njegova funkcija v danem primeru?
Ali pobrisane nastavitve na karkoli vplivajo (razen na to, da se sedaj lahko povežem na router
smile-1.gif
)

LPM;
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
APN definira le vrsto povezave, ki jo streznik pri povezavi konfigurira (IP naslov, security etc..)
Uporabo proxyja sicer doloca operater, najveckrat pri internetnem dostopu zato da lahko vstavi se dodatne http headerje (npr telefonsko stevilko ipd) ter eventuelno blokade strani. Tko da ti bo brez problema delalo (le verjetno na operaterjev portal ne bos mogel dostopati, oz. bos imel zmanjsano uporabo)