PS4

I

Izbrisan uporabnik 474

Za PS4 (Pro) sem pred časom zasledil vzporedni test diskov kot nadgradnja. Zmagal (z naskokom) je Seagate Firecuda 2TB, ki je edini dovolj nizek, da ga stlačiš noter namesto originalnega diska (mora biti pod 9mm, firecuda je 7mm). Je pa SSHD disk (kombinacija SSD in navadnega). Prednost Firecude je v tem, da si njegov kontroler zapomni, katere datoteke so najbolj pomembne in jih shrani v SSD del diska. Loading times so zato skoraj enako hitro kot na SSD diskih, cena pa je seveda neprimerno nižja. Firecuda 2TB SSHD je nkej 100€...

EDIT: našel...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
ne bi dal namesto, bi izbral možnost dodatnega 2 tb. torej zunanjega.

vidim da se Seagate še najbolj ponujajo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz (če bi oz. ko bom) bom menjal primarni disk... Bi pa rekel, da je tudi v tem pogledu Firecuda top pick,seveda z primernim zunanjim ohišjem. Nisem pa še pogledal, kakšen USB vhod ima PS4.. .Če je USB 2.0 je itak vseeno, kaj daš gor, vse je dovolj hitro oz. počasno.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
no, zdaj je patch 1.6 in nisem zasledil niti ene omembe vrednega glitcha ali hrošča. Niti nobena trofeja ni friznila ali kaj podobnega. Zdaj se jo splača igrat. Verjamem pa, po prebranem da je bilo kar dosti hroščev.
Katere diske ste kupili za zunaj?

Zadnjic sm za foro spet malo probal Witcherja ko sem cakal na RDR2 in Gerolta se vedno najmanjsi zid oziroma prepreka ustavi. Vem da ni to bug kot tak ampak sem takoj flashback dobil kolkokrat sem preklel spil iz tega razloga. Pa Roach se vedno lesen deluje. Ce so pa ostale buge popravli, good for them, ker spil je carski in lep tudi po vseh teh letih.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Če bo letos božičnica, sem otrokom obljubil da mogoče božiček prinese PS4 pro. Pa me zanima, a bo PSP4 še nekaj časa aktualni model, ali se kmalu pojavlja na vidiku naslednjik in bomo kmalu outdated?
Potem gledam da so recimo barvni dodatni krmilniki par eurov cenejši od črnega. Čemu? Zgolj barva? Dodatna konzola se mi zdi da je skoraj must have, če hočem z otroci igrat fuzbal.
Potem me zanima a je pri PS4 možnost kakih iger ko se otrok mogoče malo razgibava. Vem da si pri Wii imel neke ročke, potem pa si z njimi igral recimo tenis... Je tukaj tudi kaka taka možnost?
In na koncu še to: katera fuzbalska igra je najboljša? Vem da obstaja PES in FIFA
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
patche še kar lansirajo, in grafika je porihtana v nulo. Itak mehansko se ne more z RDR2 primerjat...me japa pvi vtsi pri rdr2 zmotil, da je vse tako faking počasi.. nisem pase še poglobil v špil.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
kaj je psp4 pro? si mislil ps4 pro (299€ je trenutno)? še ene 2 leti potem pa PS5.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Če bo letos božičnica, sem otrokom obljubil da mogoče božiček prinese PSP4 pro. Pa me zanima, a bo PSP4 še nekaj časa aktualni model, ali se kmalu pojavlja na vidiku naslednjik in bomo kmalu outdated?
Potem gledam da so recimo barvni dodatni krmilniki par eurov cenejši od črnega. Čemu? Zgolj barva?

Nazadnje sem zasledil da bi naj nova 5ka prsla enkrat 2020. Zakaj so pa barvni cenejsi od crnih pa ne vem, so pa identicni po "funkcijah".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
ja ugotovili so da je če je ista cena, zaloga teh osnovnih barvnih ostaja, zato so jih pocenili...sej kakšne bolj "hud barve" so pa dražje.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
A ni fora proja, samo v tem, da je lepša grafika oz. pride do izraza samo na 4k tv-jih, vse ostalo je isto?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
bodo, brez skrbi. Jaz sem proja kupil komaj lani, če samo aktualne igre igram, imam robe za 5 let :D tako da, čakam potem na "drugo" verzijo PS5. tako kot sem tokrat počakal.Šena ps3 imam par odličnih špilov za preigrat, če že.

Pro je grafično jači in da, podpora za 4k in HDR ini višji framerate. Če nimaš takšnega tvja, ni smisla, ampak TV če se menja, v bližnji prihodnostije PS4 pro zagotovo boljša izbira,.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Imam 4k TV z HDR podporo, tako da mi je Pro zanimiv.

In če grem malo na off...
Kaj pa konkurenca, XBOX? Se splača?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Škoda da PS ne predvaja audio CD-je. Kera glupa fora... Jaz sem pa mislil, da se rešim starega DVD-ja, ki sem ga imel še samo za audijo CD-je.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Kaj pa igre si sposojajo kaj otroci med seboj. Sklepam da si sposodiš DVD, posnameš na disk in vrneš. To menda gre?