PS4

header

Fizikalc
28. okt 2013
545
32
28
Jaz sem do sedaj večino igric kupil na US računu, ker so bile veliko ceneje kot na SLO računu.
Sam pa ne vidim nobenih težav v tem , da imam dva računa na PS4.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
SMT zavaja..
Govorimo o IGRALNIH konzolah, torej so na prvem mestu IGRE, in tukaj xbox z izborom povsem pogori. In je debata lahko zaključena. Če je še prejšnja generacija bila bolj 50:50 v igrah, je tukaj xbox pogorel. Čast MSja rešuje XBOX X, ki je pač strojno najači, ampak to ne odtehta sonijevih top exluziv (2017 - https://www.finder.com.au/2017-exclusives-comparison-ps4-xbox-one-switch). V bistvu se ne spomnim niti enega pametnega špila, da bi bil vau za xbox..


Temu v prid govorijo tudi prodajne številke 87M proti 40M (http://www.vgchartz.com/analysis/platform_totals/). In ja PRO določene igre poganja v native 4k. Pri igranju iger pa ta 4k niti ni najbolj pomembna zadeva..
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

zavajam kaj? neverjetno...

samo povem osebno mnenje in dejstva iz osebnih izkusenj. ce bi pa znal brati in prebrano razumeti, nekako svetujem nakup pro-ja pred xbox-om. seveda pa se vsak mora odlociti zase.

bom se pa umaknil iz teme, sem se ze iz parih. ni problema, vaski znalci obvadate vse.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

hvala, vendar imam dosti alterja. clovek zeli pomagati, a zal ni smisla. lp
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
pomagaj, ampak ne z zavajanjem..sicer pa ce se moras odmikat iz tem priča o tem, da je s teboj nekaj narobe ;)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

smt
Ne vem zakaj si zdaj užaljen... najprej se zapneš v native 4K, čeprav številne tehnične/igračarske (tusi sam Sony) trdijo, da PS4 Pro zmore poganjati igre v native 4K in takšne igre tudi obstajajo, vendar jih je zelo zelo malo... Zakaj? ker je PS4 izpilil algoriten za upscale v nulo in tudi veliki videofili majo probleme ločiti razlike med PS4 Pro upscaled (iz 2K) in native 4K, če res ni top line Tv in ponavadi večja od 65". Nobeden ne trdi, da razlik ni, so pa tako majhne, da jih "vaški Janez" brez top-line 65" TV-ja sploh ne bo opazil...

veliko iger obstaja tako za Xbox kot za PS4. Ima pa vsaka konzola svoje ekskluzive. Od končnega uporabnika je potem odvisno, kaj mu je najbolj pomembno. Glede ploščeka - vsak nekoliko drugače sede v roko, vendar če je nekdo začetnik v konzolah, se bo pač navadil tistega, ki ga bo kupil. Če pa je nekdo freak, bo pa na koncu posegel bo aftermarket (dragih) zadevah...

Vsi se strinjamo, da je Xbox X trenutno najmočnejša konzola, se pa mora vsak pri sebi odločit, če je pripravljen odšteti 200€ več. Koliko je PS4 Pro (in seveda tudi druge konzole) iztisniti iz sebe lepo prikaže RDR2 (od grafike, do fizike). V kolikor je nekomu konzola pomembna tudi kot medijski predvajalnik za BR, bo pa pač posegel po Xbox X... Ampak kot je sajkek rekel - konzola je namenjena igranju.

Glede na to, da si nas vse ostale označil za "vaške znalce," bi bilo edino pošteno, da malo razjasniš, zakaj se imaš več od nas ostalih, "vaških znalcev?"
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Glede iger je vse stvar okusa. Pri meni je recimo je recimo prevagala Forza, saj takega špila PS nima. Ima Driveclub (že malo zastarelo) in GT sports (usmerjen bolj online), a kakor vem ni nič od tega open world. Prej sem imel dva Playstationa, pa mi ni nič od teh ekskluziv res "potegnilo". Igre v stilu God Of War in podobne zgodovinske zadeve me itak ne vlečejo, Uncharted sem kupil in mi ni bilo všeč, žal mi je edino za Spidermana. Večina ostalega je pa itak za obe konzoli (GTA, BF, NBA, Fifa itd...).
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
imam PS, a če bi menjal za xbox je to samo zaradi forza horizon igre, katera res nima nobene resne konkurence na trgu. Tako da najbolje je, da pogledaš ekskluzive obeh in se potem odločiš. Ostale igre pa tako ali tako pridejo za oba hkrati. Aja tudi joystick mi je bil včasih bolj prijeten za v roko od xboxa, ampak sem vzel takrat ps zaradi ps plusa in rabljenih iger, ker se jih res da dobit za male pare.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
Ibiza, pošteno povedano. če ti ne sedejo sicer vrhunske ps eksluzive, potem gledaš ceno, pa razširjenost med kolegi. In je to to.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.837
2.090
113
Za ceno do 300€ sigurno raje PS4pro, kot pa Xbox one S, ti dve konzoli nista v isti ligi, ne vem niti kaj primerjate sploh. Dilema bi kvečjemu lahko bila PS4 v Xbox One S. Drugače pa OneS je bil prejšnji teden v tujini za 170€ z dvemi ploščki in Gears Of War, Gold Live in Game pass za 24 mesecev, best buy, razen če se ti zahoče igrat samo PS ekskluzive. Ampak prej najdeš kaj podobnega PS ekskluzivam na Xboxu, kot pa obratno...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
300 eur za Xbox One S je stran vržen denar. Mediamarkt ima še sedaj akcijo, kjer za 250 dobiš konzolo, enoletni Gamepass, dodatni kontroler in recimo Battlefield 5.

Sem pa gledal na Black Friday tudi za kakšnim PS4 (ne pro) in ni bilo nič pametnega pod 250-300 eur, medtem ko so Xboxe praktično metali za tabo za 166 z 40eur vrednim špilom.

In ja, verjetno tudi to kaže na dosti večjo priljubljenost PS4.

Kar s tiče raznih pro, X in podobnih se mi pa zaenkrat zdi bolj ali manj stran vržen denar, vsaj dokler je zadeva narejena na pol. Enako sem takrat kupil Ps3 z "1080" podporo, pa ni bilo kaj dosti od tega, morda sem našel enega ali dva špila, da sta res imela 1080p, vse ostalo je bilo 720p in opazno slabše že na 42" televiziji, zato ne dvomim da se na 55" (ali celo 65") ne bi videlo da te konzole pač še niso polno 4k podprte. Na Xbox X je sicer malo bolje, a redki so špili, ki so že narejeni v 4k.

Čez ene dve-tri leta bom kupil PS5 ali Xbox two, nov Amoled 4k TV, pa bo. Zankrat pa tudi Xbox S zgleda na 42" FHD plazmi vrhunsko.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Če je to prvi nakup konzole, ni slabo vedeti, da je večigralstvo potrebno plačati (60€ na leto PS+). Dobiš 2-3 igre vsaki mesec, katere pa večinoma niso nevem kaj. Tipkovnica in miška večinoma ne delata v igrah (si obsojen na kontroler).
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
545
32
28
Naročnino se, da dobiti tudi precej ceneje kot 60€. Npr. jaz sem dal en mesec nazaj 37€ za PS+ US. Zame je bistvo PS+ poleg online igranja tudi precejšni popusti na igrice tako, da mislim, da bom tistih 37€ zelo hitro dobil nazaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
Če je to prvi nakup konzole, ni slabo vedeti, da je večigralstvo potrebno plačati (60€ na leto PS+). Dobiš 2-3 igre vsaki mesec, katere pa večinoma niso nevem kaj. Tipkovnica in miška večinoma ne delata v igrah (si obsojen na kontroler).

spet zavajanje, ps+ naročnino se plača, ampak 60€ na leto je samo teorija, je ogromno akcij itd da se zadeva pride tudi od 30%ali več ceneje. Dodatno tako kot je napisano vsaj 2 do 3 igre na mesec,ki pa so v vsaj 50% povsem solidne tudi top AAA naslovi starejšega datuma. Tako da...ne zavajat. popolnoma brez potrebe. Enako zadevo ima tudi xbox.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
spet zavajanje, ps+ naročnino se plača, ampak 60€ na leto je samo teorija, je ogromno akcij itd da se zadeva pride tudi od 30%ali več ceneje. Dodatno tako kot je napisano vsaj 2 do 3 igre na mesec,ki pa so v vsaj 50% povsem solidne tudi top AAA naslovi starejšega datuma. Tako da...ne zavajat. popolnoma brez potrebe. Enako zadevo ima tudi xbox.

Če ni akcije je naročnina 59.90€, so akcije niso pa te vsaki mesec. Katera igra v zadnjih par mesecih katero si dobil kot PS+ naročnik pa te je navdušila, ker mene ni dobena. Zadnja katero sem igral je bila Bloodborne. So pa igre za PS4 dražje kot za Xbox ali PC.
Želim samo nekomu, kateri se prvič odloča za nakup konzole predstaviti vsa dejstva, kaj ga čaka. Če bi jaz poznal vsa dejstva, takrat se verjetno ne bi nikoli za konzolo odločil.
 

izmanator

Zelenc'
26. apr 2018
12
1
3
Maiden glede cen se globoko motiš, nove igre za Ps4 in Xbox imajo enako ceno. Tako da tu v ceni iger ni razlike. Jaz osebno kupim 3-4 nove igre na leto, to so res top naslovi, ki si jih najbolj želim. Ostalo počakam, da pade cena in kupim na bolhi ali preko ebaya.