PS4

I

Izbrisan uporabnik 474

Če je igra na DVD-ju, potem rabiš za igranje plošček v predvajalniku... Če je igra presneta iz store-a, potem je vezana na tvoj račun...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.441
9.178
113
Sej lepo da si vprašal. Aja dvdjev tudi že dolgo ni ;) vsaj v domu z letnico 2010 naprej.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Pismo ja, mene je tudi malo zdražila cena PS4 PRO 1TB za 300€...

Sem pa v dilemi kaj vzeti, x box-a ali ps?

Kakšne so glavne razlike, kolikor sem opazil ps 4 pro podpira 4k HDR, x bos S pa ne, imam ustrezen TV, tako da tole je must have...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Torej kaj bi ti vzel v mojem primeru za 300€?

Imam možnost dobiti XBOX ONE S z dvema kontrolorjema ter igro forza horizon 4 za malo manj kot 300€ ali pa gol PS4 PRO 1TB za 300€ (Harvey Norman in Bigbang).

Kako veš kakšen plošček je pri PS-u in kaj je razlike me 1 in 2?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Trenutno je top res Xbox X... Je pa tudi neprimerno dražja od PS4 Pro... Igre seveda tudi igrajo vlogo, odvisno kaj komu leži. Jaz precej pogrešam recimo forza Horizons na PS4, ni ekvivalentne igre, po drugi strani bi pa na Xbox pogrešal GT Sports, ki je vsak po moje trenutno superiorna napram Forzi (ne Horizons).

kolikor vem, ima PS4 Pro true 4K, medtem ko ima XboX S upsacling... Vendar morajo pri PS4 tudi igre podpirat 4K, ne pa 1080P, ki ga mora potem PS4 Pro upscalat na 4K...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Koliko berem je Xbox x res boljši kar se tiče slike 4k. Po mojem mnenju je tisti upscaling totalno o brez veze saj vsak 4k tv sm so sebi dela upscaling, moj Samsung bi rekel da zelo dobro, beri brez vidnih žagastih detajlov. Sem pa na YT gledal demo spidermana na PS4 pro 1080 vs 4k, in je 4k res lepši. Tako da na koncu ne razumem kaj PS4 sploh dela. Ima 4k a ni pravi 4k, pa vseebo boljši od običajnega upscalinga ki ga dela npr Xbox S. Nič jasno v glavnem. Xbox x tudi predvaja blueray 4k, dočim PS4 pro samo 1080. Ampak. Dobro, pri filmih itak uporabljam pašnike. Da ne predvaja audio CD je tudi svojevrstni šok.
Osebno bi vzel Xbox X je pa cena za skoraj 200 eur večja.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

MrDaco
PS4 Pro ima pravi 4K, v kolikor ga igra podpira. Kar precej iger pa že v osnovi nima podpore za 4K in tiste igre nato upscale-a.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Torej se bo po vsem napisanem verjetno potrebno "stegniti" po xbox x-u...

Moja zadnja konzola je bil prvi playstation, zadnjič sem kupil za tamalo sicer nintendo 2DS, vendar ni to to, ker se tudi jaz še vedno rad malo poigram.. :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

While the console is capable of delivering native 4K, games that require it to do so are and will be rare! Instead, Sony has instructed developers to create titles with resolutions in the region of 2K, which then can be upscaled.

Torej PS4 Pro JE sposben predvjatai nati 4K in tudi obstajajo igre, ki to omogočajo, vendar so redke. Po priporočilu Sony-ja jih raje naredijo v 2K, katere nato PS4 upscal-a na 4K.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Torej še vedno nisem 100% kaj naj vzamem... PS 4 PRO za 300€ brez dodatnega ploščka in igre ali za nekaj manj kot 300€ XBOX ONE S z igro Forza Horizon 4 ter dodatnim ploščkom?

Mi je sedaj kar velika dilema, da se ne bom sekiral, če bom kupil eno ali drugo in bi kasneje ugotovil, da bi bilo bolje če bi recimo kupil PS ali obratno...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Evo narocil ps4 pro v mercatorju pa se pike dobim :)

Sprobam, ce mi ne bo ok ga vrnem v 14 dnevih.

Na bolhi pa tudi ze malo gledam za igrami, jih je kar nekaj poceni rabljenih.
 
Nazadnje urejeno: