Prvo albansko slovenska dvojezična šola v Kranju

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Dovoljenje za bivanje odvzameš vsem ki nimajo izpita iz slo opravljenega in vsem ki nimajo zaposlitve in adijo. V enem zamahu rešen problem. Jih ostane max 20% še

:valjamse: Optimist :aplauz:

Osebno se sicer strinjam s predlogom, izredne okoliščine pač kličejo po izrednih rešitvah ampak to v prakso spravit je pa IMHO misija nemogoče, za začetek zaradi mase raznih snowflakeow ala Jagababa oz. Peter Klepec, ki zaradi svojega nerealnega pogleda na problematiko nebi nikoli dopustili česa takšnega. Sem vedel, da ti bo spisala repliko kot ti jo je še preden sem poscrollal na naslednji post.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Glej ne bluzi če ne poznaš stanja.
Foter dela za minimalca zraven je pa sociala za 5 frocov in mamo. Polni otroški dokladi, plačani prispevki, zastojn vrtci itd. Otroci v šoli ne govorijo slovensko, mama itak ne zna slovensko, foter te nekak na pol.
Zakaj že rabimo to tu? Kaj točno nam doprinesejo? Kdo od teh dela razen fotra?
Ne vem, jaz govorim o tujcih na splošno. Poznam jih cel kup, ki delajo v Sloveniji in imajo družine v Bosni ali Makedoniji. Tisti, ki so pripeljali družine v Slovenijo, pa morajo zadostiti pogojem. Vsaj tisti, ki jih poznam jaz. Ne boš verjel, tudi zavrnjeno vlogo za bivanje za družinske člane so že dobili, ker so imeli prenizka sredstva za preživljanje.
Zakaj pa bi en kovinski ali gradbeni delavec moral delati izpit iz slovenščine da lahko dela v Sloveniji, pa tudi ne vem. Lahko pa delodajalec to zahteva. Pa ne.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Potem pa nalij čistega vina in priznaj, da je tistih ki znajo izkoristiti sistem, mnogo - mnogo več, kot pa tistih, katerim so takšno osnovno vlogo zavrnili. In te ljudi MI (delovni slovenci) živimo! Vsak delovni slovenec preživlja še vsaj 5 takih šleperjev, ki se švercajo skozi bolan, zanalašč nedograjen sistem :zavijazocmi:

Kaj smo pa naredili v preteklosti tako groznega, da bi bili danes dolžni brezplačno preživljati cel tretji svet? :nigladek:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Ne vem, jaz govorim o tujcih na splošno.

Evo, d3bilizmi se nadaljujejo. Topic ima naslov na temo Albancev, Luka51 govori o striktno določenemu problemu povezanemu z Albanci in potem ti najprej klasično zabrihtoliraš kot da veš o čem pišeš, nato pa na konkretno vprašanje odgovoriš z "ne vem, pišem na splošno". KAJ. JE. TEGA. TREBA?!? :bonk::nigladek:

way-over-there-is-where-you-go-with-that-bullshit-21550143.png
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Potem pa nalij čistega vina in priznaj, da je tistih ki znajo izkoristiti sistem, mnogo - mnogo več, kot pa tistih, katerim so takšno osnovno vlogo zavrnili. In te ljudi MI (delovni slovenci) živimo! Vsak delovni slovenec preživlja še vsaj 5 takih šleperjev, ki se švercajo skozi bolan, zanalašč nedograjen sistem :zavijazocmi:

Kaj smo pa naredili v preteklosti tako groznega, da bi bili danes dolžni brezplačno preživljati cel tretji svet? :nigladek:
Ti si pisal o pogoju za tujce, ne za Albance, zato sem ti odgovarjala, da izpit iz slovenskega jezika ni pogoj za pridobitev dovoljenja za prebivanje.

Z Albanci poslovno nimam izkušenj. Jih pa vedno več biva v našem naselju. Kakšnih hujših anomalij zaradi tega ni zaznati.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem, jaz govorim o tujcih na splošno. Poznam jih cel kup, ki delajo v Sloveniji in imajo družine v Bosni ali Makedoniji. Tisti, ki so pripeljali družine v Slovenijo, pa morajo zadostiti pogojem. Vsaj tisti, ki jih poznam jaz. Ne boš verjel, tudi zavrnjeno vlogo za bivanje za družinske člane so že dobili, ker so imeli prenizka sredstva za preživljanje.
Zakaj pa bi en kovinski ali gradbeni delavec moral delati izpit iz slovenščine da lahko dela v Sloveniji, pa tudi ne vem. Lahko pa delodajalec to zahteva. Pa ne.
Ti si pisal o pogoju za tujce, ne za Albance, zato sem ti odgovarjala, da izpit iz slovenskega jezika ni pogoj za pridobitev dovoljenja za prebivanje.

Z Albanci poslovno nimam izkušenj. Jih pa vedno več biva v našem naselju. Kakšnih hujših anomalij zaradi tega ni zaznati.

Je to tvoj citat? :gorjaca:
Ter - so albanci morda slovenci? Kot etnična skupina oz. narod?
So te morda ob tvojem porodu vrgli ob tla? :nigladek:
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Je to tvoj citat? :gorjaca:
Ter - so albanci morda slovenci? Kot etnična skupina oz. narod?
So te morda ob tvojem porodu vrgli ob tla? :nigladek:
Ne, med porodom me ni nihče metal ob tla, nisem padla s postelje, niti jim ni otrok iz rok.
In ne, Albanci niso Slovenci, niti slovenci.

Kaj si pravzaprav želel povedati?

Me prav zanima, koliko samozvanih Slovencev bi padlo na izpitu iz slovenskega jezika.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Jaz srečam vse od A do Ž. Z Albanci je lažje kot s kakimi drugimi z bivše juge, da ne govorim o (malo)meščanskih Slovencih. Z gnile LJ sem skliznila, čim se je dalo. KR je malo boljši, ampak grem pa na teren enkrat tedensko v vas. No, tam je pa užitek. Ljudje se vedno normalni z osnovnim bontonom in ne apriori z neko defenzivno paranoično držo, da jim kdo kaj hoče. Slednja je vidna tudi v tej temi. Vse je nonstop neki strah za BV in se pri tem se počutijo pametne in razgledane in kot se sami izražajo (ne)ovce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ferdo
I

Izbrisan uporabnik #9334

Od kdaj se slovenci ... albanci pišejo z veliko?
Navedla si : "Ti si pisal o pogoju za tujce, na za Albance ... "

Jebi se! :gorjaca: Potvarjaš odkar si se pojavila, ko ti s prstom pokažem, pa še kar potvarjaš . :nigladek:

So morda "tvoji Albanci" (napisala si jih z veliko :fredi:) morda slovenci? Ali so preprosto tujci, kot vsi ki NISO slovenci? Da, očitno so te metali ob tla.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
http://bos.zrc-sazu.si/c/sp/sp2001_pravila.pdf
Imena prebivalcev
Z veliko začetnico pišemo imena
- pripadnikov narodov in narodnosti: Slovenec, Slovenka, Srb, Musliman, Bask, Anglež, Lužiški Srb, Belorus, Jud; Slovani, Indijanci;
– pripadnikov delov narodov in pripadnikov držav ali ljudstev: Masaj, Bezjak, Čič, Bunjevec, Uskok, Dorec, Amazonka; Švicar, Južnoafričan, Avstrijec;
– prebivalcev naselij, pokrajin in celin: Ljubljančan, Raščičan, Novomeščan; Gorenjec, Primorec, Vojvodinec, Toskanec; Evropejec, Azijec, Severnoameričan;
– prebivalcev planetov: Marsovec, Selen, Zemljan.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Mogoče za to temo primerno/uporabno, tudi Neslovenec se piše z veliko začetnico.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Po Toporišiču se je to pisalo z malo, razen če je imelo poseben pomen. Glede na to da sem imel precej zagamane tršice za slovenščino (vedno in zgodovinsko so ravno te najbolj strupene), se je vmes očitno nekaj spremenilo?

Ok, ne glede na to, trdim, da so albanci ravno tako tujci kot vsi ostali - med slovenskim prebivalstvom. Ker se nočejo asimilirat in to je glavni očitek.

Če greš v Nemčijo in klopotaš suvereno po naše - te nihče ne bo povohal niti na 30 metrov. Če se pa tujec priseli k nam - bi pa kar najraje mi začeli po njegovo?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Glej ne bluzi če ne poznaš stanja.
Foter dela za minimalca zraven je pa sociala za 5 frocov in mamo. Polni otroški dokladi, plačani prispevki, zastojn vrtci, sovialna stanovanja itd. Otroci v šoli ne govorijo slovensko, mama itak ne zna slovensko, foter te nekak na pol, večji del jih povzroča težave v šoli.
Zakaj že rabimo to tu? Kaj točno nam doprinesejo? Kdo od teh dela razen fotra?
V SLO so pa itak samo zaradi tega, ker smo zlata jama, ko čakajo na bizniš v Nemčiji ali Belgiji. In vsak ti bo to tudi povedal zakaj je tu. Oziroma je dostikrat tak, da so familije lepo tu, fotri pa delajo severno. Če se najde kaka familija, ki gre poskusit srečo v DE recimo pridejo hitro nazaj, ker vidijo da tu lahko delajo kaj hočejo in so še nagrajeni. Vozijo se pa vsi z BMW-ji in Audiji. Pa glavni reveži ki majo komaj kaj za jest so kao.
in ja z izpitom iz slovenščine bi preprosto rešli problem. Znaš slovenkso? Ne. Torej nimaš kaj v slo šolo hodit dokler ne znaš. Maš službo? Ne. Ok adijo. Dalje naslednji... Foter če hoče delat lahko dela tu, mati pa ko se bo slovensko naučila in si šiht najdla lahko pride. Pa še takrat brez vseh socialnih olajšav in podpor.

Točno tako kot si napisal
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Ti si pisal o pogoju za tujce, ne za Albance, zato sem ti odgovarjala, da izpit iz slovenskega jezika ni pogoj za pridobitev dovoljenja za prebivanje.

Z Albanci poslovno nimam izkušenj. Jih pa vedno več biva v našem naselju. Kakšnih hujših anomalij zaradi tega ni zaznati.

Počaki da se pogrupirajo. Boš pol vidla kaj so težave in anomalije. Pejt mal po Ljubljani na policijske postaje vprašat o anomalijah....

Jebem vam mater šiptaroljubcem. Ta gamad je samo za nagonit iz države