Prosim rabim programsko opremo za garmin 54 lm ker se ne poveže z računalnikom da si jo skopiram na sd kartico in prenesem v napravo lp

bojanlenko

Zelenc'
3. maj 2019
3
0
1
Prosim rabim programsko opremo za garmin 54 lm ker se ne poveže z računalnikom da si jo skopiram na sd kartico in prenesem v napravo lp
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Te lahko samo za info vprasam, zakaj ne uporabljas Google Maps, kjer ni nic jebanja. Sej pametni telefon mas, ne?
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Če uporabljaš TCMD je zadeva enostavna.
Odpreš TCMD (Total commander) klikni na kartico Commands / Open Desktop Folder / This computer. In med vsemi prikazanimi pogoni poiščeš pogon za tvoj Garmin. Potem narediš vse kot drugače delaš v TCMD.
 
Nazadnje urejeno:

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Pa da rešiš še tako, da ti pri uporabi TCMD pokaže vse pogone iz Garmina in normalno kopiraš iz računalnika v Garmina ali prekopiraš iz Garmina vse datoteke s sistemsko vred. Vse je že lepo napisano v navodilih, mislim da popotnika, le da je pri novejših Garminih (saj pri mojem Garmin Drive Assist 50) začetek malček drugačen, ker so meniji rahlo spremenjeni.

- Vklopi Garmina,
- Ko ti pokaže prvo stran, pritisni na Pokaži zemljevid,
- levo spodaj pritisni na Hitrost (prej je bilo na sredini),
- ko se odpre nov meni pritisni zgoraj v okence kjer piše 0 km/h (enako kot v prejšnjih navodilih),
- sedaj pa ne išči Devenloper info, ampak nastavi: Configuration and Settings in pritisni na zapis (potem pa, kot je napisano v prvih navodilih popotnika),
- pritisni na MTP Settings,
- nastavi Mass Stotage in Shrani ter zapusti nastavitve.

Zdaj ti bo po priklopu Garmina v računalnik, v TCMD pokazal vse tri pogone, od Garmina. Od kartice kamor se shranjujejo posnetki iz kamere (posnetki delajo datoteke dolžine 73,5 MB, v zaporedju. Zato je dobro imeti SD kartico razreda 10 in velikosti saj 16 če ne 32 GB. Pokaže pa še drugo SD kartico, na katero lahko kopiraš zadeve po želji, ali če je sistem poln. Seveda, ti bo pokazal le tiste pogone v katerih boš imel mikro kartice. Garmin, plus 2 x SD kartici = 3 pogoni, katerim sam TCMD dodeli črke.

Mene moti le to, ker imam Garmin Drive Assist 50 - Lifetime Maps, Europe LM 5", da mi po vseh nadgradnjah, tudi na zemljevid 2020.10 (prej 2016), po vklopu piše, da zemljevidov ni mogoče odkleniti. Res pa nisem Garmina registriral niti ne vem zakaj bi ga, ker sem ga kupil. In ne vem še točno kaj pomeni to, da so zaklenjeni ker so nadgradnje doživljenjske in zastonj. Mi pa zemljevid normalno kaže in ko pogledam kateri je naložen piše da ima naložene:
- od 1 do 7 SLO, 8
- CN Europe NTU 2020.10Foursquare
- CN Europe NTU 2020.10 ALL South in
- CN Europe NTU 2020.10 ALL North

Označene imam vse zemljevide s kljukico. Nisem ga pa še uporabil na terenu. Po odstranitvi kljukice pri prvih dveh, je stanje glede zaklenjenosti enako. Pa še nekaj, sicer piše na papirju, ampak kdo lahko hitro spregleda. V škatli ni navodil, jih pa potegneš preko spletne povezave z Garmina, kar je na papirju napisano!
 
Nazadnje urejeno:

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Pa da rešiš še tako, da ti pri uporabi TCMD pokaže vse pogone iz Garmina in normalno kopiraš iz računalnika v Garmina ali prekopiraš iz Garmina vse datoteke s sistemsko vred. Vse je že lepo napisano v navodilih, le da je pri novejših Garminih začetek malček drugačen, ker so meniji rahlo spremenjeni.
- Vklopi Garmin,
- Ko ti pokaže prvo stran, pritisni na Pokaži zemljevid,
- Levo spodaj pritisni na Hitrost (prej je bilo na sredini),
- Ko se odpre nov meni pritisni zgoraj v okence kjer piše 0 km/h (enako kot v prejšnjih navodilih),
- Sedaj pa ne išči Devenloper info, ampak nastavi: Configuration and Settings in pritisni na zapis (potem pa kot je napisano v prvih navodilih),
- Pritisni na MTP Settings,
- Nastavi Mass Stotage in Shrani ter zapusti nastavitve.
Zdaj ti bo po priklopu Garmina v računalnik, v TCMD pokazal vse tri pogone. Od Garmina, od kartice kamor se shranjujejo posnetki iz kamere (posnetki delajo datoteke dolžine 73,5 MB, v zaporedju. Zato je verjetno dobro imeti SD kartico razreda 10 in velikosti saj 16 če ne 32 GB. Pokaže pa še drugo SD kartico, na katero lahko kopiraš zadeve po želji, ali če je sistem poln. Seveda, ti bo pokazal le tiste pogone v katerih boš imel mikro kartice. Garmin, plus 2 x SD kartici = 3 pogoni, katerim sam TCMD dodeli črke.

Mene moti le to, ker imam Garmin Drive Assist 50 - Lifetime Maps, Europe LM 5", da mi po vseh nadgradnjah, tudi na zemljevid 2020.10 (prej 2016), po vklopu piše, da zemljevidov ni mogoče odkleniti. Res pa nisem Garmina registriral niti ne vem zakaj bi ga, ker sem ga kupil. In ne vem še točno kaj pomeni to, da so zaklenjeni ker so nadgradnje doživljenjske in zastonj. Mi pa zemljevid normalno kaže in ko pogledam kateri je naložen piše da ima naložene:
- od 1 do 7 SLO, 8
- CN Europe NTU 2020.10Foursquare
- CN Europe NTU 2020.10 ALL South in
- CN Europe NTU 2020.10 ALL North

Označene imam vse zemljevide s kljukico. Nisem ga pa še uporabil na terenu. Po odstranitvi kljukice pri prvih dveh, je stanje glede zaklenjenosti enako.

Pa da rešiš še tako, da ti pri uporabi TCMD pokaže vse pogone iz Garmina in normalno kopiraš iz računalnika v Garmina ali prekopiraš iz Garmina vse datoteke s sistemsko vred. Vse je že lepo napisano v navodilih, le da je pri novejših Garminih začetek malček drugačen, ker so meniji rahlo spremenjeni.
- Vklopi Garmin,
- Ko ti pokaže prvo stran, pritisni na Pokaži zemljevid,
- Levo spodaj pritisni na Hitrost (prej je bilo na sredini),
- Ko se odpre nov meni pritisni zgoraj v okence kjer piše 0 km/h (enako kot v prejšnjih navodilih),
- Sedaj pa ne išči Devenloper info, ampak nastavi: Configuration and Settings in pritisni na zapis (potem pa kot je napisano v prvih navodilih),
- Pritisni na MTP Settings,
- Nastavi Mass Stotage in Shrani ter zapusti nastavitve.
Zdaj ti bo po priklopu Garmina v računalnik, v TCMD pokazal vse tri pogone. Od Garmina, od kartice kamor se shranjujejo posnetki iz kamere (posnetki delajo datoteke dolžine 73,5 MB, v zaporedju. Zato je verjetno dobro imeti SD kartico razreda 10 in velikosti saj 16 če ne 32 GB. Pokaže pa še drugo SD kartico, na katero lahko kopiraš zadeve po želji, ali če je sistem poln. Seveda, ti bo pokazal le tiste pogone v katerih boš imel mikro kartice. Garmin, plus 2 x SD kartici = 3 pogoni, katerim sam TCMD dodeli črke.

Mene moti le to, ker imam Garmin Drive Assist 50 - Lifetime Maps, Europe LM 5", da mi po vseh nadgradnjah, tudi na zemljevid 2020.10 (prej 2016), po vklopu piše, da zemljevidov ni mogoče odkleniti. Res pa nisem Garmina registriral niti ne vem zakaj bi ga, ker sem ga kupil. In ne vem še točno kaj pomeni to, da so zaklenjeni ker so nadgradnje doživljenjske in zastonj. Mi pa zemljevid normalno kaže in ko pogledam kateri je naložen piše da ima naložene:
- od 1 do 7 SLO, 8
- CN Europe NTU 2020.10Foursquare
- CN Europe NTU 2020.10 ALL South in
- CN Europe NTU 2020.10 ALL North

Označene imam vse zemljevide s kljukico. Nisem ga pa še uporabil na terenu. Po odstranitvi kljukice pri prvih dveh, je stanje glede zaklenjenosti enako.

Naredi clear non vol in se nato clear all user data, v primeru da ne bo šlo pa mi javi na ZS,
Lp
Dejvi
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Hvala za pomoč. Sem izbrisal vse s SD kartice, v napravi sami pa so zadnje tri datoteke, brez SLO in zadeva je v redu.
LP, Marko