Na dopust izven sredozemlja za 4 pa da ni cena 4k?

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Torej.
Letos nas malce mika, da bi se usedli na avion (lahko iz Benetk, Dunaja,...) in odleteli nekam na malce bolj lagoden dopust iz vidika, da ne rabim nekaj hudo veliko voziti, dnevno skrbeti za prehrano (zajtrki, priprava večerij, bla bla...torej VSAJ polpenzion), pa da to ni klasika kot je Turčija, Tunizija, Grčija, Egipt (vse videno že večkrat)...prosim brez raznih predlogov kot je a ti je problem mal vozit - ne ni mi, lanski dopust sem v eno smer vozil 13 ur. Leto je bilo napeto, radi bi pač bili malce bolj "dopustniški". Navajeni smo sicer vsega...od šotora, prikolica, apartmajev, hotelov....
Smo pa 4je. 2 odrasla, ter 2 otroka (3+7). In sem ugotovil, da če zgoraj naštete lokacije črtaš, ti dejansko dopust z avionom odpade, razen, če si pripravljen plačati krepko čez 3.000e. Potrebno je tudi upoštevati, da je fino, če so plaže kolikor toliko primerne za otroke (ravno na skalah ne bi bil) in tako odpade tudi kakšna Malta, Kanarski (zaradi temperatur morja - vsaj tako pravijo,..).
Torej kje ste vi kaj dopustovali oz kakšni so kaj vaši predlogi. Lahko tudi za 7 dni, če jih je 8 še toliko bolje, če jih je pa 14 je pa že kičasto
smile-1.gif
Budget...hja čim manj..ampak recimo da pač med 1500 in 2500 (v skrajni sili mogoče 3k). 1500 je bolj mišljeno še vseeno kakšen hotel pa z lastnim prevozom ampak to je bolj zadnja opcija, če že drugega ni. Aja termin..hja od druge polovice julija naprej nekje.
Torej a imamo še kaj v Sredozemlju, ker izven njega je vse konkretno dražje, ali pač?

Hvala
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
No, saj Malta ima tudi nekaj peščenih plaž na SZ delu otoka (Ghadira, Golden Bay, Gnejna).
Kaj pa Sardinija? Plaže so vrhunske, v Cagliari na jug otoka leti Ryanair iz Trevisa. Sicilija? Iz Trsta prav tako leti Ryanair na skrajni zahod otoka v Trapani (zahodni del mi je še nekako všeč, ostalo je bolj tako-tako). Tudi pri Volotei se da dobiti ugodne letalske karte za Italijo, da ti za ostalo ostane več "špeha".
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
sardinija.. fantasticne plaze, povsod mivka.
da o hrani ne zacnem.

podobno sicilija, ampak je morje lepse na sardiniji. ce zelite pa vec videt pa na sicilijo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
pa še to kanarski bil že 4x letos grem 5ič,konec septembra začetek oktobra je voda 24 zrak 28-30,gužve več ni
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
pa še to kanarski bil že 4x letos grem 5ič,konec septembra začetek oktobra je voda 24 zrak 28-30,gužve več ni

Kater otok pa priporočaš? Bil sem pred več kot 20 leti na Gran Canarii in to za novo leto. Polno mladine in alkohola. Plaže polne, vendar je bilo morje hladno.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
pa še to kanarski bil že 4x letos grem 5ič,konec septembra začetek oktobra je voda 24 zrak 28-30,gužve več ni

Kater otok pa priporočaš? Bil sem pred več kot 20 leti na Gran Canarii in to za novo leto. Polno mladine in alkohola. Plaže polne, vendar je bilo morje hladno.

kaj bi pa rad od kanarcev?meni je osebno top fuerteventura ker je nekako še najbolj hipsterska.največ za videti je pa definitivno tenerife
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Hvala vsem za odgovore.

Kanarske sem že večkrat gledal ampak a ni tako da je sredi poletja (koledarskega) tam vreme bolj tako tako, predvsem temperatura morja tam okoli 21 stopinj, pa kar intenziven veter? Ker kot sem omenil gresta dva majhna otroka, kjer pa je znano da toplejša kot je voda bolj jim ugaja. Atlantik pa pogovorno bojda ni ranvo najbolj primeren ali pač?
Drugač pa ja, lahko kaj bolj konkretno kateri otok, destinacija, za družino?

Hvala
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
sardinija.. fantasticne plaze, povsod mivka.
da o hrani ne zacnem.

podobno sicilija, ampak je morje lepse na sardiniji. ce zelite pa vec videt pa na sicilijo.

Kakšne pa so kaj povezave do Sardinije, letalski mislim? Sardinija in Korzika nas sicer mikata, ker še nihče od nas ni bil.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Azori.

PIC ti vem da si že pol sveta videl...Azori že znajo biti ok, samo glede na to da vse na Atlantik meji...kako je z vremenom in vodo v juliju?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Mallorca, Ibiza, Grčija - od septembra je vse primerno vse do sredine oktobra.

Potem pa Kanarci. Ne morš falit. Mularijo pa v bazen vtakneš če je morje prehladno. za 2.5k EUR prideš še zelo udobno skoz za 7-10 dni.

Če rabiš toplejše morje potem dodatj kšnega tisočaka in leti na Bali, Dubaj ali Tajsko
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Azori.

PIC ti vem da si že pol sveta videl...Azori že znajo biti ok, samo glede na to da vse na Atlantik meji...kako je z vremenom in vodo v juliju?

Azore sem predlagal zato, ker so enostavno fenomenalni za ogled in zelo raznoliki. Jaz sem bil sicer samo na enem otoku, ampak se sigurno se vrnem.

Če ti Atlantik ni pogodu, potem raje odsvetujem, jaz sem živel na Tenerifu in na atlantski obali Španije in mi je poleti voda čisto OK, ampak okusi so različni.

Jaz osebno, kljub temu da nočeš v Sredozemlje, priporočam Sardinijo ali pa še kakšen grški otok.

Absolutno pa odsvetujem Španijo, ker je lani in letos gužva za popizdit (pa že pred tem ni bilo ravno znosno).

LP
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Če potuješ po državi z nahrbtnikom potem res, če se pa nekam v hotel nastaneš pa ni panike...
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
sardinija.. fantasticne plaze, povsod mivka.
da o hrani ne zacnem.

podobno sicilija, ampak je morje lepse na sardiniji. ce zelite pa vec videt pa na sicilijo.

Kakšne pa so kaj povezave do Sardinije, letalski mislim? Sardinija in Korzika nas sicer mikata, ker še nihče od nas ni bil.

nazadnje ko sem gledal je ryanair letel iz trsta v alghero (za moje pojme top mesto na sardiniji) za male pare.
drugače za otroke se mi zdi sardinija bolj primerna kot korzika ker je peščenih plaž neomejeno (praktično okoli in okoli) in tiste 2 leti ko sem jaz bil dol je bila voda ponekod že nesramno topla. recimo cala brandinchi (fotka spodaj - ni moja), kjer je zaprt zaliv in nizka voda je imela voda okoli 28 stopinj (sicer je res, da je bilo 2 leti nazaj tam zelo vroce poletje).
minus je pa ta da je poleti prakticno povsod nora guzva.. kar mene sicer ne moti, je pa verjetno z malimi otroci bolje, ce se gre izven sezone (ali vsaj izven ferragosta). Na jugu so prakticno sami italijani, medtem ko imas na severni polovici veliko nizozemcev, avstrijcev in ostalih narodov.
ima pa korzika druge stvari za ponudit, recimo gornistvo in fantasticne razglede. ampak mene precej bolj vlece v italijo, kot v francijo. tako zaradi ljudi kot hrane.

jaz se ziher se vrnem, ker je to pomojem v nasi blizini top morje in top plaze (ce ti to seveda veliko pomeni).

 
Nazadnje urejeno: