Kam na dopust z majhnim otrokom

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
kaj bi vi izbrali rajši za dopust z 6 mesečnim frocom, ob predpostavki da je priden:

1. turčija all inclusive 10-14 dni
2. kampiranje korzika 10-14 dni

oboje septembra
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kaj bi vi izbrali rajši za dopust z 6 mesečnim frocom, ob predpostavki da je priden:

1. turčija all inclusive 10-14 dni
2. kampiranje korzika 10-14 dni

oboje septembra

Jaz kampiranje na Korziki. Samo moraš biti ti tip za kaj takega, otroku je precej vseeno.
Zna bit pa sranje, če vreme ne bo OK.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
sem hardkor kemper z vso bojno opremo, tak da tu ni panike
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Dvomim da boste majhnega otroka sredi junija konkretno spravili v mrzlo jadransko morje.
RAzen če boste kje po ogrevanih hotelskih bazenih, ali pa da si boste vodo nanosili na obalo v napihljive bazene.
Tako sem jaz lani delal, ker je bil morje kljub 25+C premrzl za tri mesce starega.
Probajte prej doma v banji ali kakšnem bazenu z nižjo temperaturo vode.. Ker da bo otrok in eden izmed staršev pri otroku na obali, drugi pa v vodi, potem bo res "lep dopust"
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Glede na to da sva postala novopečena starša, sva malce razmišljala kam na dopust. Torej trenutno je hčerkica stara dobra 2 meseca, na dopust bi šli verjetno kar v septembru, da ne bo tako vroče, me pa zanima kam kaj hodite na dopust torej recimo z 10 mesečnimi malčki? Kako je z avioni, kako vi gledate na to? Hvala za vsakršna menja in izkušnje, kaj bi priporočali. Aja, nisem pa ravno ljubitelj Hrvaške obale, ker imam pač tako prakso, da sem za malenkost več denarja kot pri južnih sosedih, v bolj oddaljeni tujini, dobil mnogo mnogo več. Kako bo pa sedaj pa ne vem, zato pa tale tema
smile-1.gif

Moj starejši sin je bil na Kitajskem že pri 6 mesecih. Čisto nobenega problema. Letala se res ni potrebno bati.

Mah ne sej letala se ne bojimo, to se mi zdi da ni nobene panike, bolj mi je smotan ker nimam nobene ideje. Turčje imam dost, pa tud mal neprijazno vroča se mi zdi glede na to da se zna zgoditi da bomo šli ravno v sredini avgusta
rolleyes-1.gif
Grčija je tud pasja, Tunizija mi ni bila všeč...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
V bistvu vsaka vožnja z avtom na morje v sezoni traja dlje kot povprečna vožnja z letalom, tako da je po mojem avion boljši. Edino na destinaciji si manj mobilen (voziček ipd.), razen če ne najameš avta.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kaj bi vi izbrali rajši za dopust z 6 mesečnim frocom, ob predpostavki da je priden:

1. turčija all inclusive 10-14 dni
2. kampiranje korzika 10-14 dni

oboje septembra

definitvno osebno Turčija, praktično razen oblačil ne rabiš nič zraven. Sami gremo tudi septembra v Turčijo, avgusta pa še na Hrvaško.
Ko sem bil s 6 mesečno na Kreti v AI ji prav nič ni majkalo, hrana na izbiro, vedno nekaj za tako malega otroka, toplo morje.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz..

Torej poletje se hitro bliža. Vse pa kaže na to,da bomo dopustovali v juliju ali avgustu. Če pa malce pomislim, zna biti kakšna Turčija/Grčija v tem času kar pasje vroča (niti jaz, sploh pa moja draga ne prenaša dobro svinske vročine). Torej sem še vedno odprt za predloge?
smile-1.gif
No zraven naju bo še najina tamala (7 mesecev) pa verjetno še en par (z leto in pol staro punčko).
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Moja je bila aprila stara 2 leti, pa je bila že:
- Na Pagu, v Zubovičih, ko je bila stara pol leta
- v Tuniziji, ko je bila stara leto in 2 meseca
- v Egiptu pri slabih dveh letih
- zdele pa je v Tuniziji
Nikjer nisem imel nobenih problemov, je pa res, da je treba v Afriki vzet hotel z vsaj 4* da nimaš problemov.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
ksz

5 mesecev stara tamala bila 14 dni na Pašmanu in bilo vroče za poyzdit. Vse ej odvisno od staršev, kam grete. Jaz sem sam pazil, da ni bila na soncu in da je mela dost za pit. Kopal je nismo v morju, ker je prehladno. Sem en mali bazenček mel s sabo. Aja, čeprov je klima v avtu, sem se spravil na pot v mraku, tako, da sem še v "hladu" prišel dol. Pa še men je lažje pir pit, če ni prevroče.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
No kdor trdi, da z dojenčkom pri AI ne rabiš drugega kot obleke,se pa moti Kaj pa voziček, kar poizkusi nosit tamalga po rokah nonstop, pa zraven še kakšno torbo, ležalko...
bonk.gif

Z tamalima , vsakič je bil tamal star 3 mesece smo hodili na Pag v kamp- mobilne hiške, zadnji teden avgusta+prvi teden septembra ja je bila kar v redu, izbira glede na na vreme v tem času, noči so hladne, morje pa še znosno.
No hotel ti odsvetujem, sestra je bila s eno leto staro hčerko v hotelu na hvaru, klima je delala kot Dalmatinec(5%
frown-1.gif
) V sobi 28 ÿ C tamali je bilo vroče in je jokala, najprej je na vrata pritežil makaronar, da na jo utišajo,potem pa še receptor.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No to da lahko crkne klima se lahko zgodi marsikje. Jaz v hotelih vidim drug problem. Namreč v večini hotelov v nekem srednjem cenovnem razredu kot sobo ponujajo pač gasonjero z ločeno kopalnico. Vsaj midva sva bila vedno v taki sobi (raznorazni AI po Grčiji, Turčiji, Tuniziji s 4*). No in če torej rečemo, da gre tamala lepo ob pol devetih al pa devetih spat, naj grem jaz kam? Malce težko verjetno 10 štukov nižje in veselo na teraso kakšnega spit??
smile-1.gif
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
S tem se pa popolnoma strinjam, tamalih ne izpustiva izpred oči niti za trenutek, preveč je piz...j ki se lahko zgodijo. Je pa tako, da tamali zdržijo marsikaj,vedno se spomnim majhne Nemke, ko sva jo srečala pred leti na trajektu Dubrovnik fasali smo eno dobro jesensko nevihto.Stara je bila tri leta, ime ji je bilo Flora, najmlajša v družini, sestri sta bil že 18+ in ata pa mama.No na ladji je 80% folka kozlalo, ostalo pa je bilo nežno zelene barve, tamala pa se po nekaj urnem spancu zbudila in lepo zahtevala sendvič in sok ,ga pojedla.Pa potem, ja naj bi se pa sestrici z njo malo igrali, ja črnega petra. No z majhnimi otroci je najbolj simpl, dokler so zdravi.
Kar se pa tiče kopanja v morju je najbolše imeti s seboj majhen bazenček premere 60 centi. v solarni tuš naliješ vodo ,ko se zgreje dodaš toliko hladne, da je primerna za kopanje mulcu daš nekaj lončkov in žogic, pa je mir.Problem ga je samo potem spraviti ven
grims-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ma sej en gre niti za to da bi imel paranojo pred tem, da bi mi kdo otroka ukradel al pa boh vedi kaj še vse. Ampak se mi zdi, da pri 7 mesečnem je pa vseeno malce težko, da bi jo dal spat ob 8ih, midva bi šla pa lagano pred hotel ene dva prička spit. Je vseeno malce drugače, če imaš teraso pa ločeno spalnico, da greš v mir na WC pa take zadeve. Tako, da se nekako bolj k apartmajem nagibam, samo le teh pa poznam točno 0.
rolleyes-1.gif
Sem vedno samo po hotelih skakal ali pa pri kakšenm kolegu na vikendu / bajti.
Drugače pa ja, to z bazenčki se pa strinjam oz. bomo verjetno prakticirali če bo mrzla voda kjerkoli že pač bomo
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Živjo tastari
smile-1.gif
imam en predlog za vas. Ne daleč od nas v italjanski Toskani v mestecu Corte di Montepitti je eno lušno apartmajsko naselje z bazenom, prijazno do staršev in otrok. Apartmaji so res hudo opremljeni, lahko pa se odločite in ne kuhate sami ampak greste lepo v restavracijo v naselju. Pripenjam slike, kako so animatorji poskrbel za starše in otroke. Poleg tega pa je v bližini velik starih mestec za ogled, morje pa tudi ni daleč.

čau
majč

apartma

animacija za starše ob bazenu, v ozadju otroci z animatorko maširajo okol

pogled iz apartmaja na mirno okolico