Garmin ZUMO 350 LM

Ni3ous

Zelenc'
28. maj 2013
7
0
1
Lep pozdrav vsem.
Pišem, ker se je nekje zataknilo pri nalaganju tras iz Mapsourca prek USB-ja na Garmin Zumo na SD kartico.
Napiše mi kot kaže slika:


Ker mi ne prepozna SD kartice oz, noče poslat. Sem potem ročno shranil traso na namizje in jo potem poskusil prekopirati na SD kartico. To mi je sicer uspelo, vendar ne vem kam točno (v katero mapo) moram shraniti in s katero končnico (.gdp ali v .gpx) ? Namreč GPS ne najde ne vidi trase.

Upam da tole ni začetniško vprašanje, ki je bilo stokrat razloženo. Vendar nisem uspel najti odgovora dosedaj.
Hvala za pomoč in LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Naredi na SD kartici mapo \garmin\ in nato bi jo moral Mapsource spoznati.
Oziroma vanjo skopiraš .gpx datoteko.

Sicer pa je Zumo350 uradno compatibilen le z Basecamp programom.

Fora je tudi v tem, da ti Mapsource s prve ne prepozna Zuma350, moraš v skritem meniju na zumu vklopiti mass storage.

http://popotnik-gps.blogspot.com/

Potem pa lahko rute uvažaš tudi v napravo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

tu maš video, če ne znaš

https://www.youtube.com/watch?v=xtyncOj8b6M

Pol bo pa Mapsource poznal Zuma
smile-1.gif
 

Ni3ous

Zelenc'
28. maj 2013
7
0
1
Super. Deluje sedaj.
Testno (kratko) ruto je naložil. In je tudi vidna uporabna na Garminu. Hvala.
Potem sem sestavil eno daljšo ruto čez Kumrovec in Sljeme in nazaj, pa je vse (transfer) steklo kot treba, v Garminu pa potem ko hočem ruto uporabiti napiše, da rute ni bilo mogoče naložiti in nato ni vidna na Garminu. ??
WTF?
 

Ni3ous

Zelenc'
28. maj 2013
7
0
1
Zdravo, sprva sem mislil, da garmin noče/ne more naložiti trase, ker sem vrial 200 km dolgo pot iz SLO na Hrvaško in nazaj in da je težava nastala ker gre trasa čez 2 državi.
Potem sem naložil 400 km pot čez SLO in tudi ni naložilo.
Lahko pa sem naložil pot ki je bila dolga 110 km. To mi v večini primerov zadošča, tam kjer ne, pa lahko dnevno pot razdelim na 2-3 dele in bo tudi v redu.
Bega pa me zakaj je tako, mogoče je omejitev v tem, da ima Zumo 350 največ 1000 točk na eni poti?
1000 točk najbrž ni mišljeno koliko vmesnih oznak naredim, da me pelje po željeni poti, ali pač? Kako je s tem?

Snecer, hvala za tvojo odlično pomoč pri navodilih za prepoznavo "mass storiđa" !
LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1000 točk je mišljeno kot vmesnih točk, ni šans da jih toliko ustvariš
smile-1.gif


Sicer pa ne vem kje se zapleta, 500km+ ruta ne sme biti problem, razen če nisi ti uvažal morebiti sledi/track.
 

Ni3ous

Zelenc'
28. maj 2013
7
0
1
Momci, samo javljam, da sem uspel poštimat GPS, do zadovoljive stopnje.
Zdej že iz Google Eartha vlečem dol karte, pretvarjam in pošiljam v GPX na Zumota.
Hvala za koristne napotke.
Sicer še ni vse v nulo in moram še par drobnarij poštimat, ampak, že lahko uporabljam.
Obstaja kaka opcija da na podlagi map iz Geopedije delal poti na podoben način kot na GE ali G maps?
Geopedia ima namreč dosti bolj natančno izdelane topo karte. In bi blo to res super za raziskovalni enduro.
Lp
 

Podobne teme