Prodaja stroja, lizing

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Zdravo!

Nekaj me zanima. Nekdo bi od mene kupil nek stroj in za ta nakup bi vzel lizing. Na kaj jaz kot prodajalec moram bit pozoren? Katere podatke mu moram dat, da si on uredi lizing? A velja moja cena stroja, a imajo lizingodajalci kake svoje cenilce?

Gre pa za razmerje med dvema fizičnima osebama.

Hvala in lep pozdrav!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ti počakaš, da ti lizing hiša plača stroj, šele takrat ga daš od rok kupcu to je lizing hiša ali osebi, ki je od njih pooblaščena..., ostalo ni tvoj problem !
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
furiosG kaj bo valtro kupil od tebe na lizing? kater letnik je?

edino kar je je to, da ti prodaš stroj leasing hiši ne pa njemu. kar zna biti "problematično" je DDV. najbrž mu ga bodo zaračunali (če ti nisi DDV zavezanec) torej boš ti prodajal "bruto" vrednost stroja!

leasing hiša načeloma nima cenilcev...

aja bo pa moral zadevo zavarovati kasko!
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
Sem tudi že slišal za težave, ko se je prodajalec dogovoril s kupcem, kupec je uredil lizing, prodajalec podpisal z lozongodajalcem, prodajalec predal avto kupcu (lizingojemalcu), naredila sta prepis, lizingojemalec je nato sporočil na banko, da odstopa od lizinga (ker menda lahko po pogodbi to naredi).

Trenutno stanje: prodajalec več nima avta, lizingojemalec se vozi z avtom in ne plačuje lizinga (ker je prekinil pogodbo), banka ne plača prodajalcu, ker pravi da to ni njihov problem.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Se pravi, počakat da je denar na računu, potem pa prepis delat.

Alkoholik za Valtro se gre ja. Letnik je 2001. Drgač pa nismo davčni zavezanec.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
furious tole bo huda kriza. ker so alergicni na starost stroja. tam letnik 2005 bi še šel za kako leto ali dve. načeloma pa so pojamrali, da mora biti starost ob koncu leasinga manjša od 10 let. no je pa opcija da se uspeš s kakšnimi dogovoriti (kakšna DBS leasing je dost bl fleksibilen za te zadeve. SKB pa zelo ugoden!)

samo a se možakar zaveda koliko bo kasko za ta traktor? če vzame na leasing...

edino če se mu uspe kje kaj dogovoriti.

drugače pa ni problem, ti prodaš leasing hiši (oni bodo gor pribili še DDV) in to je to.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Ma sej je tip rekel, da se bo še malo pozanimal. Upam da mu uspe. Mi mamo že nov traktor zagledan.
wink-1.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Sem tudi že slišal za težave, ko se je prodajalec dogovoril s kupcem, kupec je uredil lizing, prodajalec podpisal z lozongodajalcem, prodajalec predal avto kupcu (lizingojemalcu), naredila sta prepis, lizingojemalec je nato sporočil na banko, da odstopa od lizinga (ker menda lahko po pogodbi to naredi).

Trenutno stanje: prodajalec več nima avta, lizingojemalec se vozi z avtom in ne plačuje lizinga (ker je prekinil pogodbo), banka ne plača prodajalcu, ker pravi da to ni njihov problem.

Prekinil pogodbo in še vedno uporablja predmet lizinga? Kakšne buče, jao, jao.

Čim je odstopil od pogodbe mora tudi vrniti predmet lizinga. Jasno kot beli dan. Sicer pa lizing hiše načeloma ne plačajo prodajalcu, dokler se ne izteče rok, ki ga lizingojemalec ima za odstop od pogodbe.