Prodaja avta v tujino

jenkins

Zelenc'
13. mar 2018
26
3
3
Pozdravljeni,
Nikjer ne najdem konkretne informacije kako je po novem z prodajo avta v tujino oz.hrvaško zdaj ko je v veljavi ta nov davek na odjavljeno vozilo. Prodal sem avto v okvari hrvatu in sva šla na amzs, kjer sem avto odjavil, tablice so šle v razrez in naredil prepis na hr državljana s kupoprodajno pogodbo. On je avto na prikolici odpeljal na hr, kar je baje zabeleženo v sistem, ker je na šalterju nekaj govorila, da mora označit in vpisat neko davčno, ki jo je imel hrvat napisano na listku. On ima mojo originalno odjavljeno prometno, jaz imam samo kopijo te prometne. Na šalterju, ko sem jo vprašal ali je to res to in po enem letu ne bom začel plačevati davka je nekaj zamomljala v smislu to boš ja... Avto pa več ne bo registriran, ker gre v dele. Hvala za odgovore vnaprej, če ima kdo izkušnje s tem. Zgleda da sem se malo prehitro zaletel s prodajo, ker je bil edini resen
 

jenkins

Zelenc'
13. mar 2018
26
3
3
Ali je možno tudi kje preverit, če sem lastnik vozila po šasiji ali kako drugače? Ker če nisem lastnik in če nimam nobenega potrdila o razgradnji ali carini potem tudi davka ne bo ne?
Hvala...
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.947
113

V primeru prodaje vozila lastniku iz tujine mora lastnik izvesti ustrezen postopek prepisa lastništva odjavljenega vozila na registracijski organizaciji. Sprememba lastništva odjavljenega vozila se tako zabeleži v evidenci registriranih vozil, ki jo vodi ministrstvo za infrastrukturo."
 
  • Všeč mi je
Reactions: jenkins

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.324
3.421
113
Ja z kupoprodajna pogodba greš na tehnične z novim srečnim lastnikom in tam ga vpišejo v sistem in avto ni več tvoj in boli te briga kaj je pol dalje
 
  • Všeč mi je
Reactions: jenkins, B81 in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Točno tako: ko je enkrat avto v sistemu prepisan od tebe na nekoga drugega, ni več tvoj problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jenkins

jenkins

Zelenc'
13. mar 2018
26
3
3
Hvala, torej je enako kot če bi slovencu prodal avto. Prepis reši vse. Hvala za odgovore :)