Prodaja avta v tujino, kaka posebnost?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Naj bi prišel en iz srbije po avto, je že zaaran, zdaj me pa zanima, če je kaka fora, ki jo je treba pazit?

Torej prepis naredimo, kupoprodajno rabim predvsem jaz kopijo overjeno z napakami, in km ki jih avto ima, avto odjavim in prepiše in vzame izvozne tablice? Pa keš na roke preden podpišemo. Še kaj drugega?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Kar se tebe tiče, rabita narediti samo kupoprodajno pogodbo, katero overita in takrat tudi odjaviš avto, vrneš tablice,
in prosiš referentko za kopijo odjavljene prometne, s tem je zgodba kar se tiče lastništva avta zate zaključena.

Kopijo odjavljene prometne, original izvod tvoje zavarovalne police in ZK, potem posreduješ na tvojo zavarovalnico/agentu,
da uredite/a še povračilo neizkoriščenega dela zavarovanja.

Pobašeš solde it to je to...

Unih variant, da mu pustiš tablice in prometno, ter da ti pošlje nazaj to po pošti, ko avto pripelje do doma se pa izogibaj,
ker se dogaja da ne dobiš nazaj dokumentov, lahko se koristi tvoje zavarovanje, itd...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Jaz sem prodal tako avto v Makedonijo.V petek zvečer sva cenkala in potem je reku sutra dožem kot vas!! Itak ko greš delat prepis ti oni vse razložijo.