Prepis avta v družini - kdaj

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ali se motim ,ali je bilo včasih ,da si moral podaljšati v 30-tih dneh od opravljanja tehničnega pregleda ? Potem je listek o tehničnem propadel ?

Zapisnik o tehničnem pregledu je vezan na avto ? Ker sem tehničnega naredil še na mamino ime ,podaljšal registracijo bom pa že na svojega ...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.714
4.198
113
Ne razumeš... Jaz sem tehničnega opravil 5.2. Prepis bom opravljal 4.3. in takrat istočasno pdaljšal registracijo. Zanima me sam zapisni o opravljenem tehničnem pregledu.Je še veljaven 05.03 ??

Tehnični pregled velja 1 leto in kadar koli v tem obdobju ga lahko registriraš, seveda najdlje do konca veljavnosti tehničnega pregleda.

Kako boste pa uskladili tehnični pregled, zavarovanje in veljavnost prometnega dovoljenja, je pa več možnosti, običajno če nič ne rečeš,
uskladijo z datumom kot je bil po starem dovoljenju potek, lahko pa rečeš, da ti naj uskladijo tehnični/registracijo z začetkom zavarovanja,
torej s 4.3. saj to znotraj 30 dni odkar je bil tehnični pregled narejen in je to mogoče (če je polica celoletna).
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Tehnični pregled velja 1 leto in kadar koli v tem obdobju ga lahko registriraš, seveda najdlje do konca veljavnosti tehničnega pregleda.

Kako boste pa uskladili tehnični pregled, zavarovanje in veljavnost prometnega dovoljenja, je pa več možnosti, običajno če nič ne rečeš,
uskladijo z datumom kot je bil po starem dovoljenju potek, lahko pa rečeš, da ti naj uskladijo tehnični/registracijo z začetkom zavarovanja,
torej s 4.3. saj to znotraj 30 dni odkar je bil tehnični pregled narejen in je to mogoče (če je polica celoletna).
Ja nisi bral cele teme...
Regsistriran je avto do 4.3.2019 , zato bom tudi na ta dan naredil prepis z mamo, in podaljšal naprej normalno..Polico že imam ,tehnični tudi. Zato tudi prepis točno na 4.3 , da je vsa stvar poenostavljena, in tudi datumi ostanejo nespremenjeni.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.714
4.198
113
Ja nisi bral cele teme...
Regsistriran je avto do 4.3.2019 , zato bom tudi na ta dan naredil prepis z mamo, in podaljšal naprej normalno..Polico že imam ,tehnični tudi. Zato tudi prepis točno na 4.3 , da je vsa stvar poenostavljena, in tudi datumi ostanejo nespremenjeni.

Vse bo vredu, normalno boš lahko registriral s 4.3...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes