Prepis avta brez zavarovanja na novo zaradi selit?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Situacija sledeča, brat se je s 1.11. preselil v tujino in se tu odjavil od davkarje. Edina lastnina, ki jo še ima pri nas je avto, ki ga jaz zdaj pri nas prodajam. Tako da imam dva vprašanja:
1. lahko ima on kake pizdarije z davkarijo, ker ima še vedno lastnino pri nas, čeprav je odjavljen?
2. če je odgovor na 1. ja, lahko jaz avto samo prepišem name, brez da na novo delam zavarovanje in ga plačujem, za ta čas, ko se avto prodaja, otrej da se vozim na njegovo zavarovanje, avto pa je pisan name?

(imam overjeno pooblastilo)
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
2. Ne more biti avto nate, zavarovanje pa nanj? Pa še kupci bodo jamrali, ker bo še en 'lastnik' več.
Hitro prodaj pa je.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
1. Ne - tudi avtor bloga "kako se pravilno izseliti iz slovenije" je avto prodal sele po nekaj mesecih in ni imel tezav.
2. Je mozno ampak v tem primeru bo na prometni se vedno on lastnik tinpa upprabnik. Dejansko avto ne bo pisan nate
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Težave z davkarijo bi lahko imel kvečjemu v primeru, da ga je furs iz krempljev izpustil le začasno, npr. za eno leto, in bi po preteku tega obdobja (ko bi ponovno urejal rezidentstvo) še vedno imel vozilo registrirano na svoje ime.

Če je odšel za stalno in ga kot takšnega jemlje tudi davkarija, potem ni težav - ti lepo v miru prodaj vozilo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ok, potem nima veze kako hitro se proda. Ker je avtomatik jaz pa navaden avto trenutno težko vozim, in bi ga rabil danes teden še za eno pot. Sicer bo vseeno šel danes na avto net, če se najde pravi kupec bo šel vseeno čimprej naprej.