Problem registracija avta - prenos na drug avto

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Imam avto, ki ima registracijo urejeno še najmanj pol leta in me zanima, če bi kupil enak avto, uredil tehnični pregled in vem, pri nas verjetno ne bo šans, da bi prenesel cestnino, zavarovanje, pasalo bi še tablice na ta drug avto. Zadeva bi bila administrativno urejena mimogrede, ampak pri nas bo verjetno možno samo odjava in nova prijava vozila, potem mi bodo vrnili za cestnino in plačat bo treba novo cestnino, verjetno še z zavarovanjem bo tako, s tem da bo vračanje sigurno manjše in bo treba precej doplačat. Ostala bi še varianta, da bi na tehnično pregledan avto prestavil tablice. Seveda, če bi se ugotovilo da sem to naredil, bi bil seveda lepo kaznovan. Kakšne enostavne rešitve verjetno ne bo, kaj pravite poznavalci naše administracije na tem področju ?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
In kakšna je sploh razlika, med tem tvojim "kao poenostavljenim postopokom" in edinim legalnim po tvoje "zbirokratiziranim postopkom"?
- staro zavarovalno polico je treba sklenslat in ti napisati novo (ker gre za drug avto, druga številka šasije) - to po slovensko imenujemo prekinitev stare in sklenitev nove police,
- staro prometno dovoljenje ti morajo razveljaviti in ti izdelati novo (ker gre za drug avto, druga številka šasije, drugi datum tehničnega pregleda - to po slovensko imenujemo odjava starega vozila in prijava novega vozila

Tako da ti ostanejo samo še ciganska posla, tako da prestaviš tablice in se voziš ...
hysterical-1.gif
 

dzanzi

Zelenc'
12. okt 2007
7
0
1
S tem se ti ni za igrati. Kazni letijo v nebo (kazen za uporabo reg.tablic na drugem vozilu je 500eur, potem vožnja z neregistriranim avtom,...) se hitro nabere.
Rešitev je zamenjava karoserije, se pravi odrez številk iz avta 1 in varjenje na avto 2 ter zatem homologacija. Seveda je homologacija tudi strošek nekje v višini 100eur, zraven tega imaš še potem kup železja doma, ki ga ne moreš več registrirati. Seveda je pa vprašanje če se lahko to še vedno izvede, vsaj včasih se je dalo.
Odjava in prijava je še vedno najcenejša varianta.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Citat:
Uporabnik netko pravi:
v kateri državi pa je to možno?

A ni v Avstriji možno, da imaš ene tablice lahko za dva avta ?

Sicer pa sem pričakoval odjavo,prijavo,prekinitev itd. Enostavno bom tega odvozil, ga dal na odpad in potem vzel drugo manjše sranje za kakšno leto.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
v kateri državi pa je to možno?

A ni v Avstriji možno, da imaš ene tablice lahko za dva avta ?

Sicer pa sem pričakoval odjavo,prijavo,prekinitev itd. Enostavno bom tega odvozil, ga dal na odpad in potem vzel drugo manjše sranje za kakšno leto.

Stvari, ki v Avstriji delujejo ni nujno da bi tukaj lavfale kot je treba, smo še vseeno "balkanci" oz navajaeni iz prejšnjega sistema, da moraš nekaj pomut/prešvercat ipd. ker se drugače ne da oz. takrat drugače ni šlo, mi pa še kar furamo "švercanje"

Ko bi videl kolikšna je cestnina in cena zavarovanja v Avstriji za en avto, bi hitro prišel do tega, da je ceneje imeti pri nas dva zavarovana in registrirana, pa še z obema se lahko naekrat voziš, ne samo z enim
tongue-1.gif


Res mi gre na organ opevanje te Austrije...
Izračun cestnine v AT
Za povprečnega slovenskega Golfa z 110km je cestnina 424€ za Passata z 150km pa je 540€.... in za Alteraše ki imajo 130kw in več pa 850€ ....

Osnovno zavarovanje 360€ + 74€ AO+ (za najvišjim bonusom upoštevanim)
Uniqa avto zavarovanje

Pri nas pa plačaš za golfa 150€ zavarovanja (AO in AO+) 90€ cestnine... pa si "komaj" na 250€....

Je super opcija v Avstriji da imaš lahko dva avta na enih tablicah... plačaš pa 3x tolk kot v SLO za en avto...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
v kateri državi pa je to možno?

A ni v Avstriji možno, da imaš ene tablice lahko za dva avta ?

Sicer pa sem pričakoval odjavo,prijavo,prekinitev itd. Enostavno bom tega odvozil, ga dal na odpad in potem vzel drugo manjše sranje za kakšno leto.

možno

tudi v SLO obstajajo, ampak za firme

take so : http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11624143&show=2

to ni niti približno isto. To v SLO je stalna preizkušnja, pač preizkušnja ki je iz pleha, še vedo moreš pa za vsako vožnjo pisat papirje destinaciji in vozniku. Tam pa plačaš dajatve za "najdražji" avto in jih lahko potem prestaviš še na drug avto. al nekaj takega
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
v kateri državi pa je to možno?

A ni v Avstriji možno, da imaš ene tablice lahko za dva avta ?

Pred časom vem, da je bilo to v praksi v Švici. Verjetno je še vedno tako.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
ksz

ve kdo mogoče, če se da kje registrirat oz. naredit prepis avta na praznik ?
smile-1.gif