Menjava karoserijie?

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Torej če se kupi karoserija in se v njo prestavi dele iz enakega tipa avta se da to uradno homologirat? Kako je z uvozom? Nekaj sem slišal da se da uradno uporabit cifre iz svojega avta, če se uvozi karoserija iz tujine in obstaja dokazilo da je kupljena (pač ni ukradeno).
Kje zvem kaj več, LPP?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Kar na LPP pokliči
wink-1.gif

Jaz sem dodedoval Passata z DE tablicami - ker je bil "malo" prestar za današnje zakone sem kupil razbitino (prometno + del pleha z številkami) in napravil menjavo karoserije - v bistvu pa avto ni bil tikan
cool-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Domnevam da gre za neko staro vozilo? Odrežeš ploščico z oznakami in številkami iz stare karoserije, daš na novo in to je to. Če je avto enake barve ne vem kaj lahko kdo komplicira.

Kolega je razbil (prevrnil) jeepa dizla, kupil potem bencinca in premenjal vse dele, ki so različni (motor, menjalnik, del pogonov) odlepil staro ploščico z razbitega vozila, nalepil v novo, šel na tehnični in dobil nazaj tablice (med drugim je na riti vozila še vedno oznaka 4.0).

Aja uradno, verjetno rabiš uredit homologacijo ki jo načeloma lahko dobiš če tenično vse ustreza, samo glede na to da toliko stvari menjaš se ti splača naredit po "sivi" metodi.