prenos avto zavarovanja na sina

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
OK, zadeva je sledeča.

Oče bo odjavil avto, saj z mamo ne potrebujeta več dveh. Ker ima 50% bonusa, jaz pa manj, bi ga rad dal meni.

Kako to uredim, če sploh gre?

Je pa tko, da se njemu izteče zavarovanje npr. čez 1 mesec (takrat bo avto tudi prodal), meni pa poteče čez 3 mesece. Kako potem to urediti?

Gre pa za Triglav zavarovalnico, jaz imam pa na MB.

lp kripo
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.176
2.273
113
Njemu poteče čez 1 mesec tebi pa poteče čez 3? Jaki problem a? Mislim da bi bila težava če bi bilo obratno ali? Torej očetu poteče zavarovanje konec avgusta. Ko mu poteče gresta s staro polico do očetove zavarovalnice in mislim da lahko na šalterju urediš formalnosti vsaj pri meni je bilo tako na ZM. Iz očeta na sina bo šlo brez težav. Predlagam da pokličem tvojga agenta od ZM ter ga povprašaš za točen postopek, saj zato ga pa imaš ali..?
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ko očetu poteče zavarovanje pač zadrži polico. Ko boš ti urejal zavarovanje naj gre s tabo, tam izpolita zahtevo za prenos bonusa (izpolnita obrazec ali pa on napiše izjavo), morda bo potrebna odobritev iz strani zavarovalnice(ali pa tudi ne) in polica se z njegovim bonusom normalno naprej naredi nate.

Bonus z odjavljeno polico velja 3 leta, tako da lahko mirno počakaš, da se tebi izteče trenutna polica
wink-1.gif


@AF mislim da je forum tudi za takšne stvari vprašat, ne samo za podj*bavanja
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
@Maci: HVALA! Bom tako naredil

@ AF: ZAME to je "problem" ja, ker niti ne vem, če to lahko naredim .. Pa tudi svojega "človeka" pri zavarovalnici nimam.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.176
2.273
113
Ni problem, zate je to do sedaj bil problem, sedaj pa več ni kajti dobil si dvojne informacije iz prve roke
wink-1.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
zmaga.gif


Danes bil na zavarovalnici za eno drugo zadevo in povprašal še o tem: pravi, da je treba podati samo neko izjavo in je to to
aplauz.gif