Prodaja avta v času "korone"

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
NI nobene opcije... Da bi vsaj neka avtotrgovina lahko naredila nek račun da je jasno in uradno viden nov lastnik. Prepis pa ko bo možno.

Jaz imam kupca pa ne morem nič. Še are ne upam vzeti ,kaj pa vem kaj bo.. Da nisi na koncu za 100 evrov še lopov..

lp


Če si fizična oseba ne vidim problema, vzemi aro ali pa celoten znesek, potem pa po lastni presoji obdrži ali predaj avto pred prepisom. Običajno se odsvetuje predajo vozila zaradi potencialnih težav, ki pa so odvisne tudi od tega kdo je kupec. včasih se to uredi brez težav, odvisno tudi od vrednosti vozila, če je to avto za 200 eur in kupec nek južni, potem imas več možnosti da prepisa nikoli ne bo in bos imel sitnosti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz bi napisal kupoprodajno pogodbo (vzorci so na netu), oba podpišeta, zraven še dve priči (ker overit zdaj ne moreš), vzameš denar, predaš avto, zadržiš prometno, njemu pa fotokopijo. Kdo bo plačal kazen če ga ustavijo brez prometne (40€) - ti. Ko se zadeva sprosti, gresta na prepis, če ga ni, odjaviš avto iz prometa - vse to pa zapišeš tudi v pogodbo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Za odjavo avta potem rabiš še tablice. V vsakem primeru ga moraš potem poiskati, da naredita prepis, ali pa da mu tablice pobereš in avto odjaviš (pa v tem skrajnem primeru itak najboljše kar avto odpeljati, ker so še druge sitnosti potem).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Jaz bi napisal kupoprodajno pogodbo (vzorci so na netu), oba podpišeta, zraven še dve priči (ker overit zdaj ne moreš), vzameš denar, predaš avto, zadržiš prometno, njemu pa fotokopijo. Kdo bo plačal kazen če ga ustavijo brez prometne (40€) - ti. Ko se zadeva sprosti, gresta na prepis, če ga ni, odjaviš avto iz prometa - vse to pa zapišeš tudi v pogodbo.

Potem pride vojska in pravi, vi imate en avto za nas (sej veš tisto drkanje na pamet "državljanske obveznosti so ... materialna obveznost, blabla ..."). Avta ne daš, vojska te da pred vojaško sodišče, strelski vod ... in je gotovo! ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne bluzi. Avto namenjeni za obrambo so popisani in lastniki to vedo.

Poleg tega zakaj bi se hebali z zgonjenimi jajci, če lahko v Kopru s parkinga luke odpeljejo kup novih.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Jah, to ni vse skupaj nič... Včasih je to vse šlo . Zdaj ga pa ni več za sračkati. Če bo počakal ,bo ,drugače bo pa že eden kupil..Gre res za poceni a dober avtek ,s katerim sta se sinova vozla v šolo. Da bom na koncu več kake kazni plačeval kot je vse skupaj vredno pa mi tudi ni..

Sem pa poslal mail tudi na upravno enoto ,če je kakšna "uradna " opcija.. Da bi vsaj pogodba bila nekako potrjena potem pa že čakamo prepis. Kupec bi ga tudi rad takoj uporabljal ali pa in on in jaz vsaj veva da je vse ok.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
In kako registriras sedaj nov avto, ce ne mores tablic dobit?
Tu je hakeljc, ker niti obcina, niti tehnicni ne delajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
...
Ko boš ceno korigiral, boš tudi klice dobil.
Za 11 jurjev dobiš že ta zadnjega Passata konec 2014 z manj km, resda z osnovno opremo, a vseeno.
Ne pa gajbo iz 2008, ki bo ravno velik servis imela. Pa gume bi dodatno računal :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Vse je stvar dogovora. :)

Trg bo seveda povedal svoje. Je pa jasno cena nastavljena na veliko željo slovencev po nižanju cene.

Za znižano ceno pa avto že ima kupca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Trg ti je verjetno že povedal svoje, glede na to, da te še dilerčki ne kličejo ;).

Jaz sem zadnji avto prodal za 200 EUR manj, kot sem imel ceno nastavljeno, ker je bila cena poštena. Spustil sem pa kupcu, ki je prišel avto pogledat, ''za dobro voljo''. Vzel ga je pa točno ta edini kupec. Enako pri predzadnjem vozilu, tam sem ''za dobro voljo'' spustil 100 EUR. Oba sta bila prodana v tednu dni.

Ko so me klicali nategunčki, ki bi dilali za ceno po telefonu (sploh so mi všeč tisti, katerih prvo vprašanje je: kakšna je zadnja cena? :)), sem jim samo rekel, da piše v oglasu in če jim je to preveč, imajo dovolj drugih na avto.net-u, ki so cenejši. :)
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ne vem, težko je reči v sedanji situaciji, ko se ne da narediti niti prepisa.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Eni ste spraševali, če je možno oddati elektronsko vlogo za podaljšanje registracije - NI MOŽNO
Brez naslova2.png
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Potrebujem odgovor na mojo situacijo:

kupil sem "nov" avto in ga registriral zadnji ponedeljek, 16.3. in sicer ob 18.00 uri. Ja, bil sem zadnji v Kranju, ki mi je to uspelo. Potem ni bilo nobenega več za menoj. Zdaj, a sem imel srečo ali ne, verjetno sem jo imel.
Hkrati sem seveda odjavil iz prometa staro vozilo (prenos bonusa). Torej s 16.3.2020. Tehnični sicer velja do 21.11.2020, ampak kolikor vem, tehnični velja samo neko obdobje, potem ko avto odjaviš. Morda 1 mesec?
Kaj pa v tem primeru, se tudi ta čas zamakne, kot v primeru registracij? Ker trenutno avta ne morem prodat, ni šanse (saj ne, da ga bom tudi potem lahko ;) ).

Še malo za splošno branje, ni tema tega prispevka:
Imam pa tudi tu malce sreče: vozilo je vredno nekje 500€ (v povsem brezhibnem stanju bi bilo vredno mogoče 1500€), tako da kake velike vrednosti ne bom izgubil; je pa seveda rizik, da ne bi šel še enkrat čez tehničnega ... zaradi napake ga namreč nisem več vzdrževal, zato nisem 100%.
Pa preden pametujete, avtomobil nima nobene take napake, da bi bilo ogroženo človeško življenje. Napaka je na avtomatskem CVT menjajniku, malo cuka. Počasi bo šel v cvet, ampak zaenkrat je še povsem vozen. Vsaj do konca veljavnosti tehničnega. Potem pa za dele (Audi A4, 2004).
p.s. cena popravila bi bila cca. 2k€, tako da ... NO GO. Je samo za vozit do konca novembra, pol pa ... kosovna prodaja.
p.s.2 obe vrednosti zgoraj sta skoz prste, da ne bi kdo rekel: tole je max. 1€ vredno. Četudi tako, ampak to ni tema tega posta.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Vse je stvar dogovora. :)

Trg bo seveda povedal svoje. Je pa jasno cena nastavljena na veliko željo slovencev po nižanju cene.

Za znižano ceno pa avto že ima kupca.
ta kupec je zlati kupec
mogoče bom majčkeno črnogled, ampak že pred korono je bil trg preplavljen z rabljenimi vozili, po koroni pa predvidevam, da bodo cene še padle
znanec ima rentacar, sedaj je brez posla, avtov pa tudi ne more prodati
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Na rabljenih se bo poznalo to dokaj malo, saj "na sreco" je enaka situacija po celi EU, s tem pa ciljam na rang rabljnih vozil ki so stara npr 4 leta in cenovno do 15.000€ ( Octavie, Passati, Astre itd.... ) , medtem ko luksuzna vozila pa bodo verjetno imela večji padec.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Če misliš na zaslužke preprodajalcev-uvoznikov potem verjetno res, bi pa morale cene tudi rabljenih iti dol, ker ne bo več toliko povpraševanja.

Sicer je pa Ibizadriver napisal, da je oddal oglas še pred korono in in bilo niti enega klica, kar je lep znak, kaj to pomeni. Ker sicer je takoj par sto ogledov in tudi klicev, sploh preprodajalcev, ki ponujajo pol cene. Očitno so tudi ti ocenili, da je škoda časa tudi za to. 10.500 EUR za gajbo, ki je tik pred velikim servisom, je žal preveč, vsaj po moje mnenju. Pa tudi, če je bil vsak večer z dekco pokrit v garaži.

So Passati iz Italije in Francije lepo zbili ceno rabljenim na našem trgu.