Prodaja avta v času "korone"

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.105
860
113
No kako je? Ker po mojem opazovanju so se motoristi od moje mladosti konkretno spremenili. Sedaj se marsikateri (verjetno lolek, ki ne upa prehitevat, a ne?) vozi celo v koloni, včasih je pa to vse letelo mimo kot sneta sekira. Sedaj ali so se tisti že pobili ali pa je res kaj bolje.
Se pa še sem in tja, ampak zelo redko, najde kakšen bedak, ki misli, da je na dirki, samo take verjetno slej ko prej sreča matilda.

Kaj kako je? Ne razumes napisanega? Ne vem kako je blo, ko sem bil mlad, ker takrat sem bil sam motorist, valda je blo vse ok :) Te dni, ko drzava vec ali manj stoji so pa kolesarji tisti, ki letijo k sekire v dolino :) Ce verjames ali ne :)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Prepis na občini pa ni mogoč? zaprte ustanove katere opravljajo tehnične preglede in podaljšujejo registracije, nikjer pa ni navedeno, da je postopek onemogočen tudi na občini..

Program je "država" ugasnila, zato ker so si nekateri prepoved razlagali po svoje. Tako da dejanko ni možno se logirati notri.

Glede na to da bo to še trajalo, vlada pa samo razmislja o registraciji NOVIH vozil, kar pa večina kupcev ki se je do sedaj vozila z avtobusom zagotovo nebo kupila, predlagam da še kdo pošlje "povpraševanje" na MZI ( Ministrstvo za infrastrukturo) , moj predlog je spodaj in mislim da bi rešil veliko težav tistih ki so ostali brez avtobusa in nimajo vozila trenutno , ali pa se jim je avto pokvaril/ukraden/razbit.


  • Registracija rabljenega vozila do trenutno veljavnega tehničnega pregleda ki ga vozilo še ima
  • Registracija vozila za obdobje npr 3 mescev in potem obvezni tehnični pregled vozila pred podaljšanjem registracije

Mail

Info.Ukom@gov.si
mzi.koronavirus@gov.si
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ufff celo sranje, torej sem imel srečo ko smo avtomobil prodali tik pred tem stanjem.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
V prilogi dopis za MGRT glede registracije novih vozil. Pod to verjetno lahko štejemo tudi prenos lastništva, kadar tehnični pregled ni potreben.
 

Priponke

  • Dopis za MGRT - osebna motorna vozila-23.3.2020.pdf
    65,3 KB · Ogledi: 234

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
V prilogi dopis za MGRT glede registracije novih vozil. Pod to verjetno lahko štejemo tudi prenos lastništva, kadar tehnični pregled ni potreben.


Čista bedarija kar se tiče novih vozil, saj je prodaja novih vozil trenutno v obupnem stanju in nekega resnega biznisa pri večini znamk ni.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Večina mislim da je v teh časih zmožna stvari speljati online neglede na trenutni virus, sploh če sta dva iz zelo distancinarih krajev. Se pa vedno najde % ljudi ki se bojijo samega sebe in bi celo nov avto prišli pogledati z mehanikom :)

Kakorkoli, javni prevoz je ukinjen in mnogo ljudi ki niso v neki dobri finančni situaciji je ostalo brez prevoza, to so ljudje ki običajno kupijo avto do 5000 eur na kredit, tako da sama ureditev registracij novih vozil, ne bo koristila večini uporabnikov javnega prevoza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes in Ytbnd

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Čista bedarija kar se tiče novih vozil, saj je prodaja novih vozil trenutno v obupnem stanju in nekega resnega biznisa pri večini znamk ni.

Neumnost? Moj trgovec ima dostavno vozilo na zalogi in mi ne more prodati, jaz pa ga ne morem registrirati. Avto pa rabim zato, da delam in plačam davke? Neumnost torej.

Drug primer (hipotetično); fizična oseba ima naročeno vozilo, ki je prišel na zalogo. Ga ne more prevzeti niti registrirati. Seveda s tem ne plača DMV, DDV, davka od zavarovalniških poslov, ipd. Sej tega država ne rabi v teh časih, a ne?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Se strinjam. Bo pa vse to država dobila takoj, ko se sprosti zadeva, tako da ne vem, če bo ta argument pri državi vzdržal.
Razen prvi primer, ko delaš posel. Ampak verjetno si zaprt, ali ne?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Neumnost? Moj trgovec ima dostavno vozilo na zalogi in mi ne more prodati, jaz pa ga ne morem registrirati. Avto pa rabim zato, da delam in plačam davke? Neumnost torej.

Drug primer (hipotetično); fizična oseba ima naročeno vozilo, ki je prišel na zalogo. Ga ne more prevzeti niti registrirati. Seveda s tem ne plača DMV, DDV, davka od zavarovalniških poslov, ipd. Sej tega država ne rabi v teh časih, a ne?


Ja, so izjeme seveda, ampak moraš vedeti da so te konkretno v manjšini, namreč večina salonov z novimi vozili gleda v luft. Je sicer nekaj znamk ki seveda lavfajo, ampak vedno manj.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ne vem kolk kej šibajo. Sem dal oglas ravno pred začetkom epidemije, pa ni nihče klical. Ponavadi kliče vsaj par "kolk je zadnja cena" južnih bratov.

Re pa je da oglas itak ostane. In folk meče gor in ko bo pač bo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
NI nobene opcije... Da bi vsaj neka avtotrgovina lahko naredila nek račun da je jasno in uradno viden nov lastnik. Prepis pa ko bo možno.

Jaz imam kupca pa ne morem nič. Še are ne upam vzeti ,kaj pa vem kaj bo.. Da nisi na koncu za 100 evrov še lopov..

lp