Prodaja avta v času "korone"

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ni važen motor pač pa menjalnik, ki je gotovo zloglasni multitronic.

Motor je pa po moje 2,5tdi (1,9 ne vem če so bili avtomatiki).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včeraj so slovaki objavili, da bodo spet dovolili tehnične preglede in registracije - kaj mislite o čem je danes razpravljala naša vlada, oz. strokovna skupina?

Neuradno: po 16.4. spet TP in registracije. :cool:
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Saj je že čas, pri nas si avte sposojajo zato ker svojega nimajo, avtobusa pa tudi nimajo. To sposojanje je se slabs, saj se vse še bolj meša...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
norci.... meni bodo prvi obrok kredita za avto trgali, avta pa ne morem na cesto postavit :bonk:
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
KSZ:

baje bodo kmalu vzpostavili "eregistracije"-verjetno preko euprave :cheer:

tehničnih pregledov pa zaenkrat še ne bo možno opravljat, torej bodo registracije možne samo za nova vozila + rabljena do 4. leta starosti (do prvega TP).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jaz sem dobil info na MZI ( Ministrstvo za Infrastrukturo) da bo možna reg. vozil ki imajo še veljaven tehnični, vendar to je lahko velika težava, ker večina ki zdele nujno rabi avto, so ljudje ki kupijo avto za nekih 5 jurjev, mogoce 10. Tudi vprašanje kako je s spremembo lastništva, saj verjetno ljudje nimajo doma nase odjavljenih vozil....



MZI bi moral uvesti

  • Uredi registracija rabljenih in novih vozil na daljavo za čas trajanja tehničnega pregleda, tudi če je vozilo letnik 2010 in ima npr veljaven tehnični pregled do 1.9.2020
  • Uredi se zamik tehničnega pregleda, pod pogojem da se ga opravi v roku 3 mesecev ( oziroma lahko tudi drugi rok, odvisno od situacije), namreč vozila ki so v prodaji v avtohišah, imajo dostikrat pretečen rok tehničnega pregleda, medtem ko so se normalno uporabljala pri starem lastniku. Avtohiša običajno naredi tehnični pregled na datum predaje vozila novemu kupcu.
  • Sama registracija vozila brez možne spremembe lastništva ne bo imela nobene koristi, saj mora biti omogočena tudi sprememba lastništva vozila, npr iz Avtohiše na kupca in obratno.