Problemček z Linksysom WRT54GL

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Ker mi je stari Netgear odpovedal poslušnost, sem danes nabavil to čudo. Normalno ga nastavim, nanj priklopim stacionarca, dela BP. Ko pa hočem na internet z laptopom, pa nič. Na 192.168.1.1 iz laptopa lahko dostopam, na internet pa ne. Kje bi lahko bil problem?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.206
679
113
jst sm tud kupu ta jajca od Netgear in men tud ful čudn dela. In po krajšem pregledu sem ugotovil, da ta "jajca" ne pustijo avtomatičnega dodeljevanja dns naslovov. Predlagam ti, da za začetek na svoji mrežni kartici vpišeš oba dns-ja oz. na routerju vpišeš dns-ja ročno. Sicer se nism poglabljal zakaj ne dela, ampak če zadevo narediš ročno deluje

Aja

dns od siola sta 193.189.160.13 in 193.189.160.23.

upam, da imaš isti problem.

lp
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Če dobr prebereš, ima Linksysa ...
Prehod in dns-je na laptopu nastavi na 192.168.1.1 ....
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.206
679
113
no ja sej sm mislu Linksys.

pa če boš prehod na laptopu nastavil na zgornjo 1.1. ti vseeno ne bo delovalo, ker Linksys NOČE od internet providerja pridobit DNSjev in jih moraš vpisat ROČNO. Pol pa lahko na laptop nastaviš 1.1.

lp
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Evo...uredil težavico.
bonk.gif


Med tem časom, ko sem bil brez Netgeara sem imel internet preko žice. In za to sem imel v računalniku vpisan prehod, IP in DNS-je. In to tako za wireless kot za žico. Ko pa sem nastavil Linksysa, pa teh nastavitev nisem nastavil na auto. Takoj ko sem jih, je zadeva pričela delovati. In jaz sem prej izgubil eno uro časa...

Drugače pa jaz še nisem naletel na router, ki bi sam pridobil IP, DNS-je in prehod. Pri vseh do sedaj sem to moral vnašati ročno. A torej obstajajo kakšni, pri katerih to ni potrebno?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.279
123
63
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Evo...uredil težavico.
bonk.gif


Med tem časom, ko sem bil brez Netgeara sem imel internet preko žice. In za to sem imel v računalniku vpisan prehod, IP in DNS-je. In to tako za wireless kot za žico. Ko pa sem nastavil Linksysa, pa teh nastavitev nisem nastavil na auto. Takoj ko sem jih, je zadeva pričela delovati. In jaz sem prej izgubil eno uro časa...

Drugače pa jaz še nisem naletel na router, ki bi sam pridobil IP, DNS-je in prehod. Pri vseh do sedaj sem to moral vnašati ročno. A torej obstajajo kakšni, pri katerih to ni potrebno?

Kaj misliš s tem zadnjim? Ker večinoma routerji na WAN strani samodejno dobijo naslov (PPoE), recimo pri T-2 pa ga moraš vpisati ročno, pri Telemachu pa kolikor vem ne ampak ti zaklenejo inet na MAC naslov mrežne kartice in je najbolje vse skupaj postaviti na PC-ju in nato isti MAC naslov uporabiti v routerju.

Na notranji strani je pa DHCP tako ali tako privzeta nastavitev...

Jernej
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Ko pa sem nastavil Linksysa, pa teh nastavitev nisem nastavil na auto. Takoj ko sem jih, je zadeva pričela delovati.
Viš, bog kaznuje folk, ki ne uporablja avtomatskih nastavitev
wink-1.gif


Citat:

Drugače pa jaz še nisem naletel na router, ki bi sam pridobil IP, DNS-je in prehod. Pri vseh do sedaj sem to moral vnašati ročno. A torej obstajajo kakšni, pri katerih to ni potrebno?
Vsi tak delajo. Ne vem , kake hecne izkušnje imaš ti.
(odvisno je seveda od ponudnika interneta, ampak pri nas so vsi "avtomatski"; razen onih "polavtomatskih" z PPPoE bedarijo)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Kaj misliš s tem zadnjim? Ker večinoma routerji na WAN strani samodejno dobijo naslov (PPoE), recimo pri T-2 pa ga moraš vpisati ročno,
Heh? A nima T-2 DHCP ?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Jaz imam T2 in moram DNS-e, IP in prehod ročno notri vnašat. Torej pri ostalih ISP-jih routerji te nastavitve samodejno zaznajo?
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Tudi če ima statični IP
smirk-1.gif

Pri PPPoE ni nič drugače med statičnim in dinamičnim IPjem, le da ti ISP pri prijavi vedno dodeli enak IP naslov.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Vsi tak delajo. Ne vem , kake hecne izkušnje imaš ti.
(odvisno je seveda od ponudnika interneta, ampak pri nas so vsi "avtomatski"; razen onih "polavtomatskih" z PPPoE bedarijo)

Heh, naš kabelski operater tudi še ni prišel tako daleč, da bi imel avtomatsko dodeljevanje ip-jev... Vse moraš nastavit sam, sicer ne dela
bonk.gif
Recimo v ljubljani sem pa tudi preko kabla povezan, pa nastavi avtomatsko. Pri obeh imam statični ip. Pa tudi doma nimam zaklenjene mac adrese, v ljubljani pa... Tako da, zgleda kakor dobiš operaterja, routerji pa verjetno res vsi znajo to ja...

lp
Peter
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.206
679
113
u glaven hočm jst povedat, da se pri dotičnem Linksysom WRT54GL to ne zgodi avtomatično. Pa je povezava tut pppoe na siol, pa vseeno ne deluje. u glavnem mal čudn, ampak raziskvat pa se mi ni dal.

lp
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.279
123
63
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
u glaven hočm jst povedat, da se pri dotičnem Linksysom WRT54GL to ne zgodi avtomatično. Pa je povezava tut pppoe na siol, pa vseeno ne deluje. u glavnem mal čudn, ampak raziskvat pa se mi ni dal.

lp

? Kar sem postavil routerjev do sedaj (od tega precej wrt54gl na dd-wrt), so šli na Siol ADSL vsi povsem samostojno, ne glede na statični ali dinamični IP. Vse, kar sem nastavil je PPoE, username, password in kljukico "Always on"...

Za T-2 in ostale pa tako kot pravijo posamezniki. Nekateri ti sami dajo IP številko, pri nekaterih pa moraš vpisati ročno.

Jernej
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
ok mal drugačen problem....odkar je moja mlajša sestra odkrila čar torrentov in mule mam zaštofan net...ker je pač v času odraščanja in ji lepa beseda ne zaleže, drastični ukrepi pa bi lahko pustili marsikatero travmo, sem se odločil da ji omejim dostop do neta v določenih urah (1-2 uri na dan, navadno je ona takrat v šoli, tko da ji nebi škodil pri srfanju)...ruter je linksys 54g in v nastavitvah dopušča možnost omejitve dostopa uporabnikom (ip številka + mac, ura, dnevi)..prebral sem navodila in nastavil to reč...ampak reč ne deluje..ubistvu karkoli pretaknem ni nobenega haska...ma mogoč kdo več izkušenj s tem..
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Najprej je vprašanje katero verzijo ruterja imaš. Če je v4 ali starejša, potem si na konju. Rabil pa boš katerega od alternativnih firmware-ov. Jaz sem probal dd-wrt, ga preklel in se prestavil na tomato. Slednji precej dobro shandla množico torrentov in QoS nasploh.

Če pa imaš v5 ali novejšo - potem pa good luck
uf-1.gif
Prva stvar je, da ima ruter pol manj pomnilnika (ki ga zaradi množice mulasto-hudourniških povezav nikoli ni dovolj) in je daleč od legendarnega predhodnika. Sicer tudi zanj obstajajo alternativni firmware-i (npr. podpira ga dd-wrt), ki so sigurno boljši od Linksysovega, ampak z njimi nimam izkušenj.

Tomato
dd-wrt

Lahko pa inštaliraš kaj tretjega, obstaja jih precej.

B.