problem klime?

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
hm potem mi iz elektra pošiljajo napačne račune če cop ne pomeni ničesar.pismo jaz sem pa mislil da je COP pri gretju važen.pa drugi proizvajalci klim so tudi to mislili.najbolje da vsi takoj prenehajo izdelovati klime z visokim izkoristkom in pokličejo tvojega Tomaža
hysterical-1.gif


AJA še to govorimo o standardnih dimenzijah tako zunanjih kot notranjih enot
smirk-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
COP faktor ti ne pove čisto nič, če nimaš celotne slike... Se ga da kamot nafopat na 6 in več, ampak za kakšno ceno že? Da je notranja enota velika kot televizor, zunan ja pa kot omara?

Za kakšno resno obrazložitev parametrov klim v realnosti pa lahko pokličeš na bratrančevo firmo Notos, te bo Tomaž z veseljem podučil...
evil.gif

Poglej v istih razmerah boš vedno imel nižji račun za elektriko če bo COP večji. Se pa strinjam da je primarno potrebno poskrbet za izolacijo stavbe, kvalitetna okna... Ampak še vseeno ima klima v istih razmerah z višjim COP-om višji izkoristek kot klima z nižjim. To je logično.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
aja še to pri tvojem bratrancu generala z 4.2 kw ni za tako ceno v ceniku.so cene kar konkretno višje.oziroma če mi dobiš fujitsu klimo z 4.2Kw za tak denar jo kupim prec.kolikor gledam stran za ta denar dobim samo notranjo enoto
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
pisal si tako da je vseeno ali se kupi eno stvar za 150 EUR ali za 1200 EUR.

Da kitajska kliam ne bi delala ni nobene težave..konec koncev sama klima po delovanju ni nič zapletenega in kot take ni podvržena pretiranim okvaram (tudi hladilnik ne crkujejo po tekočem traku, pa imajo praktično identičen sistem).

In pri nabavi neke stvari, kot je klima (ki bo bdela nad tabo kar nekaj let) se splača vzeti dobro stvar...tako z vidika uporabnosti kakor tudi energetske potratnosti.

Jaz imam doma Mitsubishija vstopni inverter ...in jo uporabljam zgolj za hlajenje, samo če bi še enkrat kupoval klimo bi vzel najboljšo...enostavno šrot je šrot...delal bo pa vsaka, logično.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
zadeva je zelo podobna recimo kakšno baterijski bormašini.... dobiš plastikfantastik za 10€, identična makita pa več 100€! Vsak pa presodi za kaj jo bo potreboval!

kreganje "toshiba je najboljša" in "meni dela že 3 leta" in podobno nima smisla, ker nikoli ne prideš do konca. Podobno kot bencin vs. diesel!
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ja to je odvisno od posameznika za kaj se bo odločil. Je pa dejstvo, da kvaliteta povsod stane. Jaz vedno gledam, da izberem čimboljši price/performance na dolgi rok.