problem dostopa v fb

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Nekdo z Tajske mi je prevzel fb račun, tako da je zamenjal geslo, odstranil moj mejl. Vstop mi je sedaj onemogočen z mejlom, s telefonsko številko pa sicer gre do vpisa gesla, katerega pa ne vem ker je spremenjeno. Problem spremembe gesla, oziroma rešitve je v tem ker fb ponuja rešitev da mi pošlje po mejlu, kateri pa ni moj. Rešitev po tel. številki ne ponudi. Ker sem odprl nov fb račun na iste podatke in mejl ki sem ga prej imel bi starega hotel zbrisat. Nikakor mi ne uspe vspostavit neko komunikacijo z fb, da bi to uredil. Zanimivo, moje geslo je bilo spremenjeno ponoči, o tem sem videl prepozno na mejlu. Fb sem označil za ogroženega, tako da ga verjetno lopov sedaj ne more uporabljat, kaj in kako bi rešil ta problem ?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Torej ti je vdrl v gmail? Označitev za ogroženega ne pomeni nezmožnost uporabe.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
991
113
Celje
Obišči stran
Nekdo z Tajske mi je prevzel fb račun, tako da je zamenjal geslo, odstranil moj mejl. Vstop mi je sedaj onemogočen z mejlom, s telefonsko številko pa sicer gre do vpisa gesla, katerega pa ne vem ker je spremenjeno. Problem spremembe gesla, oziroma rešitve je v tem ker fb ponuja rešitev da mi pošlje po mejlu, kateri pa ni moj. Rešitev po tel. številki ne ponudi. Ker sem odprl nov fb račun na iste podatke in mejl ki sem ga prej imel bi starega hotel zbrisat. Nikakor mi ne uspe vspostavit neko komunikacijo z fb, da bi to uredil. Zanimivo, moje geslo je bilo spremenjeno ponoči, o tem sem videl prepozno na mejlu. Fb sem označil za ogroženega, tako da ga verjetno lopov sedaj ne more uporabljat, kaj in kako bi rešil ta problem ?
huh, bila ena "podobna" debata: https://www.alter.si/tema/zaklenjen-racun-na-fb.2676655/

Si s svojim osebnim računom na kakšni FB strani administrator? in imel še kakšno plačilno kartico vpisano not?
Se je kolegu to zgodilo. In ker je precej oglaševal preko FB, je bil tudi limit s strani FBja postavljen precej visoko. Po mesecu pisanja, poskušanja, dokazovanja je celo prišel nazaj do svojega profila. In potem šok, ko je videl, da so mu mojstri za oglaševanje sprašili več kot 10k€. No sedaj čaka ali bo FB priznal to kot "reklamacijo".
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Meni je mesec ali dva nazaj dvakrat v vecernih urah pojavili sms in mejl zahtevki po novem geslu, ceorav ju jaz nisem zahteval. Je tudi meni nekdo poskušal vdreti.

Avtor
Imaš mogoce geslo za gmail enako kot za fb
 

Priponke

  • Screenshot_2023-08-30-06-27-06-253_com.facebook.katana-edit.jpg
    Screenshot_2023-08-30-06-27-06-253_com.facebook.katana-edit.jpg
    298,1 KB · Ogledi: 61

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Vklop 2 stopenjske avtentifikacije ve pomagati, ko je vse OK z računom, ker prevaranti nikoli ne počivajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Nekdo z Tajske mi je prevzel fb račun, tako da je zamenjal geslo, odstranil moj mejl. Vstop mi je sedaj onemogočen z mejlom, s telefonsko številko pa sicer gre do vpisa gesla, katerega pa ne vem ker je spremenjeno. Problem spremembe gesla, oziroma rešitve je v tem ker fb ponuja rešitev da mi pošlje po mejlu, kateri pa ni moj. Rešitev po tel. številki ne ponudi. Ker sem odprl nov fb račun na iste podatke in mejl ki sem ga prej imel bi starega hotel zbrisat. Nikakor mi ne uspe vspostavit neko komunikacijo z fb, da bi to uredil. Zanimivo, moje geslo je bilo spremenjeno ponoči, o tem sem videl prepozno na mejlu. Fb sem označil za ogroženega, tako da ga verjetno lopov sedaj ne more uporabljat, kaj in kako bi rešil ta problem ?
Moja podobna tema....


Torej FB mi je nazaj dal ne vem, če 700 ali 800 usd, ostalo ne... V moje kampanje je dal njegov oglas, adijo pamet.

Sem pa kar tam v facebook help pisal in sem rešil v nekaj dnevih, čudno, da ne dobiš odgovora. Sem pa seveda disablal ad account, vseh mojih 18 fanpageov je zdaj mrtvih itd... za navadni FB pač ni štale, le sledilce izgubiš.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz...
Meni je prijatelj pred pol ure javil, da je od mene dobil prošnjo za prijateljstvo. Profil je bil brez mojih profilnih slik, malo kasneje pa se je že pokazala identična profilka kot na original profilu. Takoj sem objavil, da naj folk ne potrjuje tega profila, prijatelja pa prosil, da profil prijavi. Čez nekaj minut sem dobil obvestilo, da preiskava poteka, že čez 5 minut je bil novi profil blokiran!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in erikson

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Lahko je odskočna deska za kakšne druge prevare, krajo oglaševalskih računov in podobno. Tvoji prijatelji naprimer dobijo sporočilo, da si v tujini in da so ti ukradli denar in telefon (zato naj te ne kličejo) ter prošnjo, če jim lahko nakažeš denar, da se boš lahko vrnil domov.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
ja, kaj pridobijo s temi shakanimi racuni?
Npr. ko so meni vdrli, so mi spremenili moje nastavljene oglase v svoje in povišali dnevni limit na par 10k in če ne bi začel ponoči dobivat smsov in mailov o transakcijah iz banke in FBja... So takoj prišli skoraj do 1000...
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Imel sem povezan FB s paypalom, tega pa direkt na trr. Torej prišli v FB račun, spremenili oglase in nabili limit. PC prižgan čez noč in ko ni neke aktivnosti, pomeni, da verjetno nikogar ni za pcjem.
Facebook mi je po pritožbi in pregledu vrnil denar (nism mogel verjet), le nekih 200 usd je šlo v maloro..
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hja... kartico se pa res ne povezuje z takimi socialnimi omrezji. ugodna sola.

in takole vdrejo v 100 racunov in dobijo nekaj kartic...
 
  • Všeč mi je
Reactions: cvetka2

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
hja... kartico se pa res ne povezuje z takimi socialnimi omrezji. ugodna sola.

in takole vdrejo v 100 racunov in dobijo nekaj kartic...

Mislim da še vedno ne razumeš. Če imaš FB za podjetje in bi rad preko njega oglaševal, moraš povezati kartico. Jaz bi edino povezal eno debetno virtualno, ki nima veliko dobroimetja in ga raje sproti dodajal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi, B81 in msenjur

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Zdaj se je spremenilo in FB hoče denar direktno od oglaševalcev in iz njihovih kartic. Prej se je dalo plačevati preko HTTPOOL in računov (30 dni rok plačila).