Privat zemlja in podivjani kolesarji.

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
in kaj ima gorsko kolesarjenje veze z kolesarjenjem po Slovenski??

a nisi sel na dopust?? pisal je tko... ocitno pri tebi hitreje mine.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
in kaj ima gorsko kolesarjenje veze z kolesarjenjem po Slovenski??

a nisi sel na dopust?? pisal je tko... ocitno pri tebi hitreje mine.

Ima veliko (si slep?)!

Gre za način obnašanja današnje prepotentne mladine, tako v naravi, kot v mestih. Ni razlike. Vse je kao njihovo...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Zanimiv slovenski pogled na turizem. V Dolomitih in v švicarskih Alpah pa te izzivajo, do kje si upaš s kolesom. Vse planinske poti pa so tako ali tako samoumevne, da so temu namenjene, če kolesar zmore. Res pa je, da denimo Wengen tudi poleti dobro živi od turistov, pri nas pa se celo leto lahko živi edino od službe v javnem sektorju. Izgubili smo kompas, kaj je komu namen.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Ima veliko (si slep?)!

Gre za način obnašanja današnje prepotentne mladine, tako v naravi, kot v mestih. Ni razlike. Vse je kao njihovo...

no ja, men ni isto rekreativno kolesarjenje in prevoz na siht. in kolikor jest srecujem gorske kolesarje, nisem imel prepotetnih izkusenj... v lj pa res marsikaj vidis... ne morem se strinjat da je to enaka zadeva.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
no ja, men ni isto rekreativno kolesarjenje in prevoz na siht. in kolikor jest srecujem gorske kolesarje, nisem imel prepotetnih izkusenj... v lj pa res marsikaj vidis... ne morem se strinjat da je to enaka zadeva.


Za gorsko kolesarjenje ste res kredibilni drugi. Jaz še na Rožnik več ne hodim.
Torej sem pri svoji oceni o situaciji v hribih izhajal iz tega, kar ste napisali drugi.

Za mesto, za Ljubljano, pa lahko povem absolutno resnico, ker sem dnevno na kolesu vsaj uro...

In po (psiho) logiki je popolnoma jasno, da kdor že v mestu, kot kolesar, krši vsa pravila, jih bo NEDVOMNO tudi v gozdu, če bo šel tja s kolesom.

Sicer pa smo že v sedemdesetih začeli govoriti, da so pravila zato, da se jih krši.
Le da v 70-ih še ni bilo gorskih koles in je le redka budala šel vozit po koreninah in gozdnih potkah...

Danes pa mnogi NENEHNO iščejo andrealin.
Zakaj je tako? Ker niso zadovoljni s svojim življenjem, torej s sabo.
In ker NE uspejo pogledati vase...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
sej mogoče jim je v gozdu ravno to fino - ker ni pravil - razen enega, da se držiš utrjenih poti...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
....V Dolomitih in v švicarskih Alpah pa te izzivajo, do kje si upaš s kolesom. Vse planinske poti pa so tako ali tako samoumevne, da so temu namenjene, če kolesar zmore. ....
OK
Imaš mesto kam iti. Pri nas ga pač ni oz. je omejeno.
Po skalah/kamnih nimaš kaj uničevat. Govora je o gozdu!
Ne ni res, da tam lahko voziš kjer hočeš. Steze zo za to, da se jih uporablja kot steze - za peščece.
Ne ni res, da so planinske poti - samoumevno - za kolesarje. Saj so ja poti in ne kolesarske steze. Povprašaj planince, če so za to, da se tam vozijo kolesarji. Pa tiste, ki jih vzdržujejo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: johannes

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
OK
Imaš mesto kam iti. Pri nas ga pač ni oz. je omejeno.
Po skalah/kamnih nimaš kaj uničevat. Govora je o gozdu!
Ne ni res, da tam lahko voziš kjer hočeš. Steze zo za to, da se jih uporablja kot steze - za peščece.
Ne ni res, da so planinske poti - samoumevno - za kolesarje. Saj so ja poti in ne kolesarske steze. Povprašaj planince, če so za to, da se tam vozijo kolesarji. Pa tiste, ki jih vzdržujejo :)

pa sej to smo ze predebatiral... tocno ni nihce znal opredelit kje tocno se lahko vozis in kje ne.

drzava bo mogla kmalu nekaj narest na tem podrocju...

pa tud turisticni delavci...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
OK
Imaš mesto kam iti. Pri nas ga pač ni oz. je omejeno.
Po skalah/kamnih nimaš kaj uničevat. Govora je o gozdu!
Ne ni res, da tam lahko voziš kjer hočeš. Steze zo za to, da se jih uporablja kot steze - za peščece.
Ne ni res, da so planinske poti - samoumevno - za kolesarje. Saj so ja poti in ne kolesarske steze. Povprašaj planince, če so za to, da se tam vozijo kolesarji. Pa tiste, ki jih vzdržujejo :)
Očitno si nek google teoretik, jaz sem pa tam bil in vem, kje se lahko voziš. Med potjo na štiritisočaka se pač pripelje mimo po isti poti kolesar. In se izide. Saj tu ne gre za kolone ljudi, ki hodijo po zahtevnih gorskih poteh in tudi ne za kupe kolesarjev. Na dan tudi dobri zdržijo par voženj s 3000 metrov nadmorske višine, kamor so prišli z žičniškimi napravami, do spodnjih postaj. Kolesarjenje se tam oglašuje, poti so na zemljevidih in nekatere so iste kot planinske poti. Tam tudi povečini nimajo navade malati nekih markacij na vsak drug kamen. Če ne znaš brati tabel vsakih nekaj 100 višinskih metrov in karte, znaš biti v težavah. Zato je ljudi, ki bi šli peš na vrhove verjetno precej manj kot pri nas, če upoštevamo, kako velika količina ljudi tam dopustuje. Večina da pač 50 € in se pripelje z gondolo na višino in malo sprehodi okrog in z gondolo nazaj dol.
Zakaj točno bi si planinci lastili planine? A so jih kupili od boga?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
kupili jih niso, jih pa urejajo.

pa sej pomoje je bl slovenski problem, ki ima povezavo s Slovenceljstvom. buhnedej, da bi nekdo uzival na mojih povrsinah. sploh ce imava razlicne poglede na rekreacijo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Verjetno bi jih tudi kolesarji želeli urejati ...
Sicer pa se strinjam s tabo. Slovenska posebnost je, da ga drug moti. Zunaj razmišljajo o priložnostih, ki jih nek interes prinaša, pri nas pa o vdoru nekoga v našo cono miru. Saj je bila enaka "vojna" že med ribiči in kanuisti, čaka verjetno še med ribiči in suparji, alpinisti in planinci niso največji prijatelji, tovornjaki na avtocestah so problem ... Vse je problem. Načeloma pa se samo žene ne deli, vse ostalo pa se lahko. In še vesel si zato, ker se da s tem delati posel, več posla.
Slovencem pa je to tako težko razumljivo, da v parlament celo izvolijo stranko, ki vidi v ideji posameznika grožnjo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Planinci si NE leastijo planin, niti poti, ki jih urejajo sami, z svjim denarjem/članarino/prispevki!
V vsej zgodovini se ni javilnoben kolesar, da bi pomagal urejati planinsko pot. In še enkrat, niso za kolesarje.
Citat: Slovenska posebnost je, da ga drug moti.
Ej lej model, pešci pizdimo zaradi vaše vožnje po peš poti. Na kolesarsko ne gremo. Kdor zaide je nadrt od vas, kolesarjev.1:1. Pa ga prav tako nočete tam videti.
Kolesar vozi po peš poti, ne hodi pešec po kolesrski. V hribih, v Ljubljani, itd..
Citat: buhnedej, da bi nekdo uzival na mojih povrsinah.
OK, Lahko naredim bližnjico po vrtičku tvoje drage ali krog po njivi 1 teden pred žetvijo/pobiranjem?
Planinska pot je narejena, vzdrževana, prilagojena, za pešce. NAM pešcem, da ne bo pomoto.
Kdo je videl pešca po kros progi kjerkoli v sloveniji - Pohorje? In ni narejena, vzdrževana samo z denarjem kolesarjev!
Citat: Zakaj točno bi si planinci lastili planine? A so jih kupili od boga?
Zakaj točno pa bi si kolesarji uporabljali planiske poti. Saj že ime pove: PLANINSKA POT. Daaaaa!
Z vlačenjem parlamenta in strank pa si pokazal praznino. Pri tebi se jo da celo videti:)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Kje si videl, da se kolesarji vozijo po vrtičkih? Kje si videl, da se kolesarji vozijo po njivah?
Planinska pot..... a je kaj drugače kot pot v parku, pot okoli jezera, mesta... Pred dnevi sva šla s tamalim za dobro uro po gozdu. Vozila sva se po vlakah, nisva nove poti delala. Srečala dve babici, lepo pozdravila, sva dobila nasmeh in pozdrav in vsak svojo pot.
Pa tudi če pubje naredijo nekje trail al pa dh progo, koliko s kolesi uničijo gozda? A recimo isto dolžino proge al pa vlake je kolesar več škoxe naredil? Več hrupa?
Sprehajalci ste najhujši primerki zlobe. Hodite kjer čte in svoja pravila vsiljujete. Peš greš lažje čez vrtiček moje drage kot s MTB.
Slovenska folklora, sam da je tebi uredu, za druge me ne briga.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
vdih... izdih.....
Eno so kolesarji, ki se pač vozijo ali si želijo vozit po gozdnih poteh. Možno celo da nosijo običajno kolesarsko čelado, pajkice in mogoče kolesarske patike.
Za njih mi res ni jasno zakaj bi jih morali preganjat.

Drugo so pacienti s full kolesarskimi čeladami, ščitniki za kolena, komolce in jajca, ki se gonijo čez drn in strn.

Tretja kategorija (nadljudje) so še uni modeŁi ki se vozijo po cesti vzporedno s kolesarsko. V resnici so motorični debili ker rabijo gladko podlago, sicer se ne morejo peljat. Čeprav se po isti kolesarski lahko pelje vsaka bakica 70+

Rabim še kaj napisat?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Ej lej model, pešci pizdimo zaradi vaše vožnje po peš poti. Na kolesarsko ne gremo. Kdor zaide je nadrt od vas, kolesarjev.1:1. Pa ga prav tako nočete tam videti.
sem videl precej butastih pešcev po kolesarski poti. se pa strinjam z ostalim.
planinske poti urejajo planinci. a bodo kolesarji kaj prispevali?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
sem videl precej butastih pešcev po kolesarski poti. se pa strinjam z ostalim.
planinske poti urejajo planinci. a bodo kolesarji kaj prispevali?

Planinske poti urejajo odseki planinskih društev. Daleč od tega, da bi kar vsi planinci urejali ali sploh prispevali za urejanje poti. Večina planincev ni članov planinskih društev.
Mimogrede, PZS ima tudi turnokolesarsko sekcijo, kar pomeni, da določen del kolesarstva paše pod planinarjenje. Še več, novi predsednik PZS je navdušen turnogorski kolesar.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kje si videl, da se kolesarji vozijo po vrtičkih? Kje si videl, da se kolesarji vozijo po njivah?
Planinska pot..... a je kaj drugače kot pot v parku, pot okoli jezera, mesta... Pred dnevi sva šla s tamalim za dobro uro po gozdu. Vozila sva se po vlakah, nisva nove poti delala. Srečala dve babici, lepo pozdravila, sva dobila nasmeh in pozdrav in vsak svojo pot.
Pa tudi če pubje naredijo nekje trail al pa dh progo, koliko s kolesi uničijo gozda? A recimo isto dolžino proge al pa vlake je kolesar več škoxe naredil? Več hrupa?
Sprehajalci ste najhujši primerki zlobe. Hodite kjer čte in svoja pravila vsiljujete. Peš greš lažje čez vrtiček moje drage kot s MTB.
Slovenska folklora, sam da je tebi uredu, za druge me ne briga.
Ja saj to ti pravim. NE GREŠ s kolesom/peš po vrtičku, ampak greš s kolesom po POTI/PLANINSKI poti. Pika :)
DA planinska pot je drugačna, kot pot v parku. Pika :)
Mi sprehajalci NE hodimo po kolesarskih poteh, tako kot VI vozite po poteh. Prepovedano je hoditi po kolesarskih poteh. In obratno - pod določenimi pogoji.Pika :)
Zato so KOLESARSKE poti in PEŠ poti, da je obema 'Slovenska folklora, sam da je tebi -kolesar - uredu, za druge me ne briga'. Pika :)
Kolesarji, težki ste in preveč si dovolite.
Še enkrat, kdaj lahko pešec hodi po kolesarski stezi/MTB stezi?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Napaka majstr, pohodniki hodijo kjer češ. Nevem kje živiš, jaz na selu in verjem, da je 99,9 pohodnikov, ki hodijo kjer se zamisliš. Še kak sadež iz vrta si privoščijo. Kolesarji tega ne delajo, tudi tisti ne ki imajo full čelade. Ti majstri so v gozdovih. In, če hočeš videt sobivanje dh/trail pot in pohodnike, pridi k nam. Poleg tega sem videl pešče na kolesarski in obratno. Kakorkoli obrneš jezo, še vedno so največji drekači pohodniki. Preprosto se nočejo prilagodit.