[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Za začetnike.


Ker sem se sam kar dosti namatral, da sem se uspel registrirati sem se odločil, da napišem kratek priročnik, saj tema ( E-Bay), kjer je tudi o tem govora obvega preveč strani in je namenjena predvsem e-Bayu.

Torej:

Na spletni strani:
https://www.paypal.com/

se lahko registrirate.

Ko se odpre stran:

pml-paypal.jpg


kjer kliknite na prijavo.

3hq-paypal.jpg


izberete državo in pa komunikacijski jezik.

Kliknete Naprej

Nato se odpre forma, kjer vpišete vse svoje podatke.



V delu kjer prijaviš svojo plačilno kartico to storiš (veljajo - MASTERCARD, VISA, AMEX ...

Ko končaš in pošlješ obrazec v potrditev ne mine veliko časa in že dobiš potrditveni mail, kjer napišejo, da ti bodo odtegnili 1.5 € (začasno) za verifikacijo tvojega pay pal računa.

POMEMBNO
ne plačujte prej kot ste pa dobili 4 mestno Pay Pal kodo, katero dobite/vidite - on-line na svojem izpisku poleg zneska 1,5 EVRA; ali pa na papirni varianti katero dobite 1 x mesečno na dom.

Tedaj speljite registracijo do konca.

Vnesete številko kartice
datum veljavnosti
varnostno kodo
in potrdite

preselite se v nov obrazec, kjer vpišete še 4 mestno verifikacijsko kodo in zaključite postopek.


Od tega trenutka dalje, je samo še nebo limit.
cheer.gif


Do tedaj ste pa omejeni z zneskom:



3 x nepravilno odtipkana verifikacijska koda ali neuspelo plačilo zablokira vaš račun in se ne da več ničesar plačati dokler ga (na pisni zahtevek) ne odblokirajo.


Pa še malo pojmov:

PayPal je plačilni procesor, ki je najbolj razširjen in najbolj uporabljen za internetno plačevane v vseh razvitih zahodnih državah! Uporablja se kot plačilni procesor na Ebay-u, Amazon in drugih trgovinah! Uporabljajo ga tako posamezniki, kot podjetja. Z njim je omogočeno plačevanje 24h na dan!

PayPal nudi garancijo za Vaš denar. Tako je možno še 30 dni po transakciji le to preklicati ( npr. če kupljenega izdelka niste prejeli na dom).


Pa poglejmo še en nakup preko E-Baya

Ko ali zmagamo na aukciji ali pa kupimo po sistemu Buy now dobimo od prodajalca obvestilo/predračun za plačilo naročenega.



V "my account" pod sending money > e-bay je že tudi vpisan nakup



ki ga enostavno s klikom na PAY tudi plačamo.

Od tam je pa preseli med plačane.

In to je to.

Torej pazite, da ne zablokirate računa, meni ga je uspelo in rezultat je viden na spodnji sliki.

 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Prejel sem tudi post z vprašanjem kam sem poslal "zahtevo" za odblokiranje računa.
Ne vem, zakaj ni bilo postavljeno vprašanje kar tukaj, saj zato je ta post.


Citat:
POZDRAVLJENI!NAJPREJ EN LEP POZDRAV PREBRALA SEM VAS PRIROCNIK ZA PAY PAL IN BI VAS LEPO PROSILA CE BI MI POVEDALI KAM NAJ POSLJEM ZAHTEVEK OZIROMA KAJ NAJ NAREDIM KER SEM VTIPKALA TRIKRAT NAROBE IN MI PISE DA JE KIARTICA ZABLOKIRANA.VNAPREJ HVALA IN LEP POZDRAV.SASA


276372-g.jpg


Na sliki je z modrim napisano: You may also contact us using this form

In na ta obrazec je potrebno klikniti in napisati sporočilo ter mail in dokaj hitro sem dobil odgovor.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Citat:
PayPal nudi garancijo za Vaš denar.

Opozoril bi na to, da Paypal nudi garancijo le v primerih, ko je prodajalec vpisan v t.i. "Buyer protection programe". Pri vsakem prodajalcu piše do kolikšne vsote je pri njemu zavarovan nakup. Z nabiranjem pozitivnih feedbackov in uspešnih transakcij, se mu ta znesek zavarovanja veča.
Pri prodajalcih začetnikih pa povrnitve stroškov s strani Paypaly načeloma ni, zato dvakrat preverite od koga kupujete.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
<<<<Tedaj speljite registracijo do konca.

Vnesete številko kartice
datum veljavnosti
varnostno kodo
in potrdite

preselite se v nov obrazec, kjer vpišete še 4 mestno verifikacijsko kodo in zaključite postopek.<<<<

Tukaj mi nekaj ni jasno. Lahko številko kartice vpišem vnaprej in vtipkam 4-mestno kodo takrat, ko jo dobim ali se vse našteto naredi naenkrat.

Pa zanima me še kam mi pošljejo kodo?
Hvala.
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Naenkrat, v postopku.

Kodo dobiš na svojo Eurocard ali drugačno banko, ko ti odtegnejo 1,50 €, on line dostop omogoča, da jo vidiš, nekateri pravijo tudi da je na izpisku, pri meni je ni bilo, so mi jo pa povedali po telefonu tako da sem se lahko registriral.

Sila hitro pa zablokiraš račun, poznam vsaj 5 ljudi, ki so to naredili zatorej malo potrpljenja in bo.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Lahko se vam pa naredi, da paypal misli da vam je nekdo vdrl v vaš račun. Potem je pa treba spreminit geslo, varnostna vprašanja, poslati scan dokumenta s sliko in pa "utility bill" (sklepam da je to položnica z pravim naslovom).
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
hmm.. sem čakal na tisto "kodo" pa je nisem dočakal na izpisku. potem sem pa pozabil na vse skupaj do danes.
sem pa pred kratkem nekaj plačeval preko paypala, pa mi ni nič kaj gnjavil. pa še lepo je vidno na izpisku, komu
je bilo plačilo namenjeno preko paypala...
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Brez avtorizacije lahko porabiš do 100€ (skupni seštevek). Za kodo pa pokliči na banko.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Če imaš spletno bančništvo, lahko stanje na kartici preveriš takoj (oz. par dni po prijavi kartice na PP), če ne pa na izpisku, ki ga dobiš na dom oz. osebno na banki.
 

Mihail

Pripravnik
1. sep 2007
167
0
16
Sem že zrihtal. Prej sem kupil nekaj na ebayu in plačal prek paypala. Zanima me a ti avtomatsko trgajo iz mastercarda al je treba še kej prenašat iz mastercarda na Paypal račun (tisto funkcijo add funds mislim)? Ker mi nakup kaže po Recent activitiy, ampak pod Paypal balance mi pa še nič ne kaže da bi karkoli plačeval.
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Avtomatsko bi moralo it. Ko plačaš s paypalom ti trga s kartice in to je to.