[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Kakšen bi bil lahko razlog, da mi želi prodajalec iz Aliexpressa vrniti denar na paypal namesto na AliPay. Sicer ni nek velik denar, samo ne vidim razloga, zakaj bi vračal na paypal, če sem jaz njemu nakazal preko AliPay.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Kakšen bi bil lahko razlog, da mi želi prodajalec iz Aliexpressa vrniti denar na paypal namesto na AliPay. Sicer ni nek velik denar, samo ne vidim razloga, zakaj bi vračal na paypal, če sem jaz njemu nakazal preko AliPay.
Sumim, da je kakšna fora s tem, da nima negativnega ratinga transakcije ampak uspesno zakljuceno transakcijo z 5 zvezdicami. Jaz sem še vedno potem dejansko dobil denar. Celo vec je nakazal, da je bil potem ko odbije paypal svojo provizijo, znesek pravi.

Je pa res, da nisi zasciten, zato ne pristat na to, da zapres dispute dokler ne dobis denarja. Oz lahko das close, ne smes pa accept.
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Sej nisem sploh odprl dispute. Sem mu napisal, da nimam paypala
smile-1.gif
Da vidimo kaj bo odgovoril.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.586
85
48
ksz

Pozdravljeni,

po dajšem času sem spet hotel uporabiti PayPal, pa pravi da moram nekaj akceptat v zvezi z EU. Se še komu je to dogodilo? (v priponki)

Hvala za odgovor
2633909-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 2633909-Zajetaslika.PNG
    2633909-Zajetaslika.PNG
    141,9 KB · Ogledi: 780

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

Nimam časa pregledat celotne teme, zato bom kar vprašal...

Od kupca sem prejel plačilo s PayPal-om.
Kaj natančno pomeni status, ki je na screnshot-u?

zajeta-slika.jpg
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne vem a ste že pisali o tem, ampak trenutno sploh ni mogoče več plačevati v drugi valuti brez oderuškega paypal menjalnega tečaja.

Samo eur lahko pošlješ brez velike provizije vse ostalo pa konkretno podraži nakazilo. Dober monopol so ustvarili.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz nikjer ne najdem. Še za USD in EUR ko lahko izbiraš valuto, ki jo želiš poslati ti pri izbiri usd ne trga usd iz kartice ampak konverzijo v eur. Razmišljam da bi nekako dobil top up kreditno v USD in GBP.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Greš v nastavitve (kolešček) izbereš Payments, Manage pre-approved payments, Sr available funding sources, Conversion Option
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mater da sem to že enkrat nastavljal, pa sem vmes kreditno zamenjal. Skrito je pa tud v božjo mater. Hvala
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Prosim za malo pomoči kako je sedaj, ko so se stvari sigurno že kaj spremenile.

Če si želi nekdo odpreti paypal račun in ga bo v večini uporabljal za prejemanje denarja in potem prenakazoval na trr.
- V čem je bistvena razlika med business and personal? Zakaj odpreti business račun?
- Se še vedno rabi kreditno kartico za odpreti račun? Nekaj sem prebral, da se sedaj že da direkt prenakazovat na trr??

Hvala!!!!!
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
ksz,

Na Aliexpressu, sem zamudil čas za refound. S prodajalcem sva se dogovorila, da mi nakaže vračilo denarja na paypal. Kako sedaj ta denar porabim? Očitno je izbral opcijo, da sem sedaj jaz prodajalec in on kupec (pod podrobnostmi mi piše OK to shipp). Imam samo opcijo, da si znesek nakažem na viso, kar pa ne želim. (Add funds using Trustly ter Withdraw funds)
Denar bi preprosto, rad porabil za naslednji nakup.

EDIT: Sem pogruntal, hec je da moraš kupovat v isti valuti, kot imaš sredstva na računu.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

Pozdravljeni,

po dajšem času sem spet hotel uporabiti PayPal, pa pravi da moram nekaj akceptat v zvezi z EU. Se še komu je to dogodilo? (v priponki)

Hvala za odgovor
Poglej priponko 20262
Jst pa želim dodati novo (edino) banko, pa dobim skoraj enako sporočilo. Sprobavam že 3 dni, z različnih pc-jev in internetnih ponudnikov in vedno isto, Sorry... try again later....
Se komu kaj sanja? Sem poslal tudi na PP, samo bo verjetno trajalo, da odgovorijo...
 

sscott

Pripravnik
25. feb 2018
41
3
8
Sedaj lahko direkt plačuješ s TRR in nakazuješ na TRR.

tole me zanima

že vrsto let imam paypal accaunt z NLB mastercard kartico, ki ima pomanjkljivost, da si ne morem nakazovati denarja na trr


Ali lahko odprem nov paypal accaunt samo preko TRR. Namenjen bo samo prejemanju denarja pri prodaji na ebayu. (cca 20 izdelkov na leto)
Ko dobim denar na paypal si ga nakažem na ta trr (nlb)

LP