[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Eno vprašanje. Naročil sem si predplačniško Mastercard. Normalno sem jo connectal s Paypalom. Sedaj pa na Ebayu želim plačat nekaj v vrednosti 92EUR, pa me ne spusti skozi. Tale error mi napiše: "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-****. This happened because it has been denied by the card issuer."

Na spletni banki mi glede kartice zgleda vse normalno:
Vrsta kartice: Imetniška kartica
Tip kartice: Predplačilna kartica Activa-MasterCard
Status: AKTIVNA
Blokacija: Ne
Mesečni limit porabe: neomejen
Dnevni limit za nakupe: 1.500,00 EUR
Dnevni limit za internetne nakupe: 1.500,00 EUR
Dnevni limit za dvige gotovine: 500,00 EUR

Kaj mi je storiti?
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Da, denarja je dovolj. Pa tudi če na Ebayu izberem plačilo s kartico (mimo Paypala), mi zateži da nekaj ni vredu.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprašanje. Nekaj bi kupil s paypalom, vendar mi glede na mesečni limit na mastercard, zmanjka 50 EUR. A lahko nekako doštukam, da nakažem 50 EUR na paypal in pokombiniram s tem kar imam še na mastercard?

Npr. izdelek je 400 EUR. Na mastercard imam še 350 EUR sredstev na razpolago. Ali lahko kako nakažem 50 EUR iz tekočega računa (ali kako drugače) na paypal in potem s paypalom plačam izdelek za 400 EUR? Upam, da sem bil razumljiv.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
V zadnjih šestih mesecih sem moral 2x spremeniti, da mi moja banka preračuna tečaj. Ti kekci si kar sami ponastavijo. Spremljajte si stanje.
 

bobr82

Zelenc'
4. okt 2016
2
0
1
Pozdravljeni!

V Spletni trgovini (ne Ebay)sem naročil izdelek z brezplačno poštnino in nakup plačal z Pay palom, nakar me je prodajalec obvestil, da mi mora poštnino računati 10 funtov. Ker se z tem ne strinjam sem ga o tem tudi obvesti, on pa mi je odgovoril da bo kupnino vrnil (No problem we will credit you now.). Ali moram odpreti "report" ali samo počakam da vrne, ali moram narediti kaj drugega.

Za odgovore se vam zahvaljujem!
 

bobr82

Zelenc'
4. okt 2016
2
0
1
Citat:
Uporabnik bobr82 pravi:
Pozdravljeni!

V Spletni trgovini (ne Ebay)sem naročil izdelek z brezplačno poštnino in nakup plačal z Pay palom, nakar me je prodajalec obvestil, da mi mora poštnino računati 10 funtov. Ker se z tem ne strinjam sem ga o tem tudi obvesti, on pa mi je odgovoril da bo kupnino vrnil (No problem we will credit you now.). Ali moram odpreti "report" ali samo počakam da vrne, ali moram narediti kaj drugega.

Za odgovore se vam zahvaljujem!


Zadevo je uredil prodajalec sam, nisem potreboval odpirati nobenega pritožbenega zahtevka in vračilo je že vidno na mojem pay pal računu. Hvala za pomoč!
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
KSZ
Prodal sem eno stvar v Anglijo. Sedaj imam na paypal računu funte, ki jih ne bom porabil tako hitro.
Ali se da na kakršenkoli način priti do tega denarja (pa da ne plačam kakšne astronomske provizije)?

Na paypal imam vezano mastercard kartico.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Verjetno si že zvedel da na mastercard ne gre.

Jaz sem naredil tako kot ostali (mastercardarji) ; PP račun sem prekvalificiral v poslovni, dodal NLB TRR in sedaj lahko prenašam iz PP balance na TRR.

Ravno včeraj sem počistil PP, danes je denar že na TRR. Nobenih provizij ali stroškov.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Če ne prekvalificiraš v poslovni račun, pa tega ne moreš?
Imaš s prekvalifikacijo kakšne obveznosti in stroške?
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Nobenih stroškov ni. Še en cent pridobiš na TRR ob verifikaciji
smile-1.gif
 

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
140
4
18
Na paypal račun mi je prodajalec iz ebaya vrnil €. Transakcija je vidna, Zanima me:
- kako lahko ta znesek vrnem na svoj TRR s katerim je povezana plačniška kartica
- kako s tem zneskom plačam drug izdelek, da se kupnina ne "trga" iz TRRja
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ksz

Opazil sem, da Paypal zopet muti s svojo konverzijo valut. Nikakor pa ne najdem, kje se da po novem nastavit, naj pusti originalno valuto. Kdo ve?