Priporočite mi odvetnika

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Takole je. Imam družino in sem začel razmišljat, da bi mogoče bilo treba par stvari porihtat, da bo njim lažje tudi če/ko mene ne bo več na tem svetu. In ker nismo glih "po standardih" (izvenzakonska skupnost, tuja državljanstva, ipd.), bi rad lepo šel k nekomu, ki že iz glave ve kakšni so zakoni in kaj je treba narediti, ne pa da jaz študiram uradno zakonodajo še sto let, na koncu pa še vedno ne vem kaj in kako.

Torej, iščem priporočila za odvetnika, ki bi mi pomagal sestaviti oporoko, vključno z urejanjem skrbništva za mulce če bo bognedaj prišlo do take situacije. Pa mogoče odgovoril na par hipotetičnih vprašanj, recimo ločitev, delitev premoženja in ostala veselja, o katerih človek raje ne bi razmišljal dokler se mu ne zgodijo, ampak jaz funkcioniram po principu "ništa nas ne smije iznenaditi". Lokacija: LJ.

Pa ker nikoli v življenju še (hvalabogu) nisem imel opravka z odvetniki, bi bil vesel še kakšnega namiga, kako zadeva poteka. Kolikšen račun lahko pričakujem na koncu? A računajo po urah ali za opravljeno storitev?

Hvala vnaprej za informacije!
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Moje priporočilo je tole:
http://www.bgk.si/
Vzemi odvetnika Brulca, je tudi mojemu očetu naredil oporoko, gre tudi za podedovano stvar na Hrvaškem. Uredi hitro in korektno.