Odvetniške tarife in priznani stroški

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sad pravi:
Zgolj še vprašanje: a to je stvarnopravna zadeva?

Če gre za vprašanje lastništva neke parcele zagotovo.

Postopek pa je pravdni (pravda) in ne kazenski
smile-1.gif
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
hehe, pa ti to resno......

Nas je koštal tak šalabajzer "tarifnik" precej keša... Niso zastonj dobri odvetniki... To je tko kot pri stomatologu, maš pocen in maš drago...

Raj dam 500 eur več in dobim terjatev kot da plačam po tarifi in zgubim več jujrjev...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, resno, če je zadeva čista, gre težko kaj narobe, tudi pri terjatvah, razen če imaš kakšno eksotiko.
Če imaš izvršilni naslov je stvar bolj ali ne čista, če gre za verodostojne listine (fakture itd.) pa se lahko kdaj zaplete, sploh če je bila upnikova storitev mizerna in je polno ugovor itd.

Tu pa te tudi prvorazredni majster ne reši, kakor tudi bagatele ne vzame.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Zadeva nikoli ni čista.... sploh pri pravnih osebah in le dober odvetnik spraska keš če je le to mogoče in zavaruje tvoje interese... Tarifniki pa se radi dopisujejo, dokler ni v steačaju vse...
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
to seveda ni res. Plačala bo toliko, kolikor bo določilo sodišče in centa ne več. Odvetniške stroške oceni sodišče, če jih vi predstavite več kot je po tarifi, ti to izvržejo...

in se po domače je....

Point teh tožb je da maš profija, ki ni pocen, da zaključi zadevo kar se da hitro in je tečen na sodišču.. seveda ti niso lih poceni. Maš pa tarifnike, ki čakajo in se dopisujejo in ne predlagajo itd.... Nekako tako kot greš na dežurno k zobozdravniku... tole ti bom sam odprl pol pa pejt nekam plombo dat...

nekako v tem stilu gre pr nas to...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Uporabnik nima izvršilne zadeve, se bo pa verjetno obrnil na tebe, ko bo sodba izvršljiva, da mu boš svetoval advokata, ki ga bo stal več kot bo dobil.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
pretiravaš... ti mu boš verjetno svetoval tarifnika, da bo iz po uporabnikovem pričanju done deal zadeve plačal še unmu advokata... in da se bo vse skupaj vleklo 10 let...+ sodni stroški in drugo

prej bo tale obveljala... sem laik, ampak izkušnje pa mam, z tarifniki in takimi ki fest računajo in so profi in to tak profi, da če gre za neko zadevo, ki ni iz njegovega področja, raje svetuje drugega kot sam sebe...

niso pa pocen priznam, sam jebiga nije žvaka za seljaka....
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
to seveda ni res. Plačala bo toliko, kolikor bo določilo sodišče in centa ne več. Odvetniške stroške oceni sodišče, če jih vi predstavite več kot je po tarifi, ti to izvržejo...

in se po domače je....

Point teh tožb je da maš profija, ki ni pocen, da zaključi zadevo kar se da hitro in je tečen na sodišču.. seveda ti niso lih poceni. Maš pa tarifnike, ki čakajo in se dopisujejo in ne predlagajo itd.... Nekako tako kot greš na dežurno k zobozdravniku... tole ti bom sam odprl pol pa pejt nekam plombo dat...

nekako v tem stilu gre pr nas to...
Zdej, če sem prav razumel Šnecerja je on predlagal, da se zmenimo za pavšal za cel postopek. To potem vodi k motivaciji odvetnika, da zadevo čimprej uspešno zaključi. Če imaš tarifnika je motivacija obratna, dejmo čimbolj razvlečt, da za nič dela potegnem čim več ven.
Torej, pozna kdo kakšnega korektnega odvetnika na Obali ali vsaj na Južnem Primorskem, kateri se ukvarja s takimi zadevami?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz mislim, da bi bil Danijel Starman idealna oseba za takšne zadeve glede na to kar je napisal reality.
Je ravno prav tečen, zna pokasirati, kamera ga ima rada in vse pozna.

(malo sem se šalil)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jaz mislim, da bi bil Danijel Starman idealna oseba za takšne zadeve glede na to kar je napisal reality.
Je ravno prav tečen, zna pokasirati, kamera ga ima rada in vse pozna.

(malo sem se šalil)
Kamere ne rabimo, poznanstev tudi ne, tečen sem pa sam zadosti, tako da ne treba, da je še odvetnik, ker je potem to pot v pogubo
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Raje kaj povej o zadevi, da ti še drugi damo mnenje.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Če si tečen ne rabiš odvetnika.... potemtakem...

Iz javkanja po tabli sodeč le o pisnem in dobljenem in da je spušil na celi črti, le nisi tako prepričan. Po eni strani 5 tožb, o dragih odvetnikih po drugi strani pa done deal, drgač ne more bit...

Kako si zdej odloču... bo še nabijal naprej?
Povej svojo zgodbico, bo Snečko povedu kako in kaj? Da vidmo tvojo pušiono?
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
Ja, povej, recimo, zakaj rabiš 5 tožb za eno samo parcelo? Za eno stvar je lahko samo ena tožba.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Okej, nekaj mi ni najbolj jasno. En bedak te toži za brezvezno stvar, itak spuši in bi ti moral poravnati stroške odvetnika. Ampak tukaj se pa zaplete. Priznani stroški s strani sodišča so nikakvi, kar pomeni, da hoče odvetnik še dodatno, sicer te pač ne bo zastopal. V čem je torej fora? Izgubiš čas, se živciraš in na koncu itak vse dobiš in spušiš še par 1000 EUR. Jebe.š tak sistem.
Torej, sem dejansko še na začetku take zadeve, ampak kot izgleda bo v najboljšem slučaju šlo jurja EUR za to, v najslabšem pa govorimo o cca. 3.000 EUR stroškov. Gre za lastništvo nekega zemljišča, precej straight forward zadeva. A odvetniki vse take zadeve obračunavajo po svoji tarifi ali so tukaj kakšne fleksibilnosti? Se da kaj dogovorit glede cene? Konkretno gre za PET tožb o eni in isti zadevi (lastništvo ene parcele). Se da na ta način kaj dogovorit z odvetniki, da se tarifa zniža, saj se morajo spoznavati s primerom zgolj enkrat in ne 5x. Tako da mi ni najbolj jasno, zakaj bi plačal 5x polno ceno. Kakšne so praktične izkušnje?

PS: Pozna kdo kakšnega odvetnika z Obale, kateri se ukvarja s takimi zadevami? Namreč parcela je na Obali, pa verjetno odvetnik iz LJ ali Štajerske ne pride ravno v poštev, da se bo na take brezvezne zadeve vozil v Koper.

bo ze drzalo tako kot ti je snecer povedal...

priznani so stroški po odvetniški tarifi, potem imaš še neke pavšalne (materialne) stroške za fotokopije in klice in je to to...

http://www.pisrs.si/Predpis.aspx?id=ZAKO5198&pogled=osnovni - - imš tabelo in višino nagrade glede na vrednost, pa še koičnik moreš pogledat
.

kolko se pa ti zmenis za nagrado pa je tvoj problem, pomembno je, da je loceno od klasicnega pooblastila in posebej dogovorjeno

z odvetnikom se da zmenit marsikaj, sploh, če imaš 5 zadev podobnih, bo tarifa dokaj visoka za vseh 5 zadev, za precej malo dela, tako, da lahko načeloma prideš skozi z tarifo, tako da bi bil na koncu na pozitivni ničli.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:

z odvetnikom se da zmenit marsikaj, sploh, če imaš 5 zadev podobnih, bo tarifa dokaj visoka za vseh 5 zadev, za precej malo dela, tako, da lahko načeloma prideš skozi z tarifo, tako da bi bil na koncu na pozitivni ničli.
No, z mojim se ne da nič zmenit, ker je to za njega 5 različnih zadev, katere zahtevajo različne vloge, blablabla...
Bomo že uštimali, da bo prav.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Odvetnik, vseskozi računa več kot so priznani stroški,to je treba vzeti v zakup.
S tem nimam problema. Imam pa problem, da mi za 5 povezanih reči hoče pokasirat 100% plačilo po tarifi odvetniške zbornice, katera je milo rečeno rahlo napihnjena.
Citat:
Pri mediaciji je tako da naj bi obe stranki vsaj malo popustili!
Čisto možno, lahko pa ena stranka uvidi, da nima prav in vse popusti.
grin1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:

z odvetnikom se da zmenit marsikaj, sploh, če imaš 5 zadev podobnih, bo tarifa dokaj visoka za vseh 5 zadev, za precej malo dela, tako, da lahko načeloma prideš skozi z tarifo, tako da bi bil na koncu na pozitivni ničli.
No, z mojim se ne da nič zmenit, ker je to za njega 5 različnih zadev, katere zahtevajo različne vloge, blablabla...
Bomo že uštimali, da bo prav.

v bistvu imas kar sreco, da računa samo odvetniško tarifo...ker to ima priznano in to je tudi OK, lahko ti sicer da nekaj popusta, ampak ce je zadeva 100% potem je njemu skoda, da nebi pokasiral 100% odvetniske tarife.

presodi še sam ali gre res za podobne stvari in koliko bo dela :D