prikoličarjenje

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nekako sem prišel na idejo, da bi nabavil nekaj tole in potem bi to dodal k espacu in jo pihnil..recimo v grcijo, na obalo, plaze, kjer je sicer baje prepovedano kampirati, ampak še nisem videl težav, pa sem dol redni gost.

in bi obstal tako na kaki samotni, prazni plaži..ali več njih..mesec, al pa še malo več. včasih imajo take plaže kak free tuš, mogoče je kak lokal in je tudi wc..ali pa pač nič. to me ne moti. če je kje kaj, se da dobit elektriko, če ne..pa kaj..sončne celice, ali raje generator. sploh, če sanjaš klimo. je pa dejstvo, da so plaže brez neke sence. kako torej to spelat, ima smisel itd.

cene kempiranja so..7,5 prikolca, osebe 7, otroci 4..kar nanese kar nekaj..30 per day..recimo da so cene precej enake. ponujajo pa ponavadi kaj sence, pa verjetno elektrika, wc, tuši.

pri 40 dnevnem bivanju to nanese jurja.

kaj si mislite. je izvedljivo bit robinzon, pa sam uzivat plaze.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Nabavi avtodom, pa ga še jst za kak teden vmes rentam
wink-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ajde, bodi pravi Robinzon 40 dni. Brez elektrike itn....
evil.gif


Jaz ne vlečem prikolice v Grčijo, pa če mi jo šenkaš
tongue-1.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
On je mislil modernega robinzona. Saj vidiš da je napisal sončne celice pa da bi bil par metrov od lokala in wcja
smile-1.gif

Če maš cajt pa keš ti kar, tole je super zadeva (čeprav bi sam raje imel avtodom kot prikolico).
Samo jeba je če maš samo ene 3 tedne dopusta na leto. Prikolca je čist neizkoriščena potem. Da se pa vozim do parkirane prikolce ob morju vsak vikend mi pa ni.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.699
3.581
113
Če si že bil kdaj po samotnih praznih plažah potem bi lahko vedel da za tja rabiš prej terenca kot pa espaca+počitniško prikolico (seveda nebi bil softi če to nebi bila največja kar jih je na avtonetu). Po domače, po samotnih plažah bi se šel robinzona, ampak s prikolico, ki jo lahko parkiraš samo v najbolj obleganih kampih. A ne bi šel raje v dolomite z njo, mal po prelazih.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Če si že bil kdaj po samotnih praznih plažah potem bi lahko vedel da za tja rabiš prej terenca kot pa espaca+počitniško prikolico (seveda nebi bil softi če to nebi bila največja kar jih je na avtonetu).

Al je pa cesta do plaže tko strma, da je mene samo z osebnim avtom kdaj strah dol it, ker mi ni čist jasn, kako bom prišel nazaj gor. Si ne predstavljam, da bi imel še prikolo za sabo. Če je cesta do plaže tolk OK, da se da do tja normalno prikolo prišlepat, je plaža daleč od "samotne" in "prazne".
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
močno tudi odsvetujem parkiranje prikolice na soncu oz. kempiranje na soncu, če nisi ravno holandec...

pa tako kot je patriot napisal, ne vlečem prikolice v grčijo, pa če mi jo daš zastonj.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Kemper ali prikolica je vedno dilema.

Sam imam raje prikolico, razlog pa je predvsem mobilnost. Tukaj se sicer krešejo mnenja, vsak pa naj sam presodi uporabnost.

Ko kemper parkiraš si pešec, ko parkiraš prikolico se z avtom lepo odpelješ kamor češ.

@ Softi: tebi sem pa že včeraj na zs podal moje mnenje tako da ...
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.143
945
113
Emona / Carnium
Mi svojo senco vozimo s sabo. Takšno kot na tej sliki:

bcdc5241-175d-fb47.jpg


Zadeva je ogromna (4,5x4,5m, 228cm višine na sredini, 190cm na izhodih) in jo uporabljamo samo kadar ni naravne sence ali pa kakšno sranje pada z dreves v juho itd. Paviljon naredi zelo kvalitetno senco, v kateri je lepše kot pod kakšnim oskubljenim borovcem ali kaj podobnega. Dokupiš še stranske stene in se lahko lepo zaščitiš pred vetrom in paparaci
grims-1.gif


Nisem pa razumel drugih stvari, ki te zanimajo. Ti bi kampiral v kampu ali "divjaka"? Ker divjak je gratis in ne 30€ na dan.
V glavnem, pomembna zadeva pri 4 otrocih je hladilnik (za hrano, pijačo in zdravila). Jaz sem vzel kar dva hladilnika (za 3 mulce). Še dobro, ker ta star je nekaj dni pred koncem dopusta crknil
aplauz.gif
. Večja posoda za vodo (ne nujno pitno), zunanji tuš. Pitna voda pa v plastenkah, ki si jih kupil v zadnji trgovini. Nabaviš lahko tudi kemični WC, da ne boš čez nekaj dni klel, ko boš stopil na mino.

Če se greš kampiranje na plaži, potem prikolica res ni najboljša ideja. Je pa odvisno kaj ti je bolj pomembno. Prikolic skoraj ne vidiš na kakšnih plažah. Večinoma so avtodomi (na parkirišču "pri" plaži) in kakšne terenske zverine s šotorom ipd. Skratka, kampiranje na plaži (izven kampa) in prikolica, ne gresta skupaj.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Če izvzammeo brezvezno nakldanje bi rekel, da prikolica sploh ni neumen nakup, še posebej če bi rad človek (in mu čas oz. služba to omogočata) za ne preveč gnarja dopustoval 3-4 tedne na leto. In nikjer ne piše, da je treba nabavit novo in največjo.
So bistveno cenejše od kamperjev in jo lahko s spodobnim avtom (ne z Bolho tako kot Poljaki pred leti) pripelješ praktično kamorkoli.

Še vedno je 30ojrov/dan občutno ceneje kot 50,60 ali celo 80 kolikor povprečno koštajo apartmaji (govorim bolj kot ne o hrvaški obali - valda ne boš vlačil prikolice v Tunizijo ali Egipt).

Pa še med 4 zidove nisi zaprt - to maš doma celo leto.
Pol pa samo nedajbože da srečaš še polovico sosedov in znancev pa je že vprašanje zakaj sploh it na dopust ....

Edit: najbrž ni odveč še razmišljat o tem, kolk košta registracija kamperja ali prikolice.
Pa ni mi zdej s tistimi variantami, da daješ kamper v najem.
Al se greš biznis zares al pa sploh ne (dvomim da se ma folk s službami/otroki/ženo/vstavi poljubno čas ukvarjat še z dopolnilno dejavnostjo "rent-a-kemper".
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Dobra zadeva, tale paviljon, priznam da nisem vedel da to obstaja
redface-1.gif


Koliko denarčkov je kaj to?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ma ne vem, mene ta umetna senca ne prepriča

majo od moje prikolico od adrije, pa je spredaj zaprt predprostor, pred njim pa še odprt predprostor, streha pa je iz debelega polivinila (sigurno mnogo debelejše in manj prepustno kot ta pano na sliki zgoraj), če vse skup stoji na soncu je še vedno spodaj tako vroče, da je za popeezdit
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.143
945
113
Emona / Carnium
Polivinil se lepo segreje in če zadeva ni odprta, je skoraj bolje, če greš na plažo se pražit, kjer vsaj malo pihlja. Ta paviljon je daleč od neke polivinilaste komore. Je zelo zračen in sam material (poliester) je prevlečen z aluminijevim nanosom (ne vem kako se pravilno imenuje). Na vrhu je zračnik itd.
Meni je bil všeč ravno zaradi tega, ker je zgledal zelo zračen, stabilen (noge fiksiraš s klini, po potrebi pa še z vrvicami) in ker je samostojen, saj imamo šotor. Če bi imel prikolico, kombi ali avtodom, bi imel verjetno montirano tendo.


Še postavitev na hitro (nisem našel boljšega videa):
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Sem vedel, da je Coleman, sem to že gledal - ampak zadeva je obilna za revažat in ne ravno lahka.
Za kombinacijo z avtodomom gre, da bi poleg šotpra še to vozil, pa odpade. Je pa zadeva praktična tudi za doma, namesto "arafata".

PS: kampira se brez hladilnika
wink-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
PS: kampira se brez hladilnika
wink-1.gif

Sem ravno hotel tole bleknit, pa si me prehitel. Kampiranje je zame pojem, ki vključuje šotor z osnovno opremo, kuhalnik na plin, elektrike (in vsega, kar jo potrebuje) pa ne. Življenje ob vsem luksuzu in pod klimo v prikolici ni nobeno kampiranje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Ja v grcijo prikolico vlacit ki je dvakrat vecja od avta?
Imas EkB? SDT presega 3,5T!
Jaz nekaj sanjam o dopustu z avtodomom. Samo nisem se nic raziskoval. Najem preko kake veze s kaksnim popustom.
Pa jo ucvrem proti sardiniji, korziki ali pa samo do spanije.
Ali pa nnaredim krog preko dalmacije v grcijo, potem pa nazaj preko MK,BG, SRB nazaj domov. Je pa jeba ker ni cas problem ampak finance.
Sicer pa z avtodomom nisi veliko manj mobilen kot s kaksnim GE. Ce pa imas zadaj se kolesa obesena si pa zmagal.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Za bolj ali manj statične počitnice ti predlagam šotor ali prikolico - vse ima pluse in minuse.

Najem avtodoma, četudi pri kolegu, je za mene predrag, da bi bil parkiran v kampu. Avtodom je odlična zadeva za potovanje z ogledi, za "izležavanje" je hud strošek.
 
Nazadnje urejeno: